fbpx
15. Półmaraton Warszawski

Jubileusz do zapamiętania na lata – nocne święto biegania w Warszawie już za 100 dni!

Tegoroczna edycja Półmaratonu Warszawskiego będzie godna swojego jubileuszu. Biegacze po raz piętnasty pokonają 21 097 metrów ulicami Warszawy, jednak zarówno termin, jaki pora rozegrania zawodów będzie niepowtarzalna. To pierwsza – i bardzo możliwe, że ostatnia – okazja do tego, żeby wziąć udział w nocnym biegu półmaratońskim w lewobrzeżnej Warszawie. Start nastąpi 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca.

Warszawa odsłoni przed biegaczami swoje nocne oblicze. Uczestnicy będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, a całość zostanie wzmocniona pokazami na punktach świetlnych rozstawionych wzdłuż trasy. Organizatorzy pragną iść z duchem czasu chcąc tworzyć nowoczesne wydarzenie na miarę XXI wieku. 15. Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszyć będzie szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacząco podniosą atrakcyjność imprezy. Wszystko to sprawi, że będzie to niezapomniane wydarzenie na lata.

15. Półmaraton Warszawski
15. Półmaraton Warszawski

Trasa względem zeszłorocznej edycji zostaje niezmieniona, jednak ze względu na porę dnia dostarczy ona biegaczom moc zupełnie innych niesamowitych wrażeń.

Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, efektownie iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych imponujących widoków będzie kolejnym ważnym argumentem dla którego warto uwzględnić ten termin w swoich biegowych kalendarzach.

15. Półmaraton Warszawski - poznaj trasę
15. Półmaraton Warszawski – poznaj trasę

#BiegamDobrze – czy padnie rekord?

#BiegamDobrze od lat towarzyszy imprezom organizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski”. To największy program społeczny, angażujący na taką skalę biegaczy w Polsce. To akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Z każdym rokiem co raz więcej biegaczy decyduje się nadać swojemu biegowi wyższy, pozasportowy sens wybierając bliską swojemu sercu jedną z dziesięciu organizacji charytatywnych, na którą aktywnie zbierają środki. Podczas rekordowego 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego zebrano aż 900 000 złotych, które przyczyniły się do realizacji wielu społecznych projektów. Więcej o akcji można przeczytać na stronie Półmaratonu Warszawskiego.

Trwa akcja treningowa #NieZatrzymamSie

100 dni do wydarzenia to dobry czas na podjęcie decyzji i rozpoczęcie przygotowań.  Właśnie z myślą o tych biegaczach z początkiem roku ruszyła akcja #NieZatrzymamSie, w ramach której na stronie akcji wydarzenia zostały opublikowane plany przygotowawcze zarówno dla debiutantów, jak i nieco bardziej doświadczonych biegaczy. Decydując się jeszcze dziś plany treningowe uda się zrealizować niemal w całości. Dla części biegaczy półmaraton to jedynie przystanek do maratońskiego celu, który będzie stanowić ukoronowanie biegowego sezonu, dlatego też akcja treningowa #NieZatrzymamSie będzie kontynuowana także po półmaratonie z myślą o królewskim dystansie. Pod tym hasztagiem w internecie znajdziecie treści, które umożliwią amatorom profesjonalne przygotowanie do czekających ich wyzwań sportowych.

Już ponad 8 000 biegaczy zapisało się na 15. Półmaraton Warszawski, a z każdym dniem zainteresowanie tą wyjątkową edycją jest co raz większe. W chwili obecnej najtańszy pakiet startowy można nabyć za 100 złotych. Dodatkowo każdy z uczestników ma możliwość dokupienia pamiątkowej koszulki: bawełnianej lub technicznej marki New Balance.

Wzór koszulki nie został jeszcze zaprezentowany. Zapisy do udziału w biegu cały czas trwają na stronie Półmaratonu Warszawskiego.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Brooks Ricochet

Test Brooks Ricochet

Następne
ASICS Mat. prasowy 2

ASICS doceniony za zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu

Powiązane artykuły

jaka jest twoja mountopia odwaz sie i spelnij swoje marzenie 03
Czytaj dalej

Jaka jest twoja Mountopia? Odważ się i spełnij swoje marzenie

Jakie jest TWOJE marzenie? Górski szczyt, meta wymagającego biegu ultra, wyprawa biegowa na drugi koniec świata? Ambicja, umiejętność koncentracji i determinacja w treningu są Twoją siłą na drodze do wymarzonego celu. Dynafit chce być częścią tej podróży i pomóc Ci zrealizować sportowy projekt życia – Twoją Mountopię.