fbpx
biegu uniwersytetu medycznego zapowiedz biegu 01

Bieg Uniwersytetu Medycznego – zapowiedź biegu

Wszystkim nam znane jest powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. My, biegacze, doskonale znamy również autora tych słów. W dniu 03.10.2015 r., podczas Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu…

Jeśli jesteś biegaczem i nie słyszałeś jeszcze o BUMWRO 2015, zapraszam na stronę . W ostatnich tygodniach o samym  biegu mówi się dużo i chętnie. Powodów jest wiele…Czym jest BUMWRO 2015 i o co tyle hałasu?

„W zdrowym ciele zdrowy duch…”

Wszystkim nam znane jest powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. My, biegacze, doskonale znamy również autora tych słów. W dniu 03.10.2015 r., podczas Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, będziemy mieli okazję sprawdzić, ile tego zdrowego ducha i ciała drzemie wśród przedstawicieli środowiska medycznego. Niech nas jednak nie zmyli sama nazwa biegu, gdyż jest on skierowany do wszystkich biegaczy i niesie ze sobą ważną ideę. Choć na starcie staną przedstawiciele środowiska medycznego, wśród których będą również pomysłodawcy i organizatorzy biegu, w tym  lekarze, pracownicy naukowi, studenci medycyny oraz byli pacjenci wrocławskich klinik, dopiero na mecie okaże się, czyj duch walki zwycięży.

Bieg ma kilku zacnych Ambasadorów, w tym  Prof. Alicję Chybicką, Kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, znaną wrocławskim biegaczom z niejednego startu, która i tym razem zadeklarowała swój czynny udział w biegu.

Możemy sobie pomóc biegając…

Na pytanie „po co biegasz”?  często odpowiadamy krótko „bo chcę”.. „bo lubię” . Świetnie zdajemy sobie jednak sprawę, że za tymi słowami kryje się dużo więcej: chcę być zdrowy, chcę być jak najdłużej  sprawny, chcę mieć piękne ciało, chcę o siebie zadbać, chcę się podobać partnerowi itd.

Dzięki udziałowi w BUMWRO 2015 do dbania o własną kondycję i zdrowie możemy zachęcić również naszych najbliższych. Głównym celem biegu,  o czym wspomina jego organizator, dr hab. Tomasz Zatoński, (na co dzień nauczyciel uniwersytecki i laryngolog w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej)  jest bowiem propagowanie zdrowego stylu życia – ruchu i dbania o siebie.

Z tej okazji w miasteczku biegowym zaplanowano akcje profilaktyczne, które mają nam przypomnieć jak ważne są regularne badania i ćwiczenia fizyczne. W biegu wystartują osoby po przeszczepach oraz pacjenci walczący z nowotworami m.in. po to, aby zachęcić jego  uczestników do aktywnego spędzania czasu. My, ze swojej strony, możemy podarować chorym potężny zastrzyk energii, stając obok nich na starcie i przybijając „biegową piątkę”. Jako, biegacze, dobrze wiemy, ile potrafimy tej energii wygenerować w trakcie imprez biegowych. A wspierać nas będzie w tych działaniach partner biegu – „Rakoobrona”. Przyjdź na bieg i naucz się bronić! „Rakoobrona” jest  Fundacją prowadzącą ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną na temat profilaktyki onkologicznej. Uczy jak niewiele czasami potrzeba aby uniknąć raka.

Weźmy więc udział w tym biegu! Zbudujmy własną strefę kibica! Zaangażujmy całe rodziny i przyjaciół. Zabierzmy dzieci, rodziców i sąsiadów. Pokażmy im sportową stronę świata. W trakcie biegu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Niech będą z nami w tym dniu.

Zrobimy hałas…

W imieniu wszystkich zaangażowanych osób i podmiotów zapraszamy 03 października do udziału w biegu BUMWRO 2015. Przegońmy razem słabości. Sprawdźmy w jakiej kondycji jest nasze ciało i zahartujmy ducha. Niech ten bieg stanie się świętem zdrowego ciała a Wrocław hałasuje w tym dniu  okrzykiem: BUMWRO 2015 – Start! Na was biegacze, zawsze można liczyć!

Metryczka

Gwarancją wysokiego poziomu BUMWRO 2015r. jest Fundacja WROACTIV, która znana jest okolicznym biegaczom jako organizator wiosennego biegu ulicznego w naszym mieście – Dziesiątki WROACTIV, znanej ze świetnej organizacji i niepowtarzalnej atmosfery oraz  cieszącej się dużą  popularnością.

Honorowy patronat nad biegiem objął Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek.

Pomysłodawcami i organizatorami biegu są Tomasz Zatoński – lekarz laryngolog i pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego oraz Danuta Pilarz-Małkiewicz prezes Fundacji Wroactiv – organizator imprez biegowych we Wrocławiu.

Rejestracja tutaj 

Regulamin tutaj 

Atestowany bieg na dystansie 10 km. Start i Meta przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, przy ulicy Borowskiej 213. Bieg adresowany do wszystkich biegaczy w tym: pracowników uczelni, studentów, lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego, przedstawicieli medycznych oraz pacjentów. Festyn sportowy z okazji inauguracji roku akademickiego 2015/2016.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
trening techniki biegowej 17

Trening techniki biegowej - 13 ćwiczeń, które powinieneś znać

Następne
zostan miedzynarodowym trenerem blackroll r 01

Zostań międzynarodowym trenerem BLACKROLL®

Powiązane artykuły

5 polmaraton praski czyli szybki bieg wieczorowa pora 04
Czytaj dalej

Dlaczego warto wystartować w 5. Wieczornym 4F Półmaratonie Praskim lub 4F Praskiej Piątce?

Lato w tym roku nie rozpieszcza biegaczy. Temperatury oscylujące wokół 30 stopni nie sprzyjają ani w osiąganiu dobrych wyników podczas zawodów, które odbywają się najczęściej między 9 rano a samym południem, ani czerpania maksimum przyjemności z samego biegu, choćby treningowego. W sukurs tym niewygodom wychodzą organizatorzy 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego oraz 4F Praskiej Piątce.
czas na przelaje rusza cykl city trail 03
Czytaj dalej

Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy trwają.
Zadbaj z nami o swoje zdrowie i bezstresowo zacznij biegać 60 min bez przerwy.
Sprawdź nasz program OZDR