fbpx
Zapowiedzi imprez

Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni!

Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni! Jeśli jeszcze się nie zapisałeś, warto to nadrobić. Lista startowa szybko wzbogaca się o kolejne nazwiska, obecnie chęć udziału w biegu zadeklarowało ponad 5 tysięcy biegaczy. 24 września, punktualnie o 9:00 wystartujemy z Placu Trzech Krzyży.
do startu 39 pzu maratonu warszawskiego zostalo niecale 50 dni 01

Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni! Jeśli jeszcze się nie zapisałeś, warto to nadrobić. Lista startowa szybko wzbogaca się o kolejne nazwiska, obecnie chęć udziału w biegu zadeklarowało ponad 5 tysięcy biegaczy. 24 września, punktualnie o 9:00 wystartujemy z Placu Trzech Krzyży.

W zeszłym tygodniu Fundacja Maraton Warszawski zaprezentowała wzór medalu jaki otrzymają maratończycy. Znajdzie się na nim wizerunek Syrenki, która już od 1400 roku jest elementem herbu Warszawy. Medal robi wrażenie!

do-startu-39-pzu-maratonu-warszawskiego-zostalo-niecale-50-dni-02

Dla wszystkich, którzy preferują krótsze dystanse organizatorzy przygotowali dwie możliwości: start w Biegu na Piątkę, lub Sztafecie Maratońskiej. Bieg na Piątkę rozpoczyna się z ulicy Konwiktorskiej, następnie prowadzi ulicami Nowego Miasta i Żoliborza aż do wspólnej z 39. PZU Maratonem Warszawskim linii mety zlokalizowanej na Wisłostradzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. To już piąta edycja biegu, na trasie spotykamy zarówno biegaczy łamiących 15 minut – jak zeszłoroczny zwycięzca biegu Łukasz Oskierko (14:33), a także osoby, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Bieg na Piątkę to impreza godna polecenia na pierwszy w życiu start w biegu ulicznym. Poczucie maratońskiej atmosfery towarzyszącej piątce jest niemalże gwarancją złapania biegowego bakcyla i zachęci do decyzji o udziale w maratonie w przyszłości. Natomiast Sztafeta Maratońska to doskonała propozycja na zamknięcie sezonu biegowego z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z firmy. Trzyosobowe Sztafety zmierzą się z trasą maratonu w zmianach, pokonując kolejno około 10 kilometrów, około 21 kilometrów i około 11 kilometrów.

Przebieg trasy i więcej informacji o Biegu na Piątkę TUTAJ

Informacje o Sztafecie Maratońskiej TUTAJ

do-startu-39-pzu-maratonu-warszawskiego-zostalo-niecale-50-dni-04

MiniMaraton

Rodziców, którzy chcą zarazić pasją do sportu swoje pociechy zapraszamy do zapoznania się z programem Mini Maratonu – biegów dla dzieci, które organizujemy 23 września na Agrykoli, będą one emocjonującym przeżyciem i dawką pozytywnej energii. Dystans jaki będzie do pokonania zależy od wieku dziecka, szczegółowy program i zapisy online TUTAJ. W bezpośrednim sąsiedztwie biegów dla dzieci zorganizowany zostanie tradycyjnie Wielobój Dziecięcy. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją sprawność w kilku stacjach sportowych. Zapisy do wieloboju prowadzone są na miejscu, a udział jest bezpłatny.

Zdobądź Koronę

Maraton Warszawski zaliczany jest do Korony Maratonów Polskich, zdobycie korony polega na ukończeniu pięciu wytypowanych przez organizatorów akcji maratonów w ciągu 24 miesięcy. Wielu biegaczy kończy zdobywanie korony honorowym startem w Warszawie. To ambitne wyzwanie, którego podejmuje się coraz więcej biegaczek i biegaczy.

do-startu-39-pzu-maratonu-warszawskiego-zostalo-niecale-50-dni-03

#BiegamDobrze

W przypadku uczestnictwa w 39. PZU Maratonie Warszawskim, czy w Biegu na Piątkę można wybrać charytatywną ścieżkę zapisu na bieg. Organizatorzy zachęcają do zapisów poprzez udział w akcji #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną wspiera się jedną z dziewięciu partnerskich organizacji dobroczynnych (Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna, Unicef). W przypadku startu w maratonie na profilu #BiegamDobrze wystarczy uzbierać 300 zł, aby nieodpłatnie otrzymać pakiet startowy. Uczestnik startujący w biegu na 5 kilometrów musi zebrać 200 zł. Wszystkie pozyskane środki trafią na rzecz wskazanej przez biegacza organizacji dobroczynnej.

Osobom, które wybrały tradycyjną ścieżkę zapisów przypominamy, że podstawowa opłata startowa za udział w biegach obowiązuje do 31 sierpnia. Jeśli myśleliście o starcie w biegu, ale nie możecie pojawić się wcześniej po odbiór pakietu startowego, koniecznie zapoznajcie się z ciekawą propozycją dostępną w trakcie rejestracji – może zamówić wysyłkę pakietu startowego kurierem do domu.

Za niecałe 50 dni kilka tysięcy biegaczy weźmie udział w wielkim sportowym wydarzeniu. Podczas ostatniej niedzieli września Warszawa tradycyjnie zamieni się w najbardziej rozbiegane miasto w Polsce. Zachęcamy wszystkich biegaczy do udziału w 39. PZU Maratonie Warszawskim – pokonanie królewskiego dystansu gwarantuje niezapomniane wrażenia ponieważ musisz to zrobić, żeby zrozumieć.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Drugi raz z rzędu Kszczota!
Następny wpis
Van Niekerk w połowie drogi do miana „króla sprintu”!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu