fbpx
finish przygotowan do 6 pko polmaratonu solidarnosci 04

Finish przygotowań do 6. PKO Półmaratonu Solidarności

Kwiecień tego roku nie rozpieszczał biegaczy z Lublina i okolic podczas przygotowań do 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Był to czas biegania także w zaspach śnieżnych. Dzisiaj aura już dopisuje. Lublin rozgrzewa słońce a zainteresowanie startem ciągle rośnie co nas bardzo cieszy.

Kwiecień tego roku nie rozpieszczał biegaczy z Lublina i okolic podczas przygotowań do 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Był to czas biegania także w zaspach śnieżnych. Dzisiaj aura już dopisuje. Lublin rozgrzewa słońce a zainteresowanie startem ciągle rośnie co nas bardzo cieszy.  

finish-przygotowan-do-6-pko-polmaratonu-solidarnosci-01

Ponad 59% wyczerpanego limitu uczestników znajduje się już na liście startowej 6.PKO Półmaratonu Solidarności, a zapisy nadal trwają. Chętni do udziału w imprezie wciąż mogą się zgłaszać. Zapisy elektroniczne potrwają do 27 maja. Do 30 kwietna opłata 70zł od 1 maja wpisowe 90zł.  Z pewnością jak co roku o  czołowe lokaty powalczą zawodnicy z Czarnego Lądu, rekordziści trasy w kategorii kobiet 1:14:04 i mężczyzn 1:04:01 których ataki odpierać będą znakomici zawodnicy z kraju. Zgłoś swój udział TUTAJ.

Każdy z uczestników przed biegiem musi odebrać swój pakiet startowy, w którym znajdzie: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, worek na odzież do szatni, koszulkę bezrękawnik  z fantastycznym motywem Lublina, komin biegacza  oraz napój chmielowy. Pakiety będą wydawane w Biurze Zawodów. O terminie rozpoczęcia wydawania pakietów startowych poinformujemy na stronie 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Meta biegu w hali C Targów Lublin S.A. Tam czekać na was będą super medale i specjalne przygotowane przez PKO Bank Polski nagrody losowane wśród wszystkich zawodników. 

Biura Zawodów

Biuro zawodów, Lublin, ul. Królewska 3. Biuro czynne do 25 maja od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15.00. W dniach 28-29 maja 2018 r. biuro zawodów czynne w godzinach 9:00-17:00Od 30 maja (środa) i 1 czerwca (piątek) 2018 r. biuro zawodów przeniesione do Świdnika, gmach Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku (kino Lot) al. Lotników Polskich 24 (mapa >>>) czynne w godzinach 12:00-20.00. W dniu zawodów, 2 czerwca 2018 r., biuro zawodów nieczynne.

Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów odbywać się będzie na podstawie karty startowej, która znajduje się na profilu każdego zapisanego uczestnika lub dokumentu tożsamości. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu startowego wystarczy, że przekaże skan powyższych dokumentów osobie, która odbierze pakiet za niego. Wszelkie niezbędne przedstartowe informacje zawarte zostały w informatorze dla startujących, który znajduje się na stronie 6.PKO Półmaratonu Solidarności TUTAJ. W zakładce WSKAZÓWKI DLA BIEGACZY. Zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nim informacjami.

finish-przygotowan-do-6-pko-polmaratonu-solidarnosci-02

Do biegu, gotowi…

Start biegu, podobnie jak rok temu, zaplanowano na godz. 9:00 na ulicy Lotników Polskich w Świdniku, tuż przy Bramie Głównej WSK PZL Świdnik, tam też macie do dyspozycji parkingi i biuro depozytu. 

Zmiana trasy w Świdniku

W  odróżnieniu od poprzedniej edycji trasa w Świdniku pobiegnie przez niemal całą długość ulicy Lotników Polskich. Hasło „Świdnik wysokich lotów” zobowiązuje. Na wysokości ulicy Klonowej robimy jedyny na trasie nawrót o 180 stopni. Biegniemy całą długością ulicy Niepodległości, główną ulicą miasta w stronę ulicy Armii Krajowej i Kusocińskiego po czym pokonujemy trasę ulicą Klonową i kard. S. Wyszyńskiego i od 10 km pokonujemy trasę odcinka Lublina. Podobnie jak to miało miejsce w 2017 roku symbolicznie połączymy dwa ważne miejsca: w Świdniku rondo Świdnickiego Lipca 80 i w Lublinie rondo Lubelskiego Lipca 80. Zawodnicy na trasę wyruszą zwartym peletonem przy  całkowitym wyłączeniu ruchu w Świdniku. Odcinek Lublina przemierzymy prawym pasem jezdni specjalnie wydzielonym dla biegaczy. W pierwszej linii staną zawodnicy z najlepszymi czasami z ubiegłego roku a także zaproszeni przez dyrektora biegu.   

Każda ze stref czasowych będzie oznaczona literą A,B,C,D, strefa A czas poniżej 1:30, strefa B czas 1:30 – 2:00, strefa C czas 2:01 – 2:30 i strefa D czas powyżej 2:30.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy możliwość osiągnięcia zamierzonych celów czasowych. Pomogą wam w tym pacekamerzy. Mamy nadzieję, że będą oni pomocny w ustalaniu celów i strategii biegu.

Charytatywnie “Biegnę dla…”

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy Półmaratonu pobiegną nie tylko dla siebie. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji Sponsora Tytularnego – PKO Banku Polskiego. Każdy, kto przypnie do koszulki kartkę „biegnę dla… ” i dotrze z nią do mety, pomoże podopiecznemu wymagającemu naszej pomocy. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „Biegnę dla…”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO  Banku Polskiego przekaże darowiznę na wskazany cel.

finish-przygotowan-do-6-pko-polmaratonu-solidarnosci-03

6. PKO Półmaraton Solidarności, to też zmiany w organizacji ruchu i transporcie publicznym

Ulice wchodzące w przebieg trasy biegu w Świdniku zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 8:45 do 9:15, dodatkowo ulica Lotników Polskich na odcinku Brama Główna WSK PZL Świdnik do ronda  Gen. Tadeusza Góry zamknięta będzie od godziny 05:00. Od granicy powiatów Świdnik – Lublin począwszy od skrzyżowania Chmielna – Piasecka zamknięty na ruchu kołowego prawy pas jezdni. Ruch odbywać się będzie wahadłowo lewym pasem jezdni. Na poszczególnych odcinkach w szczególności skrzyżowaniach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych przez policję tzw. śluzy, i osoby uprawnione do kierowania ruchem. Całkowite otwarcie dróg nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu. Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii autobusowych i trolejbusowych. Przewidziano objazdy w uzgodnieniu z ZTM Lublin. O wszystkich zmianach przeczytać można na stronach: www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl, ZTM Lublin, ZDiM Lublin.

Do zobaczenia na starcie!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
wroclawskie firmy pobiegna z pomoca juz 19 maja bieg firmowy 02

Wrocławskie firmy pobiegną z pomocą! Już 19 maja Bieg Firmowy.

Następne
dziesiec kilometrow sladami wydarzen czerwca 1956 r konkurs 02

Dziesięć kilometrów śladami wydarzeń czerwca 1956 + KONKURS

Powiązane artykuły

39 pzu maraton warszawski juz za 10 dni 03
Czytaj dalej

39. PZU Maraton Warszawski już za 10 dni!

12 września w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Organizatorzy przedstawili wszystkie zaplanowane z okazji tego wydarzenia punkty programu. W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września o godzinie 9:00 z Placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski, w którym wezmą udział biegacze z całego świata.