fbpx
Zapowiedzi imprez

Ostatnie dni podstawowej opłaty startowej na 12. Półmaraton Warszawski

To najwyższy czas, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. Półmaraton Warszawski. 28 lutego mija termin podstawowej opłaty startowej.
ostatnie dni podstawowej oplaty startowej na 12 polmaraton warszawski 01

To najwyższy czas, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. Półmaraton Warszawski. 28 lutego mija termin podstawowej opłaty startowej. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie. Ostatnie dwa biegi ukończyło aż 13 tysięcy osób. Na długo przed starem biegu padł już pierwszy rekord – uczestnicy akcji #BiegamDobrze od początku zapisów na półmaraton zebrali już pół miliona złotych na cele charytatywne!

12. Półmaraton Warszawski jest największym biegiem ulicznym w Polsce – od dwóch lat na starcie staje około 13 tysięcy biegaczy. Organizatorzy Półmaratonu wraz ze swoimi partnerami mają ambicję, aby zostać jednym z trzech największych półmaratonów w Europie.  Do 28 lutego biegacze mają możliwość zapisania się na imprezę w ramach specjalnej podstawowej opłaty startowej, która wynosi 80zł (pakiet z bawełnianą koszulką) lub 115zł (pakiet z techniczną koszulką adidas).

ostatnie-dni-podstawowej-oplaty-startowej-na-12-polmaraton-warszawski-02

Trasa 12. Półmaratonu Warszawskiego prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Start i meta biegu mają swój początek na urokliwym Placu Teatralnym. Tam też uczestnicy biegu otrzymają wyjątkowo piękny medal pamiątkowy. – Medal 12. Półmaratonu Warszawskiego stylem wykonania podtrzymuje naszą tradycję. W związku z tym, że w tym roku świętujemy rok królowej polskich rzek – nawiązaliśmy do Wisły umieszczając na środku medalu błękitną wstęgę symbolizującą rzekę. Pojedynczy medal waży około 130 gramów, a wszystkie medale dla uczestników ważą aż 1,5 tony! – komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie tylko medal odwołuje się do roku Wisły, ale również trasa. Biegacze podczas wydarzenia przebiegną nad rzeką aż dwukrotnie, jako że trasa prowadzi przez most Świętokrzyski i most Gdański. Na koszulce Półmaratonu Warszawskiego znajdują się natomiast kontury warszawskich zabytków.

ostatnie-dni-podstawowej-oplaty-startowej-na-12-polmaraton-warszawski-03

Już po raz drugi uczestnicy Półmaratonu mają okazję wystartować w biegu w ramach programu #BiegamDobrze i wesprzeć jedną z fundacji (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Amnesty International). Już teraz zbiórka przekroczyła pół miliona złotych – jest to rekord w akcji, która do tej pory łącznie uzbierała ponad MILION złotych, co świadczy o ogromnej chęci pomagania i zaangażowaniu uczestników biegu. Do udziału w akcji, czyli do założenia własnej zbiórki, przystąpiło ponad 100 osób. Osoby zainteresowane bieganiem charytatywnym powinny przy rejestracji na bieg wybrać tzw. ścieżkę charytatywną i założyć swój profil, za pomocą, którego będą zbierać pieniądze na jedną z siedmiu fundacji.

Wiosna za pasem dlatego warto zmotywować się i postawić przed sobą wyzwanie pokonania 21 km i 97,5 metra. Połówka będzie doskonałym preludium do pokonania pełnego królewskiego dystansu. Na bieg można się jeszcze zapisywać pod adresem TUTAJ.

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Biegaczu! Roluj się na 100%!
Następny wpis
Piąty raz Śladami Bronka Malinowskiego
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu