fbpx
Kalendarz biegowy

Fundacja „Maraton Warszawski” prezentuje medale 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym wydarzeniem sportowym Polski kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Głównemu…
Medal 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym wydarzeniem sportowym Polski kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Głównemu biegowi towarzyszyć będzie New Balance Bieg na Piątkę. Impreza odbędzie się 26 marca w Warszawie, na liście startowej obu biegów jest już w sumie ponad 12 tysięcy zawodników, a chętnych przybywa. Prezentujemy oficjalne medale, które zawisną na szyjach wszystkich biegaczy, którzy  w tym dniu miną linię mety.

Pamiątkowy medal

Wspólny cel wszystkich biegaczy? Dotrzeć do mety w zaplanowanym czasie i zdobyć jedyne w swoim rodzaju trofeum, będące nagrodą za trud przygotowań i samego startu. To najważniejsza pamiątka dla każdego uczestnika wielkich, corocznych, warszawskich biegów. 

– Każdy Półmaraton Warszawski ma własną historię i udział w każdym z nich jest dla biegaczy osobnym rozdziałem  życia. Pamiątką i odzwierciedleniem biegu oraz przygotowań do niego jest medal – zawsze staramy się, aby był wyjątkowy. Wiemy, jak ważny jest to element – to on w przyszłości przypominać będzie naszemu finiszerowi o tej konkretnej edycji. Zawsze zawieramy w nim nawiązania do naszego miasta, z którym jesteśmy nierozłącznie związani i z którego jesteśmy dumni. Tegoroczny medal prezentuje panoramę Warszawy oraz syreni ogon – symbol Warszawy. Medal o przestrzennej formie i motywie miasta będzie dla biegaczy miłym podarunkiem, taką mamy nadzieję – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Medal 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
Medal 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Medal otrzymują na mecie wszyscy uczestnicy biegu – niezależnie od wyniku, wybranego dystansu czy formy. To ukłon w stronę motywacji sportowej, wytrwałej pracy i tradycja wszystkich ulicznych zawodów. Ręcznie rzeźbiony oraz odlewany ze stopu metali krążek wykonany z największą starannością jest dla każdego biegacza słodkim ciężarem i pamiątką, która w znakomitej większości przypadków zawiśnie na specjalnym wieszaku i będzie przypominać o uczestnictwie w zawodach.

Wszyscy zawodnicy, po ukończeniu biegu i otrzymaniu medalu, będą mogli na nim wygrawerować osiągnięty czas. Zostanie do tego przygotowany specjalny punktw Miasteczku Biegacza zorganizowanym za metą trasy – w Multimedialnym Parku Fontann. 

– Najwyraźniej dobry czas dla masowego biegania powrócił. Wracamy do ponad dziesięciotysięcznych frekwencji na biegu. Zapisy cały czas trwają. Na ulice Warszawy znów wyjdą tysiące mieszkańców, którzy będą kibicować zawodnikom. Bardzo cieszy nas taka frekwencja i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników – dodaje Marek Tronina.

Dystans 21,0975 km czy 5 km?

Każdy uczestnik imprez biegowych spełnia swoje wielkie marzenia: przełamuje słabości, udowadnia własną wytrwałość i siłę, pokonuje niemożliwe, bije życiowe rekordy. Udział w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zadeklarowało już prawie 10 tysięcy uczestników. Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub preferują ściganie na krótszych dystansach, Fundacja „Maraton Warszawski” przygotowała New Balance Bieg na Piątkę. Na bieg towarzyszący zapisało się do dzisiaj już 2 tys. zawodników. 

– Udział w biegu to niesamowita przygoda, dlatego wysiłek włożony w przygotowania i w sam bieg jest zawsze honorowany medalem, który dla każdego biegacza stanowi ważną pamiątkę. Tegoroczny medal nawiązuje do symboli Warszawy i wygląda naprawdę pięknie. Wierzę, że to trofeum będzie miłym docenieniem wysiłku wszystkich biegaczy – dodaje Marta Maszewska-Danielewicz,  dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Medal New Balance Biegu na Piątkę.
Medal New Balance Biegu na Piątkę.

Zapisy ciągle trwają!

Z każdym dniem przybywa coraz więcej chętnych do wzięcia udziału w największym wydarzeniu biegowym tej wiosny. Zapisy trwają cały czas. Warto rozważyć swój udział w biegu na dłuższym lub krótszym dystansie, zwłaszcza, że tegoroczne trasy będą sprzyjać rekordom. Półmaraton to dystans w zasięgu wszystkich aktywnych fizycznie, a tym którzy dopiero zaczynają aktywność po zimie polecamy dystans towarzyszący – to świetna okazja, aby przekonać się, jak wygląda udział w imprezie biegowej i zaznać emocji towarzyszących zawodom sportowym.

Do zobaczenia na trasie w ostatnią niedzielę marca! 

Więcej szczegółowych informacji: https://polmaratonwarszawski.com/
Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kariera dwutorowa młodych sportowców
Następny wpis
Węglowodany fermentujące a dolegliwości żołądkowe u biegaczy
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu