Magdalena Łączak zwyciężczynią Azores Triangle Adventure!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Magdalena Łączak nie zwalnia tempa. Wygrany Bieg Granią Tatr i Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km pokazały, że zawodniczka jest w życiowej formie.

Potwierdziła to w dniach 6-8 października 2017 wygrywając rywalizację kobiet podczas Azores Triangle Adventure na Lanzarote. Tym razem pobiegła po górach na środku Atlantyku. Zawody rozgrywane są w ciągu 3 dni na 3 różnych wyspach. Zawodnicy mogą startować w dowolniej ilości biegów lub potraktować wyścig jako bieg etapowy. Mistrzyni Polski w Skyrunning okazała się najsilniejszą zawodniczką, która wzorowo pokonała wszystkie 3 etapy.

azory-02

Zawodniczka Salomon Suunto Team była wymieniana wśród faworytek, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż poziom rywalizacji był wysoki, a klimat panujący na Lanzarote nie rozpieszczał.  

O swoim biegu, który był również niezapomnianą podróżą, Magda powiedziała:

To jedna z lepszych podróży jakie zdarzyły się nam w ostatnim czasie. Zawody super zorganizowane, ludzie więcej niż przyjacielscy, a widoki… Niesamowite przeżycie zobaczyć krater wulkanu na Fajal. Widziałam ich wiele, ale ten jest kosmiczny. Wspinać się godzinę na szczyt Pico po bazaltowej lawie… Jest dużo miejsc gdzie widać jak płynęła lawa. Bieganie między pięknymi winnicami już znamy z Lanzarote, tu jest równie pięknie. Jeśli dodać do tego super obsługę – jedzenie, transport, podróże promem i oglądanie skaczących delfinów, a na koniec dnia długie kolacje i lokalne specjały… jesteśmy zachwyceni. Chętnie tu wrócimy.