fbpx
biegu kazimierskiego im jana pawla ii oj dzialo sie 01

Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II – oj działo się!

W niedzielę 14 maja 2017 roku ponad 500 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Atestowana przez PZLA trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Blisko 5 km pod górę, by następnie rozpędzić się z górki w stronę mety. Było ciężko, ale niezwykle satysfakcjonująco. Samej imprezie uroku dodawał klimat Kazimierza Dolnego.

W niedzielę 14 maja 2017 roku ponad 500 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Atestowana przez PZLA trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Blisko 5 km pod górę, by następnie rozpędzić się z górki w stronę mety. Było ciężko, ale niezwykle satysfakcjonująco. Samej imprezie uroku dodawał klimat Kazimierza Dolnego. 

Najlepszy okazał się reprezentant Wyższej Szkoły Oficerskich Sił Powietrznych z Dęblina Breszka Michał osiągając czas 34:06 min, najszybszą kobietą była reprezentantka teamu AGROS Zamość Aleksandra Jakubczak z czasem 39:14 min.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-04

Gośćmi specjalnymi byli: Grzegorz Lato, stukrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Marian Woronin – legendarny polski sprinter, dziennikarz sportowy Rafał Patyra oraz Bartosz Olszewski, najszybszy na świecie biegacz Wings For Life. Reprezentant Orłów Górskiego wystartował z zawodnikami samochodem jako pilot biegu. Z kolei obecnie najbardziej rozpoznawalny biegacz w Polsce poprowadził rozgrzewkę, a następnie wziął na swoje barki odpowiedzialność za uczestników biegnących na 50 minut. Mimo stresu i wolniejszego niż zwykle tempa zadanie zostało wykonane idealnie.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-05

Impreza odbijała się szerokim echem w mediach publicznych. Relację przeprowadziły ekipy dziennikarzy TVP Sport, TVP 3 Lublin oraz TVP Polonia. Pojawili się również przedstawiciele lokalnych mediów i redakcje portali biegowych.

Na zawodników oraz kibiców czekała masa atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji duże zabawki dmuchane w strefie zabaw Żywiec Zdrój, firmy będącej Sponsorem imprezy, zapewniającej mnóstwo wody w pakietach startowych, na punktach regeneracyjnych oraz na mecie. Na zmęczonych czekał bezpłatny, ciepły posiłek regeneracyjny, a potem odpoczynek w strefie relaksu pod sceną, na której nagrodzono aż 48 zawodników.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-09

Impreza rozpoczęła tegoroczną triadę biegową Biegaj’MY z DEM’a. Sportowcy deklarowali start 25 czerwca w Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego oraz 3 września w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wielu z nich oczekuje na drugą edycję Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego, który wstępnie ma wystartować 23 września z limitowaną liczbą miejsc. Czy warto? Bardzo, jesteśmy tego pewni.

Organizacja wydarzeń DEM’a Promotion Polska stoi na wysokim poziomie. Świadczą o tym liczne, pozytywne komentarze, a także relacje z wydarzeń dostępne na Facebooku oraz na kanale Youtube. Dzięki profesjonalnej obsłudze fotograficznej na każdego czekały zdjęcia gotowe do udostępnienia z serwisu FotoMaraton. Przeprowadzona została również relacja wideo, do obejrzenia której zachęcamy po przeczytaniu artykułu.

[youtube]mElygj6fLds[/youtube]

Następny przystanek – Uzdrowisko Konstancin: Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego,  zlokalizowane w bliskiej odległości od Warszawy. To już trzecia edycja. Rok temu pakiety startowe odebrało 700 zawodników. W tym roku prawdopodobnie blisko 1000 biegaczy opanuje zielony Konstancin. Jeżeli lubisz obcować przyrodą, nie boisz się ciepłej pogody, która zawsze towarzyszy imprezom Biegaj’MY z DEM’a, to ten bieg jest dla Ciebie. Pamiętaj, że jest ograniczona liczba miejsc, a pakiety w tańszej wersji są tylko do końca maja. To ostatni moment, by zdążyć z rejestracją. W Konstancinie po raz kolejny przeprowadzona zostanie relacja na żywo w Polsat News, a na zawodników czekają super nagrody od Sponsora Strategicznego – firmy PLUS oraz od pozostałych Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

biegu-kazimierskiego-im-jana-pawla-ii-oj-dzialo-sie-03

Rangę imprezy podnosi Patronat Honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Konstancina – Jeziorna Kazimierza Jańczuka. W wydarzeniu organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży wystąpi w roli pilota biegu Marian Woronin, legendarny polski sprinter, a także najszybszy biegacz Wings For Life – Bartosz Olszewski, który tym razem powalczy o wynik.

Startujesz? Jeżeli tak, to szukaj nas w miasteczku biegacza. Może uda się cyknąć wspólną fotkę! Do zobaczenia! 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zegarek sportowy idealna pomoc w zintensyfikowaniu treningow 04

Idealna pomoc w zintensyfikowaniu treningów - poznajcie SUUNTO Spartan Ultra

Następne
kobiety ktore zmienily historie biegania 01

Słaba płeć nie istnieje - kobiety, które zmieniły historię biegania

Powiązane artykuły

iii bieg dobczycki rzeszedl do historii 03
Czytaj dalej

III Bieg Dobczycki przeszedł do historii

Gdy przez dwa lata z rzędu Dobczycki Klub Biegacza zapraszał mnie na jedną ze swoich imprez, to niestety nie mogłem do nich przyjechać. W tym roku nie zaprosili, a mi akurat było bardzo po drodze, więc przypomniałem o sobie, a oni nie byli pamiętliwi i ponowili zaproszenie. Nie pozostało nic innego, jak namówić jeszcze kolegę, syna i w niedzielę rano zameldować się na starcie.
debno 2013 relacja
Czytaj dalej

Dębno 2013

Wiosenne maratony od zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Z ogromną jednak trwogą myślałem o dalszych losach Maratonu Dębno, gdy pół roku temu ruszyła promocja Orlen Warsaw Maraton.