fbpx
58. Bieg Westerplatte

58. Bieg Westerplatte – dla każdego, wszędzie, wirtualnie

Bieg Westerplatte jest jednym z najstarszych, najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w Polsce na dystansie 10 kilometrów. W tym roku odbędzie się już 58. edycja tego biegu. Ta odsłona będzie wyjątkowa z kilku powodów. Będzie też szansą dla tych wszystkich, którzy zawsze chcieli uczcić pamięć bohaterów 1 września 1939 roku, ale z jakiegoś powodu w czasie zawodów nie mogli akurat pojawić się w Gdańsku. Tym razem w Biegu Westerplatte udział może wziąć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania i bez potrzeby wizyty w stolicy Pomorza!

Wszyscy uczestnicy podkreślają, że Bieg Westerplatte to coś więcej, niż tylko pokonanie 10 kilometrów trasy, a jego znaczenie oraz symbolika wykracza daleko poza ramy imprezy sportowej. To wydarzenie nierozłącznie związane z historią Polski. To pamięć o bohaterach, którzy walczyli za kraj. To chwila zadumy, zastanowienia się nad znaczeniem słów Nigdy Więcej Wojny

Zapowiedź 58. Bieg Westerplatte.

Przez sześć dekad Bieg Westerplatte wytyczany był różnymi trasami, zmieniała się także lokalizacja linii mety. Wspólnym mianownikiem tej imprezy zawsze był jednak start na Westerplatte – w miejscu, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Żeby wystartować w zawodach, trzeba było wybrać się do Gdańska. W tym roku po raz pierwszy to się zmieni.

W najbliższej edycji Biegu Westerplatte wziąć udział może każdy. I pobiec także może wszędzie, bez względu na to, czy mieszka w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Katowicach, Suwałkach, Lesznie, Raciborzu, Świdniku, Ełku czy Szczytnie. W tym roku jedyne, czego potrzebować będą biegacze to przyrząd lub aplikacja mierząca przebyty dystans i czas. O tym, czy przed startem lub po ukończeniu biegu zatrzymasz się chwilę, wyciszysz i poświęcisz chwilę zadumy bohaterom września 1939, zależy tylko od Ciebie. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy pokonany w ramach Biegu Westerplatte dystans 10 kilometrów, będzie niczym znicz złożony pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Na podjęcie wyzwania będzie cały miesiąc – wyniki można przysyłać od 1 do 30 września. Nie ma więc konieczności planowania szczytu formy na jeden, konkretny dzień. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie moment.

Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal, a partner techniczny imprezy, AdrunaLine, przygotował specjalną linię ubrań technicznych. Wyjątkowy design i mocne przesłanie w postaci hasła „Nigdy Więcej Wojny”, umieszczonego na odzieży sprawi, że będziesz wyróżniał się wśród biegaczy zarówno na zawodach, jak i podczas treningu. 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Czy Garmin Forerunner 245 to godny następca 230-tki?

Garmin Forerunner 245 - godny następca modelu 230?

Następne
Parkowa Piątka w Gdańsku

Gdzie biegać, jak nie w parku?

Powiązane artykuły

cropped 37 pko wroclaw maraton w biegowym skrocie 02
Czytaj dalej

37. PKO Wrocław Maraton – w biegowym skrócie

Start: 15.09.2019 r., godzina 9:00, Stadion Olimpijski, tor żużlowy przed Trybuną Zachodnią;Meta: Stadion Olimpijski, tor żużlowy przed Trybuną Zachodnią; Limit czasowy: 6 godzin netto, ostatni biegacze będą pojawiać się na mecie do 15:10; Limit uczestników: 4000 osób.
pozostaw swoj slad w poznaniu i zapisz sie na 11 pko poznan polmaraton 01
Czytaj dalej

Po nowe wyzwania i rekordy do stolicy Wielkopolski

Start, meta, ale przede wszystkim przebieg trasy 11. PKO Poznań Półmaratonu wytyczono przez centrum Poznania. Nowa trasa jest mieszanką zbiegów, podbiegów oraz nowych atrakcji turystycznych jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji kwietniowego półmaratonu.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM