Rusza Charytatywna 1MILA. Biegaj, pomagaj i wygrywaj!

Charytatywna 1MILA to bezpłatna, wirtualna rywalizacja biegowa na dystansie 1 mili połączona z akcją charytatywną.
Charytatywna 1MILA to bezpłatna, wirtualna rywalizacja biegowa na dystansie 1 mili połączona z akcją charytatywną.
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Jest ogólnopolska, dobroczynna, motywująca i całkowicie darmowa. Charytatywna 1MILA to z pewnością jedna z najlepszych akcji biegowych tej wiosny! Każda wybiegana w zabawie mila jest przeliczana na pieniądze na cel charytatywny, a dodatkowo co dwa tygodnie można wygrać akcesoria biegowe! Zapisy ruszyły!

Choć trwa kolejna wiosna bez tradycyjnych zawodów biegowych, to wcale nie oznacza, że w świecie biegowym nic się nie dzieje! Z inicjatywą, dzięki której na pewno zadzieje się dużo DOBREGO, ruszyli właśnie organizatorzy 1MILI. – Imprezy w Warszawie i Poznaniu zapanowaliśmy na wrzesień, a tymczasem chcemy Was zmotywować do regularnego biegania i pomagania. Dlatego ruszamy z Charytatywną 1MILĄ! – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch, organizatora akcji.

Charytatywna 1MILA to bezpłatna, wirtualna rywalizacja biegowa na dystansie 1 mili połączona z akcją charytatywną. Wszystkie przebiegnięte w zabawie mile są przeliczane na złotówki na cel charytatywny, którym jest wsparcie programu stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch. Program pomaga w rozwoju młodym, zdolnym biegaczom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki udziale w zabawie, każdy z Was może dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu przyszłych Mistrzów!

Joanna Jóźwik - ambasadorka Charytatywnej 1MILI.
Joanna Jóźwik – ambasadorka Charytatywnej 1MILI.

Aby wziąć udział w Charytatywnej 1MILI, wystarczy zarejestrować się na stronie 1mila.pl i biegać mile, czyli dystanse o długości 1609m (dla ułatwienia 1600-1610 m). Uczestnicy pokonują je indywidualnie, w dowolnym miejscu w Polsce i rejestrują wyniki swoich biegów poprzez prosty formularz na stronie. Wystarczy wpisać uzyskany czas i załączyć zdjęcie/screen zegarka lub aplikacji, dokumentujące wynik. Na bieżąco prowadzone są dwa rankingi: dotyczący uzyskanych przez zawodników czasów oraz dotyczący liczby wybieganych mil. Zabawa trwa 10 tygodni i podzielona jest na pięć etapów. Co dwa tygodnie rywalizacja jest podsumowywana, a uczestnicy nagradzani – nie tylko ci najszybsi, ale także ci najbardziej zaangażowani. Wyróżniane będą osoby na 1., 2., 3., 16., 160. i 1609. miejscu w danym rankingu w podziale na płeć. Nagrodami są akcesoria sportowe ufundowane przez Partnera akcji, markę Decathlon.

Najważniejszy jest jednak charytatywny wymiar akcji. – Chcemy pomagać w rozwoju sportowym biegaczom wieku 14-17 lat, którzy z powodów ekonomicznych mają pod górkę. To trudny wiek, w którym bardzo często młodzież rezygnuje z kariery sportowej. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiary we własne możliwości i w swoje marzenia. Chcemy otworzyć przed nimi świat i przekonać, że on jest do zdobycia. Że mogą walczyć o medale największych imprez lekkoatletycznych na świecie! A jednocześnie chcemy im pokazać, że tą przyszłość trzeba sobie „wybiegać”. Nie czekać, a o nią walczyć i konsekwentnie budować! – mówi Magda Sołtys, organizatorka akcji. – Nasze największe marzenie? Wychować przyszłych mistrzów olimpijskich!
I mamy nadzieję, że nam w tym pomożecie!
 

Charytatywna 1MILA trwa od 12 kwietnia do 20 czerwca 2021. Zapisy na: www.1mila.pl

Celem akcji jest również pomoc w rozwoju sportowym młodym biegaczom.
Celem akcji jest również pomoc w rozwoju sportowym młodym biegaczom.

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. Odbywa się na stadionie, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. Każdy może poczuć się na 1MILI, jak zawodowiec! W ramach imprezy rozegrane zostaną 4 konkurencje: 1MILA (1609,34m), Sztafety 4x400m, Biegi Dzieci (100m, 400m, 800m) i nowość – Lekka Piątka (5km). Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz popularniejszy bloger biegowy, Bartosz Olszewski.

W tym roku, z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, imprezy w tradycyjnej formule odbędą się na jesieni (11 wrześni 2021 – 1MILA Warszawa, 26 września 2021 – 1MILA Poznań). Na wiosnę organizowana jest natomiast Charytatywna 1MILA – wielka, ogólnopolska rywalizacją na 1 milę połączona z programem charytatywnym, wspierającym młodych, zdolnych biegaczy.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Partnerami projektu są: Żabka, Decathlon Polska oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa i Gmina Bielany.

Więcej informacji na www.1mila.pl , a także na Facebooku oraz Instagramie!

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, imprezy w tradycyjnej formule odbędą się dopiero na jesieni.
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, imprezy w tradycyjnej formule odbędą się dopiero na jesieni.