fbpx
ii skierniewicki bieg im edmunda jaworskiego 01

II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego

W niedzielę 3 września br. odbędzie się druga edycja Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego na dystansie 10 km, na trasie atestowanej przez PZLA. Wydarzenie organizowane jest w hołdzie uznanemu trenerowi lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych.

W niedzielę 3 września br. odbędzie się druga edycja Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego na dystansie 10 km, na trasie atestowanej przez PZLA. Wydarzenie organizowane jest w hołdzie uznanemu trenerowi lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych.

Dzięki Edmundowi Jaworskiemu Skierniewice skutecznie konkurowały z takimi ośrodkami sportowymi jak Warszawa i Łódź. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce. Pisano, że Skierniewice są „kuźnią talentów lekkoatletycznych”.

Głównym Patronem Honorowym jest Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. W związku z zasługami wybitnego trenera, Patronat Honorowy nad imprezą objęli Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W gronie Patronów Honorowych są również Szkoły i Uczelnie Wyższe, wśród nich: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Warto podkreślić, że zawody są ostatnim biegiem triady Biegaj’MY z DEM’a, zapoczątkowanej 14 maja br. w Kazimierzu Dolnym, mającej półmetek 25 czerwca br. w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Rok temu zwycięzcami triady zostali Ilona Brusiło oraz Rafał Krzeszewski. W tym roku na czele klasyfikacji są kolejno Paweł Raczyński, Rafał Buczak, Artur Kamiński (reprezentant Skierniewic) oraz Panie Małgorzata Żórawska, Katarzyna Hołownicka, Kornelia Machnikowska.  W tym roku coraz liczniejsze grono zawodników podąża za imprezami organizowanymi przez DEM’a Promotion Polska. Podczas III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego na starcie stanęła czołówka biegaczy z Mazowsza i z Ukrainy. W samym biegu wzięło udział blisko 900 biegaczy.

Zarówno profesjonalistów, jak i amatorów przyciąga wiele smaczków około biegowych. Na pasjonatów ciekawych, malowniczych miejsc czekają piękne, wymagające lub szybkie trasy, mające swój początek i koniec na zabytkowych rynkach. Przygotowywane są wartościowe nagrody oraz obszerne pakiety startowe, zawierające koszulkę biegową, medal, numer startowy z chipem bezzwrotnym i zestaw upominków od Sponsorów oraz Partnerów wydarzenia. Organizatorzy nie zapominają o regeneracji, w związku z czym gwarantują w pakiecie startowym posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Na trasie biegu pojawia się co najmniej jeden punkt z wodą w okolicach 5 km. Nawodnienie od Sponsora Żywiec Zdrój czeka również na mecie.

ii-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-03

W miasteczku biegacza poza strefą grilla i sceną pełną atrakcji, ciekawych nagród, licytacji na rzecz potrzebującego Frania, ringu z treningiem pokazowym przed Skierniewicką Galą Boksu Zawodowego (7 października br.), na której wystąpią m.in. Rafał Jackiewicz, Norbert Noras Dąbrowski, czekają również strefy relaksu oraz strefa zabaw dla dzieci, w której najmłodsi chętnie bawią się na dużych zabawkach dmuchanych.

ii-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-06

Do Skierniewic z pewnością zawitają uznani sportowcy, Olimpijczycy, Mistrzowie Świata, Europy lub Polski. Dotychczas na wydarzeniach realizowanych przez DEM’a Promotion Polska pojawiły się takie tuzy sportu, jak Adam Małysz, Tomasz Majewski, Andrzej Supron, Paweł Skrzecz, Marian Woronin, Grzegorz Lato, Jacek Wszoła, Bartosz Olszewski, Piotr Łobodziński, Patrycja Bereznowska, Krzysztof Kosedowski, Zofia Noceti – Klepacka i wielu, wielu innych. Ambasadorem II Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego jest wspomniany Bartosz Olszewski, tegoroczny najszybszy na świecie biegacz Wings for Life, który w Mediolanie najdłużej uciekał przed metą i przebiegł aż 88 km!

ii-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-04

Aktualnie trwają zapisy Internetowe dostępne na stronie biegu (www.biegskierniewice.pl). Koszt pakietu startowego standard wynosi 70 zł brutto. W związku ze współpracą z Fundacją KREWNIACY i firmą DuoLife, zawodnicy mają również możliwość zakupu PAKIETU KREWNIAKA (139 zł brutto), zawierającego cały pakiet startowy standard, butelkę chlorofilu Moja Krew oraz dodatkową koszulkę z przypisaną grupą krwi. Rejestracja online dostępna jest do 30 sierpnia 23:59. Później pakiety startowe standard (bez pakietu KREWNIAKA) będzie można zakupić w biurze zawodów 2 i 3 września br. w cenie 100 zł brutto. Odbiór pakietów startowych możliwy będzie we wspomnianych wyżej dniach w biurze zawodów zlokalizowanym na ul. Senatorskiej 12 w Urzędzie Miasta Skierniewice, w Sali konferencyjnej na 1 piętrze. Godziny otwarcia zostaną podane bliżej dnia zawodów.

ii-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-02

Zachęcamy do startu w II Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego, a także w kolejnych biegach z cyklu Biegaj’MY z DEM’a. Tuż po zakończeniu triady, czekają na Was:

  • Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów (5 i 10 km – 10 września 2017),
  • II Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego (700m – 44,1km – 23 września 2017).Poniżej znajduje się lista przydatnych linków, które ułatwią śledzenie ciekawostek i nowości dotyczących omawianej imprezy.

Zapisy Internetowe TUTAJ

Fanpage TUTAJ

Wydarzenie na Facebook TUTAJ

Instagram Biegaj’MY z DEM’a TUTAJ         

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
polska sztafeta z brazem

Polska sztafeta z brązem!

Następne
xx memorial janusza sidly

XX Memoriał Janusza Sidły

Powiązane artykuły

trwaja zapisy do anwil polmaraton wloclawek 02
Czytaj dalej

Trwają zapisy do ANWIL PÓŁMARATON WŁOCŁAWEK

W niedzielę, 8 października 2017roku Włocławek ponownie gościć będzie biegaczy z całej Polski, którzy zmierzą się z dystansem półmaratonu. Czwarta edycja tego biegu zyskała tytularnego sponsora, którym został ANWIL S.A. Lider gospodarczy regionu od lat zaangażowany jest w rozwój sportu na najwyższym poziomie.
spotkajmy sie w raszynie juz 09 04 2017 01
Czytaj dalej

Tęsknisz za wiosną? Przywitaj ją z nami w Raszynie!

Kwietniowy bieg dla gminy Raszyn stał się już bardzo miłą i chętnie obchodzoną przez jego mieszkańców tradycją. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Raszyna, a także Warszawy, bliższych, czy dalszych okolic do sprawdzenia się na 10-kilometrowej, płaskiej trasie biegu.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM