Zostań wolontariuszem na ORLEN Warsaw Marathon – rekrutacja otwarta!

Dołącz do największego wydarzenia biegowego w Polsce, które 14 kwietnia pojawi się na ulicach Warszawy. Wolontariat przy ORLEN Warsaw Marathon to doskonała okazja, żeby zapoznać się ze specyfiką pracy przy tak dużym wydarzeniu sportowym.

Narodowe Święto Biegania od 2013r. przyciąga tysiące uczestników, którzy przemierzają szybką i płaską trasę malowniczej stolicy Polski. Dwa biegi (maraton i bieg OSHEE 10km) z jednoczesnym startem, kilkanaście punktów odżywczych oraz punkty kibicowania – to prawdziwa szkoła umiejętności pracy zespołowej i planowania. Dla każdego biorącego udział w organizacji tego wydarzenia to także okazja, żeby poznać nowych, ciekawych ludzi.

Praca wolontariuszy jest niesamowicie doceniana zarówno przez organizatorów, jak i zawodników.

zostan-wolontariuszem-na-orlen-warsaw-marathon-rekrutacja-otwarta-02

Przykładowe obszary, jakimi może zajmować się wolontariusz obejmują:

  • biuro zawodów,
  • obsługę miasteczka biegaczy,
  • wsparcie przygotowań,
  • strefy startu i mety.

Chcesz zostać częścią ORLEN Warsaw Marathon 2019? Nic prostszego! Wypełnij wniosek on-line dostępny na stronie >>>TUTAJ. Narodowe Święto Biegania to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, dlatego przewidziana jest współpraca z około 1800 wolontariuszami. Każdy z nich otrzyma certyfikat uczestnictwa, ubezpieczenie NNW i pełne wyżywienie.

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.