fbpx
Relacje

Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II – oj działo się!

W niedzielę 14 maja 2017 roku ponad 500 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Atestowana przez PZLA trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Blisko 5 km pod górę, by następnie rozpędzić się z górki w stronę mety. Było ciężko, ale niezwykle satysfakcjonująco. Samej imprezie uroku dodawał klimat Kazimierza Dolnego.
biegu kazimierskiego im jana pawla ii oj dzialo sie 01

W niedzielę 14 maja 2017 roku ponad 500 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Atestowana przez PZLA trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Blisko 5 km pod górę, by następnie rozpędzić się z górki w stronę mety. Było ciężko, ale niezwykle satysfakcjonująco. Samej imprezie uroku dodawał klimat Kazimierza Dolnego. 

Najlepszy okazał się reprezentant Wyższej Szkoły Oficerskich Sił Powietrznych z Dęblina Breszka Michał osiągając czas 34:06 min, najszybszą kobietą była reprezentantka teamu AGROS Zamość Aleksandra Jakubczak z czasem 39:14 min.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-04

Gośćmi specjalnymi byli: Grzegorz Lato, stukrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Marian Woronin – legendarny polski sprinter, dziennikarz sportowy Rafał Patyra oraz Bartosz Olszewski, najszybszy na świecie biegacz Wings For Life. Reprezentant Orłów Górskiego wystartował z zawodnikami samochodem jako pilot biegu. Z kolei obecnie najbardziej rozpoznawalny biegacz w Polsce poprowadził rozgrzewkę, a następnie wziął na swoje barki odpowiedzialność za uczestników biegnących na 50 minut. Mimo stresu i wolniejszego niż zwykle tempa zadanie zostało wykonane idealnie.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-05

Impreza odbijała się szerokim echem w mediach publicznych. Relację przeprowadziły ekipy dziennikarzy TVP Sport, TVP 3 Lublin oraz TVP Polonia. Pojawili się również przedstawiciele lokalnych mediów i redakcje portali biegowych.

Na zawodników oraz kibiców czekała masa atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji duże zabawki dmuchane w strefie zabaw Żywiec Zdrój, firmy będącej Sponsorem imprezy, zapewniającej mnóstwo wody w pakietach startowych, na punktach regeneracyjnych oraz na mecie. Na zmęczonych czekał bezpłatny, ciepły posiłek regeneracyjny, a potem odpoczynek w strefie relaksu pod sceną, na której nagrodzono aż 48 zawodników.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-09

Impreza rozpoczęła tegoroczną triadę biegową Biegaj’MY z DEM’a. Sportowcy deklarowali start 25 czerwca w Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego oraz 3 września w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wielu z nich oczekuje na drugą edycję Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego, który wstępnie ma wystartować 23 września z limitowaną liczbą miejsc. Czy warto? Bardzo, jesteśmy tego pewni.

Organizacja wydarzeń DEM’a Promotion Polska stoi na wysokim poziomie. Świadczą o tym liczne, pozytywne komentarze, a także relacje z wydarzeń dostępne na Facebooku oraz na kanale Youtube. Dzięki profesjonalnej obsłudze fotograficznej na każdego czekały zdjęcia gotowe do udostępnienia z serwisu FotoMaraton. Przeprowadzona została również relacja wideo, do obejrzenia której zachęcamy po przeczytaniu artykułu.

[youtube]mElygj6fLds[/youtube]

Następny przystanek – Uzdrowisko Konstancin: Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego,  zlokalizowane w bliskiej odległości od Warszawy. To już trzecia edycja. Rok temu pakiety startowe odebrało 700 zawodników. W tym roku prawdopodobnie blisko 1000 biegaczy opanuje zielony Konstancin. Jeżeli lubisz obcować przyrodą, nie boisz się ciepłej pogody, która zawsze towarzyszy imprezom Biegaj’MY z DEM’a, to ten bieg jest dla Ciebie. Pamiętaj, że jest ograniczona liczba miejsc, a pakiety w tańszej wersji są tylko do końca maja. To ostatni moment, by zdążyć z rejestracją. W Konstancinie po raz kolejny przeprowadzona zostanie relacja na żywo w Polsat News, a na zawodników czekają super nagrody od Sponsora Strategicznego – firmy PLUS oraz od pozostałych Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-03

Rangę imprezy podnosi Patronat Honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Konstancina – Jeziorna Kazimierza Jańczuka. W wydarzeniu organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży wystąpi w roli pilota biegu Marian Woronin, legendarny polski sprinter, a także najszybszy biegacz Wings For Life – Bartosz Olszewski, który tym razem powalczy o wynik.

Startujesz? Jeżeli tak, to szukaj nas w miasteczku biegacza. Może uda się cyknąć wspólną fotkę! Do zobaczenia! 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Idealna pomoc w zintensyfikowaniu treningów - poznajcie SUUNTO Spartan Ultra
Następny wpis
Słaba płeć nie istnieje - kobiety, które zmieniły historię biegania
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu