fbpx
biegu uniwersytetu medycznego zapowiedz biegu 01

Bieg Uniwersytetu Medycznego – zapowiedź biegu

Wszystkim nam znane jest powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. My, biegacze, doskonale znamy również autora tych słów. W dniu 03.10.2015 r., podczas Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu…

Jeśli jesteś biegaczem i nie słyszałeś jeszcze o BUMWRO 2015, zapraszam na stronę . W ostatnich tygodniach o samym  biegu mówi się dużo i chętnie. Powodów jest wiele…Czym jest BUMWRO 2015 i o co tyle hałasu?

„W zdrowym ciele zdrowy duch…”

Wszystkim nam znane jest powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. My, biegacze, doskonale znamy również autora tych słów. W dniu 03.10.2015 r., podczas Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, będziemy mieli okazję sprawdzić, ile tego zdrowego ducha i ciała drzemie wśród przedstawicieli środowiska medycznego. Niech nas jednak nie zmyli sama nazwa biegu, gdyż jest on skierowany do wszystkich biegaczy i niesie ze sobą ważną ideę. Choć na starcie staną przedstawiciele środowiska medycznego, wśród których będą również pomysłodawcy i organizatorzy biegu, w tym  lekarze, pracownicy naukowi, studenci medycyny oraz byli pacjenci wrocławskich klinik, dopiero na mecie okaże się, czyj duch walki zwycięży.

Bieg ma kilku zacnych Ambasadorów, w tym  Prof. Alicję Chybicką, Kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, znaną wrocławskim biegaczom z niejednego startu, która i tym razem zadeklarowała swój czynny udział w biegu.

Możemy sobie pomóc biegając…

Na pytanie „po co biegasz”?  często odpowiadamy krótko „bo chcę”.. „bo lubię” . Świetnie zdajemy sobie jednak sprawę, że za tymi słowami kryje się dużo więcej: chcę być zdrowy, chcę być jak najdłużej  sprawny, chcę mieć piękne ciało, chcę o siebie zadbać, chcę się podobać partnerowi itd.

Dzięki udziałowi w BUMWRO 2015 do dbania o własną kondycję i zdrowie możemy zachęcić również naszych najbliższych. Głównym celem biegu,  o czym wspomina jego organizator, dr hab. Tomasz Zatoński, (na co dzień nauczyciel uniwersytecki i laryngolog w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej)  jest bowiem propagowanie zdrowego stylu życia – ruchu i dbania o siebie.

Z tej okazji w miasteczku biegowym zaplanowano akcje profilaktyczne, które mają nam przypomnieć jak ważne są regularne badania i ćwiczenia fizyczne. W biegu wystartują osoby po przeszczepach oraz pacjenci walczący z nowotworami m.in. po to, aby zachęcić jego  uczestników do aktywnego spędzania czasu. My, ze swojej strony, możemy podarować chorym potężny zastrzyk energii, stając obok nich na starcie i przybijając „biegową piątkę”. Jako, biegacze, dobrze wiemy, ile potrafimy tej energii wygenerować w trakcie imprez biegowych. A wspierać nas będzie w tych działaniach partner biegu – „Rakoobrona”. Przyjdź na bieg i naucz się bronić! „Rakoobrona” jest  Fundacją prowadzącą ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną na temat profilaktyki onkologicznej. Uczy jak niewiele czasami potrzeba aby uniknąć raka.

Weźmy więc udział w tym biegu! Zbudujmy własną strefę kibica! Zaangażujmy całe rodziny i przyjaciół. Zabierzmy dzieci, rodziców i sąsiadów. Pokażmy im sportową stronę świata. W trakcie biegu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Niech będą z nami w tym dniu.

Zrobimy hałas…

W imieniu wszystkich zaangażowanych osób i podmiotów zapraszamy 03 października do udziału w biegu BUMWRO 2015. Przegońmy razem słabości. Sprawdźmy w jakiej kondycji jest nasze ciało i zahartujmy ducha. Niech ten bieg stanie się świętem zdrowego ciała a Wrocław hałasuje w tym dniu  okrzykiem: BUMWRO 2015 – Start! Na was biegacze, zawsze można liczyć!

Metryczka

Gwarancją wysokiego poziomu BUMWRO 2015r. jest Fundacja WROACTIV, która znana jest okolicznym biegaczom jako organizator wiosennego biegu ulicznego w naszym mieście – Dziesiątki WROACTIV, znanej ze świetnej organizacji i niepowtarzalnej atmosfery oraz  cieszącej się dużą  popularnością.

Honorowy patronat nad biegiem objął Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek.

Pomysłodawcami i organizatorami biegu są Tomasz Zatoński – lekarz laryngolog i pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego oraz Danuta Pilarz-Małkiewicz prezes Fundacji Wroactiv – organizator imprez biegowych we Wrocławiu.

Rejestracja tutaj 

Regulamin tutaj 

Atestowany bieg na dystansie 10 km. Start i Meta przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, przy ulicy Borowskiej 213. Bieg adresowany do wszystkich biegaczy w tym: pracowników uczelni, studentów, lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego, przedstawicieli medycznych oraz pacjentów. Festyn sportowy z okazji inauguracji roku akademickiego 2015/2016.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
trening techniki biegowej 17

Trening techniki biegowej - 13 ćwiczeń, które powinieneś znać

Następne
zostan miedzynarodowym trenerem blackroll r 01

Zostań międzynarodowym trenerem BLACKROLL®

Powiązane artykuły

cala polska biega z mapa 01 06
Czytaj dalej

Cała Polska biega z mapą

Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. 16 maja, w 22 miastach w całym kraju...