Kazimierz Dolny po raz trzeci biegiem uczcił Postać Jana Pawła II

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Tegoroczny Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym zgromadził prawie 600 biegaczy w całej Polski. 20 maja na długo zostanie w pamięci mieszkańców miasta. Dotychczasowe dwie edycje biegu w Kazimierzu obejmowały bieg na 10 km. W tym roku organizatorzy postanowili podnieść rangę wydarzenia i uczynić go Festiwalem Biegowym im. Jana Pawła II. Wydarzenie składało się z dwóch biegów dla dorosłych – na 5 oraz na 10 km, a także dwóch biegów dla dzieci w kategoriach biegowych 5-8 lat oraz 9-13 lat. 

O godz. 10:00 wystartował bieg na 5 km. Na linii startu pojawiło się blisko 200 zawodników. Pierwszy w kategorii OPEN był Michał Kędra z czasem 17:29. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Lewocha 17:34. Na trzecim stopniu podium stanął Stanisław Marzec 17:50. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety z czasem 21:04, przekroczyła Karolina Korzeniowska. Na drugiej pozycji uplasowała się Izabela Nalewajko 22:40. Trzecia na podium była Elżbieta Pietrasik 22:53. Limit czasu w biegu na 5 km wynosił 1 h.

kazimierz-dolny-po-raz-trzeci-biegiem-uczcil-postac-jana-pawla-ii-05

Po zmaganiach na 5 km nadszedł czas na bieg dla dzieci – Biegaj’MY z Pszczółką. Uczestnicy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych – 5-8 lat oraz 9-13 lat. To była pełna emocji rywalizacja, którą zwieńczyła celebracja zwycięzców na scenie głównej. Dzieci z najlepszymi wynikami otrzymały kuferki słodyczy od firmy Pszczółka oraz słodkie bukiety od Fabryki Słodkości. Każde dziecko na mecie było dekorowane specjalnym pamiątkowym medalem.

O godz. 13:30 rozpoczął się najważniejszy tego dnia bieg – na 10 km. Pierwszy na mecie był zawodnik z Ukrainy – Siergiej Fiskovicz z czasem 34:15. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca – Michał Breszka 34:50. Na trzecim miejscu znalazł się Daniel Urmanowski  – 37:15. Wśród kobiet pierwsza była Olesia Smowzenko z czasem 37:23, druga Aleksandra Jakubczak 38:57. Trzecia pozycja należała do Doroty Grucy, która linię mety przekroczyła w czasie 39:42.

Pilotami biegów byli mistrz świata aikido – Marcin Velinov oraz najszybszy na świecie biegacz Wings For Life 2017 – Bartosz Olszewski. 

kazimierz-dolny-po-raz-trzeci-biegiem-uczcil-postac-jana-pawla-ii-01

Oprócz biegowych emocji na uczestników czekały także inne atrakcje. Jedną z nich była strefa grilla Knorr, gdzie po zmaganiach biegacze mogli posilić się pysznym kurczakiem i grillowanymi warzywami. Ponadto goście mogli skosztować kiełbasek i karkówki. Zapach grillowanych potraw nieodłącznie wiąże się z majówką – dlatego też strefa grilla Knorr sprawiła, że Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym miał w sobie majówkowy klimat festiwali grillowych. Co więcej, dzieci mogły skorzystać ze strefy zabaw z dmuchanymi zabawkami, a na strudzonych czekała strefa relaksu przy scenie głównej. Ponadto goście wydarzenia mogli liczyć na ochłodzenie po wysiłku dzięki Sponsorowi wydarzenia – firmie Algida, która stworzyła specjalną strefę lodów dla najmłodszych i dorosłych. Wybór lodów był ogromny – od śmietankowych, przez owocowe po takie z czekoladą i orzechami. Dodatkowo do każdego zakupionego loda, drugiego można było odebrać gratis. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy ukończyli biegi. 

kazimierz-dolny-po-raz-trzeci-biegiem-uczcil-postac-jana-pawla-ii-04

Ale to jeszcze nie wszystko. Na rynku głównym można było podziwiać sprowadzoną specjalne z okazji Festiwalu Biegowego rekonstrukcję papamobile z 1979 roku, które zostało wybudowane specjalnie z okazji I pielgrzymki Jana Pawła II. Ponadto goście mogli skorzystać z usług masażystów w namiocie firmy Medical, skosztować słodkości od firmy Pszczółka, a także zapoznać się z ofertą Uzdrowisk Polskich

Niezapomniana atmosfera, klimat Kazimierza Dolnego i biegowe emocje sprawią, że Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II na długo zostanie w pamięci mieszkańców oraz biegaczy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Sponsorom, Partnerom, służbom oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia.  Mamy nadzieję, że biegowe zmagania na stałe wpiszą się w kazimierską tradycję.

kazimierz-dolny-po-raz-trzeci-biegiem-uczcil-postac-jana-pawla-ii-03

Tymczasem już zapraszamy na finał Triady Biegaj’MY z DEM’a, na Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie, który odbędzie się 24 czerwca br. Pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. 

Zapisy na stronie organizatora TUTAJ

Do zobaczenia za rok!