🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Informacje prasowe

Nowa trasa biegu OSHEE 10 km. Czy 14 kwietnia padnie nowy rekord Polski?

Trasa krótszego dystansu w ramach ORLEN Warsaw Marathon jest co roku szeroko dyskutowana, zarówno w kręgach uczestników, jak i wśród mieszkańców Warszawy, tłumnie dopingujących biegaczy. Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy prezentujemy trasę biegu OSHEE 10 km, który wystartuje już 14 kwietnia o 9.00, razem z dystansem maratońskim.
nowa trasa biegu oshee 10 km czy 14 kwietnia padnie nowy rekord polski 03

Trasa krótszego dystansu w ramach ORLEN Warsaw Marathon jest co roku szeroko dyskutowana, zarówno w kręgach uczestników, jak i wśród mieszkańców Warszawy, tłumnie dopingujących biegaczy. Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy prezentujemy trasę biegu OSHEE 10 km, który wystartuje już 14 kwietnia o 9.00, razem z dystansem maratońskim.

Zorganizowane biegi miejskie mają za sobą wieloletnią tradycję. Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem – już po raz siódmy w kwietniu odbywa się Narodowe Święto Biegania, łączące wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia. Największe wydarzenie biegowe w Polsce przyciąga nie tylko maratończyków. Ten dystans upodobali sobie również początkujący zawodnicy i dla wielu z nich będzie to pierwszy udział w tego typu biegu.

nowa-trasa-biegu-oshee-10-km-czy-14-kwietnia-padnie-nowy-rekord-polski-01

Zapisy wciąż trwają >>>TUTAJ

Chcemy, żeby ORLEN Warsaw Marathon był wydarzeniem dla każdego, bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym zawodnikiem, czy amatorem pokonującym pierwsze kilometry na imprezie sportowej. Doskonałą okazją na sprawdzenie swoich biegowych możliwości jest udział w biegu OSHEE 10 km – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. Biegowy debiut to chwila, którą zawsze się pamięta. Do startu – 14 kwietnia jest jeszcze czas, więc warto rozpocząć treningi i dołączyć do nas.

Imprez masowych, takich jak ORLEN Warsaw Marathon, nie da się porównać z kameralnymi grupami biegowymi czy samotnym przemierzaniem kolejnych kilometrów. Wielu biegaczy wraca na imprezę co roku, oceniając jej organizację bardzo wysoko. Warto przekonać się o tym samemu!

nowa-trasa-biegu-oshee-10-km-czy-14-kwietnia-padnie-nowy-rekord-polski-02

W przeciwieństwie do maratonu, bieg OSHEE 10 km potrwa maksymalnie półtorej godziny – zapewnia Jarosław Żórawski, twórca tegorocznych tras Narodowego Święta Biegania. – Wisłostrada będzie cały czas przejezdna. Dodatkową atrakcją będzie 7 i 8 kilometr, które biegną równolegle do trasy królewskiego dystansu. W tym roku liczymy na dobre wyniki i nowe rekordy, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn – dodaje Anna Ziobroń.

Cała infrastruktura dla biegaczy zlokalizowana jest w Miasteczku Biegaczy na błoniach PGE Narodowego. Większa część biegu odbywa się natomiast na lewym brzegu miasta. Linia startu znajduje się na Wybrzeżu Szczecińskim. Uczestnicy przebiegają najpierw przez Most Świętokrzyski, żeby znaleźć się na podbiegu na ulicy Tamka. Warto wspomnieć, że trasa ma dużą wartość turystyczną, bo wiedzie przez Krakowskie Przedmieście. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc, w jakim można zaplanować bieg! Zabytkowe budynki Uniwersytetu Warszawskiego, Pomnik Kopernika czy Zamek Królewski, to tylko kilka z wartych uwagi obiektów. Dalej trasa biegnie w górę Warszawy ulicą Miodową i Bonifraterską, aż do wysokości Muranowa, gdzie znajduje się również punkt nawadniania. Skorzystają z niego biegacze na 10 km, a później maratończycy, dla których będzie to już 36 kilometr. Na Sanguszki znajduje się zbieg, następnie wzdłuż Wisłostrady bieg zakręca z powrotem na PGE Narodowy, gdzie każdy na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Do zobaczenia na miejscu!

nowa-trasa-biegu-oshee-10-km-czy-14-kwietnia-padnie-nowy-rekord-polski-04

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Test butów w ciężki teren. Poznaj On Running Cloudventure
Następny wpis
Bóle stawów. Jak sobie z nimi radzić?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.