fbpx
piaty raz sladami bronka malinowskiego 01

Piąty raz Śladami Bronka Malinowskiego

Rozpoczęły się zapisy na V Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Impreza odbędzie się 1 maja 2017 r. W jubileuszowej, piątej edycji biegu udział weźmie 750 zawodników.

Rozpoczęły się zapisy na V Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Impreza odbędzie się 1 maja 2017 r. W jubileuszowej, piątej edycji biegu udział weźmie 750 zawodników.

Zawodnicy pobiegną jak co roku trasą ze stadionu Olimpii Grudziądz, macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego, przez ulice Grudziądza na most na Wiśle, na którym w 1981 roku sportowiec zginął w wypadku samochodowym, a potem przez skraj Borów Tucholskich do wsi Rulewo, w której dorastał Bronek. Meta biegu usytuowana jest w zabytkowym parku hotelu Hanza Pałac, który jest niezwykle gościnnym gospodarzem finiszu. Trasa jest urozmaicona, różnorodna i niełatwa, ale dzięki temu w pełni realizowane jest hasło biegu – „Zmierz się ze sobą. Dotknij legendy”.

piaty-raz-sladami-bronka-malinowskiego-02

Tradycją biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu, Stowarzyszenie Akademia Biegania i czołowego polskiego maratończyka Mariusza Giżyńskiego są przedsięwzięcia i spotkania w przeddzień imprezy, ściśle związane z osobą patrona biegu. W ubiegłych latach były to między innymi projekcje filmów, spotkania z olimpijczykami, z trenerem Bronisława Malinowskiego Ryszardem Szczepańskim czy promocja książki Łukasza Panfila „Przeszkodowiec”, która została wydana przy okazji ubiegłorocznego półmaratonu.

W przeddzień biegu można także bezpłatnie oglądać wystawę „Bronisław Malinowski – Olimpijczyk” w grudziądzkim Muzeum. Jako że bieg rozgrywany jest w majowy weekend a imprezy poprzedzające (wraz z pasta party) interesujące, warto zaplanować spędzenie biegowej majówki właśnie w Grudziądzu. Zapisy TUTAJ – Wpisowe na bieg wpłacone do końca marca to 40 zł, w kwietniu wzrośnie do 50 zł. 

W związku z tym iż w roku 2017 przypada nasz mały jubileusz, przewidujemy wiele niespodzianek i atrakcji dla uczestników – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor biegu. – Szczegóły ogłaszać będziemy na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Organizatorzy zaprezentowali już część pakietu startowego – koszulkę oraz pamiątkowy kubek.

piaty-raz-sladami-bronka-malinowskiego-03

 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
ostatnie dni podstawowej oplaty startowej na 12 polmaraton warszawski 01

Ostatnie dni podstawowej opłaty startowej na 12. Półmaraton Warszawski

Następne
to juz 4 dziesiatka wroactiv 02

To już 4. Dziesiątka WROACTIV

Powiązane artykuły

ruszyly zapisy do 9 edycji biegu avon kontra przemoc konkurs 01
Czytaj dalej

Ruszyły zapisy do 9. edycji biegu „AVON Kontra Przemoc” + KONKURS

17 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Organizowana już po raz 9. przez AVON Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. impreza zachęca do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy domowej w biegu na dwóch dystansach: 10 km oraz – wspólnie z najbliższymi –w biegu rodzinnym na 2 km. Zapisy właśnie ruszyły.
pko silesia marathon zaprezentowal tegoroczna koszulke i nowa trase 01
Czytaj dalej

PKO Silesia Marathon zaprezentował tegoroczną koszulkę i nową trasę

PKO Silesia Marathon jak mało który bieg w Polsce przywiązuje dużą wagę do oficjalnych koszulek dla zawodników. Dzięki temu, koszulka PKO Silesia Marathon zdobyła głosami biegaczy z całej Polski nagrodę za Najładniejszą Koszulkę Biegową w 2015 roku. Dzisiaj możemy już pokazać tegoroczną wersję oficjalnej koszulki PKO Silesia Marathon 2016. Organizator ma nadzieję, że koszulka znajdzie równie duże uznanie w Waszych oczach i część z Was wystartuje w niej w największej biegowej imprezie na Śląsku 2 października br. Koszulki PKO Silesia Marathon od zawsze są doceniane za jakość i trwałość, dlatego na pewno będą Wam służyły długie lata.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM