fbpx
ASICS Mat. prasowy 2

ASICS doceniony za zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu

KOBE, Japonia (11 lutego, 2020) – Marka ASICS została doceniona na poziomie globalnym za działania na rzecz ochrony klimatu w zakresie współpracy z dostawcami produktów sportowych. Oficjalne wyróżnienie przyznała organizacja non-profit CDP, która monitoruje działania firm komercyjnych oraz rządów między innymi w obszarze ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów.

ASICS został doceniony za skuteczną implementację strategii redukcji emisji i zarządzania ryzykiem klimatycznym w realizacji łańcucha dostaw w 2019 roku. CDP oceniła niemal pięć tysięcy firm z całego świata. Obok japońskiej marki, w gronie wyróżnionych znalazło się 160 innych korporacji.

CPD Supplier Engagement Leader 2019 Mat. prasowy

Nasza marka niedawno znalazła się w zestawieniu na rzecz zrównoważonego rozwoju przygotowanym przez amerykańską spółkę giełdową S&P Global. Pokazuje ono między innymi wydajność w zakresie zaangażowania na rzecz ochrony środowiska najlepszych firm na świecie w każdej branży. Jednym z kluczowych obszarów naszej działalności jest zobowiązanie, że do 2030 roku o ponad połowę zmniejszymy emisję gazów cieplarnianych związanych z produkcją – mówi Daniel Bogacki, PR & Sports Marketing Specialist w ASICS Polska.

ASICS jest zaangażowany w ciągłe dążenie do zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach swojej działalności. Jeszcze w ubiegłym roku marka nawiązała współpracę z Worn Again Technologies w celu recyklingu odzieży i ponownego wykorzystywania produktów.

Więcej informacji na temat wyróżnienia organizacji CDP znajduje się na stronie www:

http://corp.asics.com/en/csr

* O CDP

CDP jest globalną organizacją non-profit, która inspiruje firmy komercyjne oraz rządy na całym świecie do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych oraz lasów. Organizacja jest jednym z wiodących dostawców badań klimatycznych. CDP wykorzystuje siłę inwestorów instytucjonalnych, aby motywować firmy do ujawniania swoich działań w zakresie ochrony środowiska i zarządzania łańcuchem dostaw. W 2019 roku, za pośrednictwem CDP, swoje dane ujawniło niemal 8500 przedsiębiorstw. Platforma CDP jest jednym z najbogatszych źródeł informacji w obszarze reakcji firm i rządów na wyzwania klimatyczne. CDP jest również członkiem-założycielem koalicji „We Mean”. Więcej informacji: https://cdp.net/en

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
15. Półmaraton Warszawski

Jubileusz do zapamiętania na lata – nocne święto biegania w Warszawie już za 100 dni!

Następne
Zdjęcie nr 1 - Projekt zdrowe życie

Projekt zdrowe życie - recenzja książki

Powiązane artykuły

maratonska koszulka z historia w tle 01
Czytaj dalej

Poznańska maratońska koszulka z historią w tle

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, 19. edycja PKO Poznań Maratonu, a co za tym idzie – czas przybliżyć biegaczom, którzy się już zapisali i tym, którzy jeszcze się wahają, layout tegorocznej koszulki. Rok 2018 jest symboliczny zarówno w historii Polski, Wielkopolski jak i samego Poznania.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM