fbpx
ostatnie dni podstawowej oplaty startowej na 12 polmaraton warszawski 01

Ostatnie dni podstawowej opłaty startowej na 12. Półmaraton Warszawski

To najwyższy czas, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. Półmaraton Warszawski. 28 lutego mija termin podstawowej opłaty startowej.

To najwyższy czas, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. Półmaraton Warszawski. 28 lutego mija termin podstawowej opłaty startowej. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie. Ostatnie dwa biegi ukończyło aż 13 tysięcy osób. Na długo przed starem biegu padł już pierwszy rekord – uczestnicy akcji #BiegamDobrze od początku zapisów na półmaraton zebrali już pół miliona złotych na cele charytatywne!

12. Półmaraton Warszawski jest największym biegiem ulicznym w Polsce – od dwóch lat na starcie staje około 13 tysięcy biegaczy. Organizatorzy Półmaratonu wraz ze swoimi partnerami mają ambicję, aby zostać jednym z trzech największych półmaratonów w Europie.  Do 28 lutego biegacze mają możliwość zapisania się na imprezę w ramach specjalnej podstawowej opłaty startowej, która wynosi 80zł (pakiet z bawełnianą koszulką) lub 115zł (pakiet z techniczną koszulką adidas).

ostatnie-dni-podstawowej-oplaty-startowej-na-12-polmaraton-warszawski-02

Trasa 12. Półmaratonu Warszawskiego prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Start i meta biegu mają swój początek na urokliwym Placu Teatralnym. Tam też uczestnicy biegu otrzymają wyjątkowo piękny medal pamiątkowy. – Medal 12. Półmaratonu Warszawskiego stylem wykonania podtrzymuje naszą tradycję. W związku z tym, że w tym roku świętujemy rok królowej polskich rzek – nawiązaliśmy do Wisły umieszczając na środku medalu błękitną wstęgę symbolizującą rzekę. Pojedynczy medal waży około 130 gramów, a wszystkie medale dla uczestników ważą aż 1,5 tony! – komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie tylko medal odwołuje się do roku Wisły, ale również trasa. Biegacze podczas wydarzenia przebiegną nad rzeką aż dwukrotnie, jako że trasa prowadzi przez most Świętokrzyski i most Gdański. Na koszulce Półmaratonu Warszawskiego znajdują się natomiast kontury warszawskich zabytków.

ostatnie-dni-podstawowej-oplaty-startowej-na-12-polmaraton-warszawski-03

Już po raz drugi uczestnicy Półmaratonu mają okazję wystartować w biegu w ramach programu #BiegamDobrze i wesprzeć jedną z fundacji (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Amnesty International). Już teraz zbiórka przekroczyła pół miliona złotych – jest to rekord w akcji, która do tej pory łącznie uzbierała ponad MILION złotych, co świadczy o ogromnej chęci pomagania i zaangażowaniu uczestników biegu. Do udziału w akcji, czyli do założenia własnej zbiórki, przystąpiło ponad 100 osób. Osoby zainteresowane bieganiem charytatywnym powinny przy rejestracji na bieg wybrać tzw. ścieżkę charytatywną i założyć swój profil, za pomocą, którego będą zbierać pieniądze na jedną z siedmiu fundacji.

Wiosna za pasem dlatego warto zmotywować się i postawić przed sobą wyzwanie pokonania 21 km i 97,5 metra. Połówka będzie doskonałym preludium do pokonania pełnego królewskiego dystansu. Na bieg można się jeszcze zapisywać pod adresem TUTAJ.

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biegaczu roluj sie na 100 02

Biegaczu! Roluj się na 100%!

Następne
piaty raz sladami bronka malinowskiego 01

Piąty raz Śladami Bronka Malinowskiego

Powiązane artykuły

18 dni do polmaratonskiej wiosny 03
Czytaj dalej

17 dni do półmaratońskiej wiosny

Do startu 38. Półmaratonu Wiązowskiego pozostało 17 dni, a na liście startowej biegu głównego i Wiązowskiej 5-tki jest już prawie 2,5 tys. zawodników i zawodniczek! To dokładnie tyle, ile w zeszłym roku wzięło udział we wszystkich biegach - biegu głównym na dystansie 21,097km, Wiązowskiej 5-tce, Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych oraz w Biegu Krasnoludków. Szykuje się zatem znaczący wzrost frekwencji.
dlaczego warto pobiec w garwolinie 01
Czytaj dalej

​Dlaczego warto pobiec w Garwolinie?

Jeśli szukasz wyzwania, to jest bieg dla Ciebie. To niby prosta, a jednak wymagająca trasa. Jeśli pomaga Ci doping kibiców, nie zawiedziesz się – ich okrzyki Cię poniosą, a kolorowe stroje rozbawią. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, sprawdźcie się na krótszym dystansie. Jeśli lubisz pomagać innym, nie może Cię tam zabraknąć. 18 czerwca wystartuj w „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.
co gdzie kiedy czyli nawigator iii rafako polmaraton raciborz 02
Czytaj dalej

Co? Gdzie? Kiedy? Czyli nawigator III RAFAKO Półmaraton Racibórz

3,2,1....start! To już w najbliższą niedzielę odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do startu przygotowuje się blisko 900 zawodników z całej Europy, a nawet odległej Afryki. Jednak raciborski bieg na 21097,5 m, to nie wszystko. Imprezie towarzyszyć będą: piknik rodzinny, bieg charytatywny, występy artystyczne oraz wiele gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM