fbpx
Informacje prasowe

MyRun – bieżnia, która dopasuje się do Ciebie

MyRun to nowa bieżnia domowa stworzona przez Technogym, która dopasowuje się do osoby trenującej. Jest to pierwsza bieżnia, która „uczy” prawidłowej techniki biegu oraz chodu, a także sama proponuje..
myrun 1

MyRun to nowa bieżnia domowa stworzona przez Technogym, która dopasowuje się do osoby trenującej. Jest to pierwsza bieżnia, która „uczy” prawidłowej techniki biegu oraz chodu, a także sama proponuje odpowiednią muzykę w zależności od intensywności treningu. Została zaprojektowana w taki sposób, żeby zapewnić każdemu użytkownikowi kompleksowy trening biegowy.

Gotowa do użytku w 5 minut

Bieżnia MyRun jest dostarczana do klienta w pudełku do samodzielnego montażu. Jej złożenie jest bardzo proste, dlatego pierwszy trening możemy rozpocząć już w 5 minut po jej otrzymaniu. W zestawie znajduje się bieżnia, instrukcja, klucze do montażu i gwarancja.

myrun3

Nowy wymiar biegania

MyRun jest inteligentną bieżnią, zaprojektowaną przez najlepszych specjalistów. Zespół lekarzy i naukowców pracujących podczas tworzenia MyRun, opracował RUNNING RATE – wskaźnik mierzący Twoje rezultaty i kontrolujący jakość biegu. Jego wartość wzrasta, gdy biegniesz szybciej, jednocześnie utrzymując idealną częstotliwość kroków, poprawiając wydajność i redukując ryzyko odniesienia kontuzji.

„Podczas prac nad My Run, Technogym wsłuchiwał się w głosy biegaczy, amatorów oraz zawodowców, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, co pozwoliło udoskonalić bieżnię. Do tworzenia My Run zaangażował się m.in. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Aten 2004 Timothy Benjamin, którego filmy instruktażowe z gotowymi treningami są dostępne w aplikacji My Run” – komentuje Dominik Śliwowski, General Manager marki Technogym w Polsce.

Maksimum przestrzeni

MyRun oferuje jakość biegu taką, jak na profesjonalnej bieżni, jednocześnie zajmując bardzo niewiele miejsca. Poczuj swobodę ruchu dzięki największej powierzchni biegowej wśród bieżni domowych.

Biegaj w tempie muzyki

Wybierz swoją ulubioną playlistę i rozpocznij bieg – MyRun sam dobierze najlepszy utwór w zależności od tempa biegu. Jeśli lubisz biegać z muzyką, w końcu to jej rytm dopasuje się do Ciebie.

My Run dopasowuje muzykę dzięki aplikacji Running Music. Jedyne czego potrzebujemy, to nasza ulubiona muzyka na tablecie. Inteligentny system dobiera do rytmu biegu piosenkę, która ma najbardziej zbliżone tempo. Muzyka zmienia się w raz ze zmianą tempa biegu. Rytm biegu jest obliczany na podstawie kadencji, czyli liczby kroków w ciągu minuty” – tłumaczy Śliwowski.

Korzystaj z multimediów

myrun2

Wystarczy zamontować swój tablet na specjalnym uchwycie, aby podczas treningu korzystać z ulubionych multimediów: gier, serwisów społecznościowych, muzyki i filmów video. Obecnie urządzenie obsługuje tablety z systemem iOS, jednak już do końca czerwca będą to również urządzenia z systemem Android. Dzięki MyRun, trening cardio już nigdy nie będzie nudny!

Dopasuj program niezależnie od celu

Niezależnie od tego, jaki stawiasz sobie cel, MyRun oferuje odpowiedni program treningowy. Możesz planować aktywność zgodnie ze swoimi potrzebami i celami, dzięki programom:

  • Improve Your Run – program, który pomaga szlifować technikę biegową.
  • Maximise Your Training – program interwałowy, ma na celu zwiększenie prędkości i wydolności w najbardziej efektywny sposób.
  • Create Your Ideal Training Programme – program dopasowany do indywidualnych potrzeb i cech użytkownika.
  • Constant Pulse Rate – autorski, opatentowany program marki Technogym, utrzymuje tętno na optymalnym poziomie.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Wyciskacz łez - test BlackRoll PRO
Następny wpis
Co zrobić, gdy bieganie przestało być przyjemne?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu