Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni!

Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni! Jeśli jeszcze się nie zapisałeś, warto to nadrobić. Lista startowa szybko wzbogaca się o kolejne nazwiska, obecnie chęć udziału w biegu zadeklarowało ponad 5 tysięcy biegaczy. 24 września, punktualnie o 9:00 wystartujemy z Placu Trzech Krzyży.

W zeszłym tygodniu Fundacja Maraton Warszawski zaprezentowała wzór medalu jaki otrzymają maratończycy. Znajdzie się na nim wizerunek Syrenki, która już od 1400 roku jest elementem herbu Warszawy. Medal robi wrażenie!

do-startu-39-pzu-maratonu-warszawskiego-zostalo-niecale-50-dni-02

Dla wszystkich, którzy preferują krótsze dystanse organizatorzy przygotowali dwie możliwości: start w Biegu na Piątkę, lub Sztafecie Maratońskiej. Bieg na Piątkę rozpoczyna się z ulicy Konwiktorskiej, następnie prowadzi ulicami Nowego Miasta i Żoliborza aż do wspólnej z 39. PZU Maratonem Warszawskim linii mety zlokalizowanej na Wisłostradzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. To już piąta edycja biegu, na trasie spotykamy zarówno biegaczy łamiących 15 minut – jak zeszłoroczny zwycięzca biegu Łukasz Oskierko (14:33), a także osoby, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Bieg na Piątkę to impreza godna polecenia na pierwszy w życiu start w biegu ulicznym. Poczucie maratońskiej atmosfery towarzyszącej piątce jest niemalże gwarancją złapania biegowego bakcyla i zachęci do decyzji o udziale w maratonie w przyszłości. Natomiast Sztafeta Maratońska to doskonała propozycja na zamknięcie sezonu biegowego z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z firmy. Trzyosobowe Sztafety zmierzą się z trasą maratonu w zmianach, pokonując kolejno około 10 kilometrów, około 21 kilometrów i około 11 kilometrów.

Przebieg trasy i więcej informacji o Biegu na Piątkę TUTAJ

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Informacje o Sztafecie Maratońskiej TUTAJ

do-startu-39-pzu-maratonu-warszawskiego-zostalo-niecale-50-dni-04

MiniMaraton

Rodziców, którzy chcą zarazić pasją do sportu swoje pociechy zapraszamy do zapoznania się z programem Mini Maratonu – biegów dla dzieci, które organizujemy 23 września na Agrykoli, będą one emocjonującym przeżyciem i dawką pozytywnej energii. Dystans jaki będzie do pokonania zależy od wieku dziecka, szczegółowy program i zapisy online TUTAJ. W bezpośrednim sąsiedztwie biegów dla dzieci zorganizowany zostanie tradycyjnie Wielobój Dziecięcy. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją sprawność w kilku stacjach sportowych. Zapisy do wieloboju prowadzone są na miejscu, a udział jest bezpłatny.

Zdobądź Koronę

Maraton Warszawski zaliczany jest do Korony Maratonów Polskich, zdobycie korony polega na ukończeniu pięciu wytypowanych przez organizatorów akcji maratonów w ciągu 24 miesięcy. Wielu biegaczy kończy zdobywanie korony honorowym startem w Warszawie. To ambitne wyzwanie, którego podejmuje się coraz więcej biegaczek i biegaczy.

do-startu-39-pzu-maratonu-warszawskiego-zostalo-niecale-50-dni-03

#BiegamDobrze

W przypadku uczestnictwa w 39. PZU Maratonie Warszawskim, czy w Biegu na Piątkę można wybrać charytatywną ścieżkę zapisu na bieg. Organizatorzy zachęcają do zapisów poprzez udział w akcji #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną wspiera się jedną z dziewięciu partnerskich organizacji dobroczynnych (Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna, Unicef). W przypadku startu w maratonie na profilu #BiegamDobrze wystarczy uzbierać 300 zł, aby nieodpłatnie otrzymać pakiet startowy. Uczestnik startujący w biegu na 5 kilometrów musi zebrać 200 zł. Wszystkie pozyskane środki trafią na rzecz wskazanej przez biegacza organizacji dobroczynnej.

Osobom, które wybrały tradycyjną ścieżkę zapisów przypominamy, że podstawowa opłata startowa za udział w biegach obowiązuje do 31 sierpnia. Jeśli myśleliście o starcie w biegu, ale nie możecie pojawić się wcześniej po odbiór pakietu startowego, koniecznie zapoznajcie się z ciekawą propozycją dostępną w trakcie rejestracji – może zamówić wysyłkę pakietu startowego kurierem do domu.

Za niecałe 50 dni kilka tysięcy biegaczy weźmie udział w wielkim sportowym wydarzeniu. Podczas ostatniej niedzieli września Warszawa tradycyjnie zamieni się w najbardziej rozbiegane miasto w Polsce. Zachęcamy wszystkich biegaczy do udziału w 39. PZU Maratonie Warszawskim – pokonanie królewskiego dystansu gwarantuje niezapomniane wrażenia ponieważ musisz to zrobić, żeby zrozumieć.