Polar rozszerza ofertę produktów do pomiaru tętna o nowy nadajnik na klatkę piersiową – Polar H9

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

KEMPELE, FINLANDIA – 29 stycznia 2020 r.Polar, pionier technologii dla sportowców i niekwestionowany lider w produkcji urządzeń do pomiaru tętna oraz monitorowania aktywności, przedstawia Polar H9 – najnowszy nadajnik na klatkę piersiową, wyposażony w najbardziej wiarygodną i dokładną technologię pomiaru tętna na rynku. Uzupełniając dotychczasową ofertę sensorów tętna Polar H10 i Polar OH1+, Polar H9 zapewnia funkcjonalność, wysoką dokładność pomiaru, a także przystępną cenę, co czyni go idealnym produktem dla początkujących i średnio-zaawansowanych użytkowników.

W przypadku tętna dokładność pomiaru jest niezwykle ważna. Urządzenia marki Polar są od dziesięcioleci  złotym standardem w tej dziedzinie, co potwierdza zaufanie profesjonalnych sportowców, drużyn, a także ośrodków medycznych i naukowych.

Oferta sensorów do pomiaru tętna marki Polar przedstawia się od dzisiaj następująco:

Polar H10– najdokładniejszy sensor tętna w historii marki Polar; najlepszy wybór dla profesjonalistów. Polar H10 zapewnia dwa połączenia Bluetooth lub Bluetooth i ANT+ jednocześnie, wbudowaną pamięć, dane z akcelerometru i zaawansowany pasek z elektrodami Polar Pro.
Polar H9 – to najnowszy produkt Polar, który charakteryzuje się wysoką precyzją pomiaru, posiada podstawowe funkcje i jest dostępny w przystępnej cenie.
Polar OH1+– optyczny sensor tętna, który łączy wszechstronność, wygodę i łatwość obsługi.

„Dokładność pomiaru tętna jest wartością, która nie podlega kompromisom. Użytkownicy czasem nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ważne”, mówi Riikka Rae, Business Product Manager firmy Polar. „Corocznie publikowanych jest ponad 800 badań naukowych, w których wykorzystana została technologia Polar. W wielu z nich sensory tętna Polar są używane jako punkt odniesienia dla standardu pomiaru tętna. Nie afiszujemy się z nazwiskami sławnych osób w reklamach lub na opakowaniach naszych produktów, ponieważ ci sportowcy i drużyny nie są związani z nami sponsoringiem, są po prostu naszymi klientami. Wybierają Polar ponieważ wiedzą, że jesteśmy najlepsi, a nie dlatego, że im za to zapłaciliśmy. To świadczy o naszych produktach, technologii i dziedzictwie marki Polar.

Nadajnik na klatkę piersiową Polar H9 bazuje na niezbędnych funkcjach i cechach modelu Polar H10, co czyni go dokładnym i niezawodnym sensorem tętna, w przystępnej cenie. Jest idealnym rozwiązaniem dla regularnie trenujących, biegaczy i kolarzy, którzy chcą precyzyjnie monitorować tętno i kalorie.

Najważniejsze funkcje Polar H9 to:

● Łączność Bluetooth, ANT+ oraz analogowa (5 kHz)
● Możliwość połączenia nadajnika z bezpłatną aplikacją Polar Beat, która umożliwia monitorowanie tętna, wyznaczanie celi treningowych, otrzymywanie wskazówek głosowych, a także analizowanie danych po zakończeniu treningu.
● Kompatybilność z różnymi zegarkami sportowymi oraz aplikacjami treningowymi, w tym Nike Run Club, MapMyFitness, Runkeeper, Zwift, TrainerRoad i The Sufferfest
● Możliwość połączenia z popularnymi maszynami typu kardio
● Czas pracy baterii wynoszący do jednego roku, przy korzystaniu z nadajnika przez godzinę dziennie
● Kompatybilność z Software Development Kit, dzięki czemu Polar H9 można połączyć z systemami partnerów B2B

Polar H9 będzie dostępny w sprzedaży od 12 lutego 2020 r. na stronie polar.com, w cenie 259 zł. Do wyboru będą dwa rozmiary paska – standardowy M-XXL oraz mniejszy XS-S.