To najwyższy czas, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. Półmaraton Warszawski. 28 lutego mija termin podstawowej opłaty startowej. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie. Ostatnie dwa biegi ukończyło aż 13 tysięcy osób. Na długo przed starem biegu padł już pierwszy rekord – uczestnicy akcji #BiegamDobrze od początku zapisów na półmaraton zebrali już pół miliona złotych na cele charytatywne!
12. Półmaraton Warszawski jest największym biegiem ulicznym w Polsce – od dwóch lat na starcie staje około 13 tysięcy biegaczy. Organizatorzy Półmaratonu wraz ze swoimi partnerami mają ambicję, aby zostać jednym z trzech największych półmaratonów w Europie. Do 28 lutego biegacze mają możliwość zapisania się na imprezę w ramach specjalnej podstawowej opłaty startowej, która wynosi 80zł (pakiet z bawełnianą koszulką) lub 115zł (pakiet z techniczną koszulką adidas).
Trasa 12. Półmaratonu Warszawskiego prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Start i meta biegu mają swój początek na urokliwym Placu Teatralnym. Tam też uczestnicy biegu otrzymają wyjątkowo piękny medal pamiątkowy. – Medal 12. Półmaratonu Warszawskiego stylem wykonania podtrzymuje naszą tradycję. W związku z tym, że w tym roku świętujemy rok królowej polskich rzek – nawiązaliśmy do Wisły umieszczając na środku medalu błękitną wstęgę symbolizującą rzekę. Pojedynczy medal waży około 130 gramów, a wszystkie medale dla uczestników ważą aż 1,5 tony! – komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie tylko medal odwołuje się do roku Wisły, ale również trasa. Biegacze podczas wydarzenia przebiegną nad rzeką aż dwukrotnie, jako że trasa prowadzi przez most Świętokrzyski i most Gdański. Na koszulce Półmaratonu Warszawskiego znajdują się natomiast kontury warszawskich zabytków.
Już po raz drugi uczestnicy Półmaratonu mają okazję wystartować w biegu w ramach programu #BiegamDobrze i wesprzeć jedną z fundacji (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Amnesty International). Już teraz zbiórka przekroczyła pół miliona złotych – jest to rekord w akcji, która do tej pory łącznie uzbierała ponad MILION złotych, co świadczy o ogromnej chęci pomagania i zaangażowaniu uczestników biegu. Do udziału w akcji, czyli do założenia własnej zbiórki, przystąpiło ponad 100 osób. Osoby zainteresowane bieganiem charytatywnym powinny przy rejestracji na bieg wybrać tzw. ścieżkę charytatywną i założyć swój profil, za pomocą, którego będą zbierać pieniądze na jedną z siedmiu fundacji.
Wiosna za pasem dlatego warto zmotywować się i postawić przed sobą wyzwanie pokonania 21 km i 97,5 metra. Połówka będzie doskonałym preludium do pokonania pełnego królewskiego dystansu. Na bieg można się jeszcze zapisywać pod adresem TUTAJ.
Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.