fbpx
Informacje prasowe

Nike Air Zoom Pegasus – ​daj się ponieść własnym stopom

Przeciętny tydzień treningowy Mo Faraha, medalisty biegów olimpijskich i biegów na Mistrzostwach Świata na dystansie 5 000 and 10 000 m, wygląda podobnie: 125 mil wybiegania, które stanowi klucz do sukcesu sportowca. Farah, tak jak profesjonalni biegacze i amatorzy na przestrzeni ostatnich trzech dekad, do biegania wybiera Nike Air Zoom Pegasus. Model zapewnia pewny, lekki i szybki krok. Pegasus to sportowe dziedzictwo, które stało się inspiracją dla designerów Nike, nieustannie udoskonalających każdy szczegół buta w oparciu o wciąż rozwijające się technologie.
daj sie poniesc wlasnym stopom 01

Przeciętny tydzień treningowy Mo Faraha, medalisty biegów olimpijskich i biegów na Mistrzostwach Świata na dystansie 5 000 and 10  000 m, wygląda podobnie: 125 mil wybiegania, które stanowi klucz do sukcesu sportowca. Farah, tak jak profesjonalni biegacze i amatorzy na przestrzeni ostatnich trzech dekad, do biegania wybiera Nike Air Zoom Pegasus. Model zapewnia pewny, lekki i szybki krok. Pegasus to sportowe dziedzictwo, które stało się inspiracją dla designerów Nike, nieustannie udoskonalających każdy szczegół buta w oparciu o wciąż rozwijające się technologie.

daj-sie-poniesc-wlasnym-stopom-02

Nowa odsłona posiada innowacyjne poduszki Nike Zoom Air w przedniej części podeszwy. W połączeniu z istniejącymi już poduszkami na poziomie pięty, but zapewnia najwyższej klasy, bardzo sprężysty krok na dłuższych dystansach. 

Projekt ten wiązał się z precyzyjnym dopracowaniem szczegółów, które sprawiają, że but jest doskonały – wyjaśnia Bret Schoolmeester, Senior Director w Nike Running Footwear. – Byliśmy świadomi, że model Pegasus już wcześniej zapewniał sprężystość i idealne dopasowanie, ale teraz chcieliśmy, udoskonalić to jeszcze bardziej.

daj-sie-poniesc-wlasnym-stopom-03

Poduszki Zoom Air w środkowej części podeszwy wykonane z pianki Cushlon współpracują z gumową podeszwą zewnętrzną, natomiast elastyczne elementy bieżnika waflowego pochłaniają energię uderzenia o podłoże gwarantując swobodę ruchu. Z kolei podzielone na segmenty wzmocnienie podeszwy podnosi poziom przyczepności i amortyzacji buta.

daj-sie-poniesc-wlasnym-stopom-04

W projekcie cholewki skupiono się na idealnym dopasowaniu i dobrej wentylacji, które zapewniają komfort podczas długich biegów. Wkładka Fitsole dopasowuje się do kształtu stopy, natomiast zapiętek trzyma tylną część stopy przy każdym kroku. Specjalnie zaprojektowana siateczka gwarantuje wentylację i jednoczenie daje poczucie wsparcia, natomiast cholewka wewnętrzna wykonana częściowo również z siateczki pozwala na pewne trzymanie stopy. Zastosowana w bucie technologia Flywire została nieco zmodyfikowania, zapewniając jeszcze wyższy poziom dopasowania w środkowej części buta i na poziomie łuku stopy.

Nowy Nike Air Zoom Pegasus 33 jest dostępny od 2 czerwca na nike.com oraz u wybranych dostawców detalicznych.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
"Rzeźnik. Historia kultowego biegu" - książka, która zmienia myślenie o bieganiu
Następny wpis
TWÓJ MEDAL, TWOJA DUMA – podziel się swoim startem i wygraj miejsce na medal. Konkurs!
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu