fbpx
Zapowiedzi imprez

Rusza Charytatywna 1MILA. Biegaj, pomagaj i wygrywaj!

Jest ogólnopolska, dobroczynna, motywująca i całkowicie darmowa. Charytatywna 1MILA to z pewnością jedna z najlepszych akcji biegowych tej…
Charytatywna 1MILA to bezpłatna, wirtualna rywalizacja biegowa na dystansie 1 mili połączona z akcją charytatywną.

Jest ogólnopolska, dobroczynna, motywująca i całkowicie darmowa. Charytatywna 1MILA to z pewnością jedna z najlepszych akcji biegowych tej wiosny! Każda wybiegana w zabawie mila jest przeliczana na pieniądze na cel charytatywny, a dodatkowo co dwa tygodnie można wygrać akcesoria biegowe! Zapisy ruszyły!

Choć trwa kolejna wiosna bez tradycyjnych zawodów biegowych, to wcale nie oznacza, że w świecie biegowym nic się nie dzieje! Z inicjatywą, dzięki której na pewno zadzieje się dużo DOBREGO, ruszyli właśnie organizatorzy 1MILI. – Imprezy w Warszawie i Poznaniu zapanowaliśmy na wrzesień, a tymczasem chcemy Was zmotywować do regularnego biegania i pomagania. Dlatego ruszamy z Charytatywną 1MILĄ! – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch, organizatora akcji.

Charytatywna 1MILA to bezpłatna, wirtualna rywalizacja biegowa na dystansie 1 mili połączona z akcją charytatywną. Wszystkie przebiegnięte w zabawie mile są przeliczane na złotówki na cel charytatywny, którym jest wsparcie programu stypendialnego “WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch. Program pomaga w rozwoju młodym, zdolnym biegaczom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki udziale w zabawie, każdy z Was może dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu przyszłych Mistrzów!

Joanna Jóźwik - ambasadorka Charytatywnej 1MILI.
Joanna Jóźwik – ambasadorka Charytatywnej 1MILI.

Aby wziąć udział w Charytatywnej 1MILI, wystarczy zarejestrować się na stronie 1mila.pl i biegać mile, czyli dystanse o długości 1609m (dla ułatwienia 1600-1610 m). Uczestnicy pokonują je indywidualnie, w dowolnym miejscu w Polsce i rejestrują wyniki swoich biegów poprzez prosty formularz na stronie. Wystarczy wpisać uzyskany czas i załączyć zdjęcie/screen zegarka lub aplikacji, dokumentujące wynik. Na bieżąco prowadzone są dwa rankingi: dotyczący uzyskanych przez zawodników czasów oraz dotyczący liczby wybieganych mil. Zabawa trwa 10 tygodni i podzielona jest na pięć etapów. Co dwa tygodnie rywalizacja jest podsumowywana, a uczestnicy nagradzani – nie tylko ci najszybsi, ale także ci najbardziej zaangażowani. Wyróżniane będą osoby na 1., 2., 3., 16., 160. i 1609. miejscu w danym rankingu w podziale na płeć. Nagrodami są akcesoria sportowe ufundowane przez Partnera akcji, markę Decathlon.

Najważniejszy jest jednak charytatywny wymiar akcji. – Chcemy pomagać w rozwoju sportowym biegaczom wieku 14-17 lat, którzy z powodów ekonomicznych mają pod górkę. To trudny wiek, w którym bardzo często młodzież rezygnuje z kariery sportowej. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiary we własne możliwości i w swoje marzenia. Chcemy otworzyć przed nimi świat i przekonać, że on jest do zdobycia. Że mogą walczyć o medale największych imprez lekkoatletycznych na świecie! A jednocześnie chcemy im pokazać, że tą przyszłość trzeba sobie „wybiegać”. Nie czekać, a o nią walczyć i konsekwentnie budować! – mówi Magda Sołtys, organizatorka akcji. – Nasze największe marzenie? Wychować przyszłych mistrzów olimpijskich!
I mamy nadzieję, że nam w tym pomożecie!
 

Charytatywna 1MILA trwa od 12 kwietnia do 20 czerwca 2021. Zapisy na: www.1mila.pl

Celem akcji jest również pomoc w rozwoju sportowym młodym biegaczom.
Celem akcji jest również pomoc w rozwoju sportowym młodym biegaczom.

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. Odbywa się na stadionie, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. Każdy może poczuć się na 1MILI, jak zawodowiec! W ramach imprezy rozegrane zostaną 4 konkurencje: 1MILA (1609,34m), Sztafety 4x400m, Biegi Dzieci (100m, 400m, 800m) i nowość – Lekka Piątka (5km). Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz popularniejszy bloger biegowy, Bartosz Olszewski.

W tym roku, z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, imprezy w tradycyjnej formule odbędą się na jesieni (11 wrześni 2021 – 1MILA Warszawa, 26 września 2021 – 1MILA Poznań). Na wiosnę organizowana jest natomiast Charytatywna 1MILA – wielka, ogólnopolska rywalizacją na 1 milę połączona z programem charytatywnym, wspierającym młodych, zdolnych biegaczy.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Partnerami projektu są: Żabka, Decathlon Polska oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa i Gmina Bielany.

Więcej informacji na www.1mila.pl , a także na Facebooku oraz Instagramie!

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, imprezy w tradycyjnej formule odbędą się dopiero na jesieni.
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, imprezy w tradycyjnej formule odbędą się dopiero na jesieni.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Dlaczego ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa jest ważna u biegaczy?
Następny wpis
METASPEED Sky – biegowa rewolucja w wydaniu ASICS [TEST]
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu