fbpx
piaty raz sladami bronka malinowskiego 01

Piąty raz Śladami Bronka Malinowskiego

Rozpoczęły się zapisy na V Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Impreza odbędzie się 1 maja 2017 r. W jubileuszowej, piątej edycji biegu udział weźmie 750 zawodników.

Rozpoczęły się zapisy na V Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Impreza odbędzie się 1 maja 2017 r. W jubileuszowej, piątej edycji biegu udział weźmie 750 zawodników.

Zawodnicy pobiegną jak co roku trasą ze stadionu Olimpii Grudziądz, macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego, przez ulice Grudziądza na most na Wiśle, na którym w 1981 roku sportowiec zginął w wypadku samochodowym, a potem przez skraj Borów Tucholskich do wsi Rulewo, w której dorastał Bronek. Meta biegu usytuowana jest w zabytkowym parku hotelu Hanza Pałac, który jest niezwykle gościnnym gospodarzem finiszu. Trasa jest urozmaicona, różnorodna i niełatwa, ale dzięki temu w pełni realizowane jest hasło biegu – „Zmierz się ze sobą. Dotknij legendy”.

piaty-raz-sladami-bronka-malinowskiego-02

Tradycją biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu, Stowarzyszenie Akademia Biegania i czołowego polskiego maratończyka Mariusza Giżyńskiego są przedsięwzięcia i spotkania w przeddzień imprezy, ściśle związane z osobą patrona biegu. W ubiegłych latach były to między innymi projekcje filmów, spotkania z olimpijczykami, z trenerem Bronisława Malinowskiego Ryszardem Szczepańskim czy promocja książki Łukasza Panfila „Przeszkodowiec”, która została wydana przy okazji ubiegłorocznego półmaratonu.

W przeddzień biegu można także bezpłatnie oglądać wystawę „Bronisław Malinowski – Olimpijczyk” w grudziądzkim Muzeum. Jako że bieg rozgrywany jest w majowy weekend a imprezy poprzedzające (wraz z pasta party) interesujące, warto zaplanować spędzenie biegowej majówki właśnie w Grudziądzu. Zapisy TUTAJ – Wpisowe na bieg wpłacone do końca marca to 40 zł, w kwietniu wzrośnie do 50 zł. 

W związku z tym iż w roku 2017 przypada nasz mały jubileusz, przewidujemy wiele niespodzianek i atrakcji dla uczestników – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor biegu. – Szczegóły ogłaszać będziemy na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Organizatorzy zaprezentowali już część pakietu startowego – koszulkę oraz pamiątkowy kubek.

piaty-raz-sladami-bronka-malinowskiego-03

 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
ostatnie dni podstawowej oplaty startowej na 12 polmaraton warszawski 01

Ostatnie dni podstawowej opłaty startowej na 12. Półmaraton Warszawski

Następne
to juz 4 dziesiatka wroactiv 02

To już 4. Dziesiątka WROACTIV

Powiązane artykuły

bieg przez most bialoleka 2016 04
Czytaj dalej

Bieg przez Most – Białołęka 2016

Tej jesieni zabiegani mieszkańcy Warszawy, a szczególnie jej północnej strony, oraz wszyscy żądni aktywnych wydarzeń, będą mieli okazję po raz czwarty sprawdzić swoje możliwości podczas biegu przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 4 września o godz. 11:00, limit uczestników został zaplanowany na 1.000 osób, a zapisy już ruszyły!