fbpx
Informacje prasowe

Gwiazdy i eksperci na 1MILI w Poznaniu!

Olimpijczycy Marcin Urbaś i Szymon Ziółkowski, piłkarze Lecha Poznań, muzycy Mezo, Liber, Doniu, DJ Deks - to m.in. z nimi będziecie mogli się spotkać i pobiegać na 1MILI, rozgrywanej 29 września na stadionie POSiR Golęcin.
gwiazdy i eksperci na 1mili w poznaniu 01

Olimpijczycy Marcin Urbaś i Szymon Ziółkowski, piłkarze Lecha Poznań, muzycy Mezo, Liber, Doniu, DJ Deks – to m.in. z nimi będziecie mogli się spotkać i pobiegać na 1MILI, rozgrywanej 29 września na stadionie POSiR Golęcin. Z dystansem 1609m może zmierzyć się każdy i każdy będzie mógł poczuć się, jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym! Będą też otwarte atrakcje dla dzieci, spotkania z ekspertami, konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Zapisy na imprezę trwają tylko do niedzieli, 22 września!

gwiazdy i eksperci na 1mili w poznaniu 03

1MILA debiutuje w Poznaniu! Impreza odbędzie się w randze I Amatorskich Mistrzostwa Poznania w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w Kinder+Sport Biegach Dzieci. Ale na miejscu będzie działo się także wiele poza-biegowych atrakcji. Przez cały czas trwania imprezy będą odbywały się spotkania z ekspertami z przeróżnych dziedzin – z psychologiem sportu, dietetykiem, trenerem biegowym, fizjoterapeutą. Każdy będzie mógł posłuchać i wejść w dyskusje ze specjalistami, a dodatkowo wygrać wartościowe nagrody, bo panele zbędą przeplatane licznymi konkursami. Z kolei dla dzieci, tuż koło stadionu, stanie sportowe miasteczko Kinder+Sport, gdzie będzie można się pobawić, zmęczyć i zdobyć fajne nagrody. Piłkarskie atrakcje dla najmłodszych szykuje natomiast Lech Poznań Football Academy.

Po dwóch latach organizacji imprezy w Warszawie, wreszcie spełniamy marzenie o Poznaniu! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Widzimy wyraźnie, że wraca moda na lekkoatletykę, a my chcemy tą lekką „odczarować”. Pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich, nie tylko dla „prosów”. Z dystansem 1 mili może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacze! Dodatkową zachętą do startu niech będzie fakt, że u nas bieganie znaczy pomaganie! 10% z każdej opłaty startowej przeznaczmy na poznańską Fundację Dar Szpiku.

To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć jak zawodowiec! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, ekrany z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, rekordzista Polski na dystansie 1 mili i ambasador 1MILI. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego!

gwiazdy i eksperci na 1mili w poznaniu 02

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza ma dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m. Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

1MILĘ wspierają sklepy Żabka, Decathlon Polska, Kinder+Sport, Garmin Polska oraz Oshee. Partnerami medialnymi imprezy są TVP Sport, Runner’s World Polska, Trening Biegacza oraz radiowa Czwórka. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyk. Współorganizatorem imprezy jest Miasto Poznań, a partnerem Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Od Maratonu Pokoju do 41. PZU Maratonu Warszawskiego
Następny wpis
Przewodnik po bieganiu ultra – Hal Koerner
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu