Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego – zaplanuj jesienne starty

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Planujesz kalendarz biegowy? Masz wolny początek września? Mamy dla Ciebie bieg, który musisz wpisać do swojego kalendarza. W niedzielę 3 września o 10:00 odbędzie się druga edycja Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wydarzenie organizowane przez tą samą ekipę, która przygotowała poprzednie edycje Triady Biegaj’MY z DEM’a oraz niesamowity Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego (II edycja 23 września br.), który zapadł w pamięć biegaczy swoim historycznym klimatem i formułą.

Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wspaniałego mieszkańca Skierniewic, uznanego trenera lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu i jego wychowankom Skierniewice mogły skutecznie konkurować z dużymi ośrodkami sportowymi w Warszawie i w Łodzi. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.  Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Miasteczko Biegacza i trasa

skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zaplanuj-jesienne-starty-07

Impreza ma charakter całodziennego pikniku, którego głównym punktem jest bieg na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez PZLA. W pierwszej edycji start i meta zlokalizowane były w różnych punktach. Tym razem bieg startuje i kończy się w miasteczku biegacza, które zlokalizowane będzie na rynku głównym. Trasa biegu nie zakłada większych zmian. Jest idealna do bicia rekordów. To tutaj będziecie mogli podsumować swoją formę na koniec wakacji.

Relacja na żywo

skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zaplanuj-jesienne-starty-02

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła telewizja Polsat News. Przeprowadzona zostanie relacja na żywo. Część z Was będzie miała okazję pozdrowić swoich bliskich w trakcie biegu, a także po jego zakończeniu.

Strefa grilla

skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zaplanuj-jesienne-starty-06

Po zakończonych zawodach zapraszamy do strefy grilla, gdzie czekać na Was będzie darmowy posiłek regeneracyjny (talon w pakiecie startowym) w wersji mięsnej i wegetariańskiej. 

Strefa zabaw dla dzieci i strefa relaksu

Zachęcamy do przyjazdu w większym gronie. Dzieci pobawią się na dużych zabawkach dmuchanych w strefie zabaw, a rodzice i przyjaciele odpoczną na wygodnych pufach i leżakach w strefie relaksu.

skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zaplanuj-jesienne-starty-08

Zawartość pakietu startowego w chwili obecnej prezentuje się następująco:

  • Koszulka techniczna
  • Medal dla każdego, kto ukończy bieg
  • Numer startowy
  • Butelka wody
  • Kosmetyki Adidas Adipure od Coty Inc.
  • Talon na darmowy posiłek regeneracyjny
  • Zabezpieczona trasa atestowana przez PZLA
  • Zabezpieczenie medyczneBiorąc pod uwagę poprzednie edycje, pakiet startowy najprawdopodobniej stale będzie się powiększał o dodatkowe gadżety.

Nagrody

skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zaplanuj-jesienne-starty-05

Zawodnicy nagradzani będą w kategoriach open (K i M), najszybszy mieszkaniec Skierniewic (K i M), a także w kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Przydatne linki: