fbpx
zloty sklad elity na orlen warsaw marathon 03

Złoty skład elity na ORLEN Warsaw Marathon

Tegoroczna edycja Narodowego Święta Biegania zapowiada wyjątkowo wysoki poziom emocji sportowych – swój udział potwierdziło mnóstwo znanych lekkoatletów. Kogo zobaczymy na starcie? Czy możemy liczyć na nowe rekordy?

Tegoroczna edycja Narodowego Święta Biegania zapowiada wyjątkowo wysoki poziom emocji sportowych – swój udział potwierdziło mnóstwo znanych lekkoatletów. Kogo zobaczymy na starcie? Czy możemy liczyć na nowe rekordy?

Już 14 kwietnia na starcie ORLEN Warsaw Marathon stanie światowa czołówka biegaczy. W tym roku sporą grupą najlepszych zawodników będą stanowiły kobiety, a próbę bicia rekordu wydarzenia zapowiedziała między innymi Antonina Kwambai, dla której będzie to debiutancki występ na dystansie 42 kilometrów.

ORLEN Warsaw Marathon po raz kolejny może pochwalić się mnóstwem zawodników, którzy przyjęli zaproszenie do udziału – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Wielu z nich wraca na Narodowe Święto Biegania po raz kolejny, co jest dla nas dużym wyróżnieniem – w końcu to światowa elita wśród biegaczy.

Swój udział potwierdził ubiegłoroczny zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon – Kenijczyk Ezekiel Kemboi Omullo. Tego zawodnika, klasyfikowanego jako Gold Label Runner, nie trzeba przedstawiać nikomu. Często bierze udział w rozmaitych biegach w Polsce. Ubiegły rok był dla niego bardzo udany. Poza Narodowym Świętem Biegania triumfował również w Chinach, podczas Taiyuan Maraton. 

zloty-sklad-elity-na-orlen-warsaw-marathon-01

Izabela Trzaskowska, która w dwóch poprzednich edycjach Narodowego Święta Biegania była najszybszą Polką na dystansie maratońskim, to doświadczona zawodniczka sklasyfikowana jako Silver Label Runner. Czy po raz trzeci utrzyma się na podium? Kolejna osoba, która powraca na ORLEN Warsaw Marathon i jest faworytką do zwycięstwa w kategorii, to ubiegłoroczna zwyciężczyni biegu OSHEE 10 km – Brytyjka Louise Small. Patrząc na tegoroczny skład elity jedno jest pewne – na pewno pretendentek do zwycięstwa na krótszym dystansie nie brakuje! Potwierdza to Marcin Fudalej, opiekun zawodników Elite:

Rok 2019 zapisze się w historii wydarzenia jako rok kobiet. Znacząco podnieśliśmy poziom sportowy zaproszonych zawodniczek na obu dystansach w ORLEN Warsaw Marathon. Wystarczy nadmienić, że wśród zawodniczek na dystansie maratońskim znajdują się takie nazwiska jak Georgina Rono z wynikiem życiowym 2:21:39, czy debiutantki Antonina Kwambai (1:07:50 – półmaraton) i Gladys Yator (1:08:39 – półmaraton). Dotrzymywać kroku zawodniczkom z Kenii będą próbować nasze reprezentantki: Izabela Trzaskalska i Aleksandra Lisowska, które po udanym zeszłorocznym występie postanowiły wrócić i zawalczyć o kwalifikacje olimpijskie – dodaje.

Wyrównanej walki na trasach Narodowego Święta Biegania można się spodziewać również po męskiej części stawki. Ezekiel Omullo powalczy o drugie zwycięstwo z rzędu, ale wykonanie tego zadania utrudniać mu będą Aboye Werkuneh z Etiopii i Kyeva Cosmas z Kenii. Wszyscy wymienieni mogą pochwalić się wynikami życiowymi na poziomie 2:09 i niższymi. Podobnie jak w biegu kobiet, o kwalifikacje olimpijskie walczyć będą nasi reprezentanci, między innymi: Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski i Mariusz Giżyński. W biegu męskim na 10 kilometrów wystartują m.in. Tomasz Grycko (28:56) i Kamil Karbowiak (29:51).

zloty-sklad-elity-na-orlen-warsaw-marathon-02

Narodowe Święto Biegania przyciąga najlepszych lekkoatletów między innymi dzięki wyróżnieniu IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) dla najlepszych biegów. 

Skład elity ORLEN Warsaw Marathon 2018

Mężczyźni:

 1. Marcin Chabowski (POL) 2:10:27, multimedalista Mistrzostw Polski
 2. Adam Nowicki (POL) 2:17:43, wicemistrz Polski w półmaratonie 2014 r.
 3. Arkadiusz Gardzielewski (POL) 2:11:34, Mistrz Polski w maratonie 2013 r.
 4. Mariusz Giżyński (POL) 2.11:20, 13. zawodnik Mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 r.
 5. Emil Dobrowolski (POL) 2:13:50, 10 miejsce ORLEN Warsaw Marathon 2018
 6. Jakub Nowak (POL) 2:14:09, srebrny medal Mistrzostw Polski 2015 w maratonie
 7. Ezekiel Kemboi Omullo (KEN) 2:08:55, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon 2018
 8. Aboye Seyoun Werkuneh (ETH) 2:09:57, zawodnik Gold Label
 9. Kyeva Cosmas Mutuku (KEN) 2:09:57, zawodnik Silver Label
 10. Beijga Mndaye Ragasa (ETH) 2:10:51
 11. Lomwai Kalipus (KEN) 2:13:12
 12. Tekle Tsegay Berhane (ER) 2:12:25

Kobiety:

 1. Izabela Trzaskalska (POL) 2:29:57, zawodniczka Silver Label i najlepsza Polka w ORLEN Warsaw Marathon 2017 i 2018
 2. Aleksandra Lisowska (POL) 2:33:13
 3. Georgina Rono (KEN) 2:21:39, zawodniczka Gold Label
 4. Jerotich Sheilla (KEN) 2:27:43, zawodniczka Gold Label
 5. Wortesa Shure Jemily (ETH) 2:31:50, zawodniczka Gold Label
 6. Savina Nina (BLR) 2:33:36, zawodniczka Silver Label
 7. Sviatlana Kudzelich (BLR) 2:32:04, zawodniczka Bronze Label
 8. Zewude Fantu Jifar (ETH) 2:32:37, zawodniczka Bronze Label
 9. Khamidiva Sitora (UZB) 2.39:00
 10. Kalyuzhna Vicyoriya (UKR) debiut
 11. Kwambai Antonina (KEN) debiut
 12. Yator Gladys (KEN) debiut
Najlepsi zawodnicy startujący w Biegu OSHEE 10 km:

Mężczyźni:

 1. Grycko Tomasz (POL) 
 2. Karbowiak Kamil (POL) 
 3. Krauchenia Siarhei (POL) 
 4. Karl Mae (POL) 
 5. Kipyego Barnabas (KEN)

Kobiety:

 1. Karolina Nadolska (POL) – rekordzistka Polski w biegu na 10 km
 2. Louise Small 32:33 (ENG) – zwyciężczyni zeszłorocznej edycji biegu OSHEE 10 km
 3. Sara Galimberti (ITA) 33:41
 4. Olena Serdiuk (UKR) 32:48
 5. Anna Gosk (POL) 33:40
 6. Dominika Napieraj (POL) 32:22
 7. Iwona Bernardelli (POL) 32:40

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zacznij biegac w terenie korzystaj z wiosennych promocji zapraszaja salomon oraz intersport 03

Zacznij biegać w terenie, korzystaj z wiosennych promocji! Zapraszają Salomon oraz Intersport!

Następne
trwaja zapisy na sztafete maratonska electrum ekiden w bialymstoku na liscie startowej juz 80 ekip 01

Trwają zapisy na sztafetę maratońską Electrum Ekiden w Białymstoku. Na liście startowej już 80 ekip

Powiązane artykuły

r2v2 stabilizacja najwyzszej klasy od compressport 02
Czytaj dalej

R2V2 – stabilizacja najwyższej klasy od Compressport

Nie sposób nie zgodzić się z faktem, że kompresja odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w toku profesjonalnych przygotowań do treningów i zawodów. Aby sportowiec mógł wykrzesać z siebie jeszcze więcej, nie bojąc się przy tym kontuzji, powinien postawić na stabilizację i innowacyjność. Nacisk na te aspekty położyła marka Compressport, a jej inżynierowie raz jeszcze udowodnili, że wiedzą, jak pomóc każdemu zawodnikowi – opaski kompresyjne R2V2 z dodatkowym wsparciem w okolicach kolan to sposób na zdobycie szczytów.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model