fbpx
polar grit x watch

Przezwycięż wszystko z nowym, outdoorowym zegarkiem Polar Grit X

KEMPELE, FINLANDIA – 22 kwietnia 2020 r. – Polar, pionier technologii dla sportowców i niekwestionowany lider w produkcji urządzeń do pomiaru tętna oraz monitorowania aktywności, prezentuje nowy, zaawansowany zegarek: Polar Grit X. Zaprojektowany, by pomóc entuzjastom sportów outdoorowych przekraczać swoje granice, Polar Grit X cechuje się solidną i lekką konstrukcją, wyjątkowo długim czasem pracy oraz posiada całkowicie nowe funkcje Smart Coaching. Niezależnie od tego, czy już jesteś na szlaku czy dopiero przygotowujesz się do nadchodzących przygód trenując w domu, Polar Grit X został wyposażony we wszystkie niezbędne narzędzia, których potrzebujesz, aby przezwyciężyć wszystkie trudności.

Polar Grit X posiada konstrukcję, która spełnia amerykański standard wojskowy (MIL-STD-810G); został zaprojektowany, by sprostać najtrudniejszym warunkom.

Polar Grit X Core and stability 1

Zegarek waży zaledwie 64 gramy, ma niesamowity stosunek masy do czasu działania: zapewnia do 40 godzin pracy w standardowym trybie treningowym lub nawet do 100 godzin w trybie oszczędzania baterii, który jest idealny na dłuższe wyprawy lub zawody typu „ultra”.

Zrozumienie i dostosowanie intensywności wysiłku w zmieniającym się terenie jest od dawna wyzwaniem osób uprawiających sporty outdoorowe. Nowa funkcja Hill Splitter™ w Polar Grit X automatycznie wykrywa wzniesienia i spadki terenu i po każdej sesji treningowej dostarcza szczegółowych danych dotyczących tych odcinków. Korzystając z tych informacji, sportowcy są w stanie lepiej poznać intensywność ich treningu, nauczyć się jak dostosować tempo na poszczególnych odcinkach trasy, porównywać sesje treningowe i wykonywać odpowiednio zaplanowane treningi.

Prawidłowa intensywność treningów, odpowiednie nawodnienie i regularne uzupełnianie węglowodanów sprawią, że nawet najtrudniejsze treningi będą efektywne, ale równocześnie przyjemne. Inteligentny asystent uzupełniania energii Polar FuelWise™ to idealne narzędzie, wyświetlające automatyczne, dostosowane do użytkownika powiadomienia dotyczące uzupełniania węglowodanów i płynów, które pomoże utrzymać energię i nawodnienie organizmu na odpowiednim poziomie, nawet podczas najdłuższych sesji treningowych.

Polar Grit X został dodatkowo zintegrowany z platformą Komoot zapewniając tym samym funkcje importowania tras i nawigacji podczas treningu, sygnalizującej zbliżające się zakręty i zmiany kierunku trasy. Zegarek dostarcza także prognozy pogody, dzięki którym łatwiej zaplanować sesje treningowe i dostosować je do zmieniających warunków.

Polar stworzył pierwsze na świecie pulsometry w formie zegarków sportowych ponad 40 lat temu”, mówi Tomi Saario, CEO Polar Electro. „Jako prawdziwych pionierów cytowano nas częściej w publikacjach naukowych niż kogokolwiek z naszej branży – dokładność, wiarygodność i użyteczność są kluczem do wszystkiego, co robimy.

Jesteśmy bardzo dumni mogąc połączyć lata doświadczenia, dzięki którym Polar Grit X jest doskonałym towarzyszem dla fanów sportu i wypraw na świeżym powietrzu.”

Polar Grit X został wyposażony w następujące funkcje treningowe i Smart Coaching:

● Polar Precision Prime™: umożliwia monitorowanie tętna bezpośrednio z nadgarstka za pomocą unikalnej, multisensorycznej technologii.

● FitSpark™: wskazówki treningowe FitSpark™ zapewnią optymalne przygotowanie do treningów w terenie dzięki gotowym propozycjom treningowym, dostosowanym do aktualnego stanu regeneracji, kondycji, z uwzględnieniem historii treningów.

● Nightly Recharge™: automatycznie monitoruje nocną regenerację i wskazuje jak organizm użytkownika odpoczął po treningu i codziennych obowiązkach poprzedniego dnia. Funkcja dostarcza spersonalizowanych porad, dotyczących treningów, snu oraz poziomu energii. Nightly Recharge pomaga dokonywać optymalnych wyborów w codziennym życiu, aby utrzymać dobre samopoczucie i osiągać cele treningowe.

● Training Load Pro™: pozwala zapobiegać przetrenowaniu i niedotrenowaniu, monitorując, w jaki sposób każda sesja treningowa obciąża różne układy organizmu, tym samym pomagając zwiększyć efektywność treningów. Training Load Pro zapewnia kompleksowe monitorowanie obciążeń treningowych, uwzględniając obciążenia układu krążeniowo-oddechowego,  mięśni oraz obciążenia odczuwanego przez użytkownika.

● Sleep Plus Stages™: umożliwia monitorowanie faz i jakości snu.

● Moc biegowa: unikalny pomiar mocy biegowej bezpośrednio z zegarka pomaga w monitorowaniu pracy mięśni podczas treningu biegowego. Moc biegowa jest kluczem do pomiaru intensywności treningu biegowego, umożliwiając osiągnięcie idealnej intensywności biegu za każdym razem.

● Polar Flow: platforma internetowa i aplikacja mobilna to miejsce, w którym można analizować wyniki i planować kolejne treningi.

Polar Grit X jest już dostępny na stronie www.polar.com/pl/grit-x – cena wynosi 1939 zł, zegarek dostępny jest w kolorze czarnym i zielonym w uniwersalnym rozmiarze (M/L) oraz w kolorze białym w mniejszym rozmiarze (S/M). Ponadto wkrótce dostępne będą wymienne paski: silikonowe w kolorze czarnym, białym i zielonym w cenie 139 zł, tekstylne w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim w cenie 179 zł oraz skórzany pasek w cenie 229 zł.

Total
2
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
praca dla biegacza

Praca Dla Biegacza - obszar integracji i wymiany doświadczeń

Następne
biegnij po emocje

Biegnij po EMOCJE - konkurs z Salomon

Powiązane artykuły

organizatorzy 54 biegu westerplatte przestawili medal 01
Czytaj dalej

Organizatorzy 54. Biegu Westerplatte przedstawili medal

Organizatorzy 54. Biegu Westerplatte przestawili medal, jaki otrzyma na mecie każdy z uczestników tej imprezy. Bieg wystartuje 10 września 2016 r. z Westerplatte. Kto ma ochotę na zdobycie takiego trofeum, powinien się pospieszyć. Jeszcze tylko do 26 sierpnia prowadzona będzie rejestracja.
34 pko wroclaw maraton za niecaly miesiac 01
Czytaj dalej

34. PKO Wrocław Maraton – ruszamy 11.09.2016

Bieg na królewskim dystansie ulicami Stolicy Dolnego Śląska wyruszy 11 września 2016r. o 9:00 z bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego. W tym roku we Wrocławiu znajdą coś dla siebie zarówno biegacze, którzy walczą o uzyskanie jak najlepszego czasu, jak i Ci, którzy kładą nacisk na ukończenie maratonu w nieco wolniejszym tempie.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM