12 września wracamy na start Biegu przez Most 2021 w Warszawa-Białołęka. Dystans to 10 km, trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA), a most, przez który pobiegniemy, to most im. Marie Curie-Skłodowskiej, skąd rozciąga się piękna panorama Warszawy i Wisły. 

Na 10-kilometrowej, atestowanej, asfaltowej trasie z minimalnym podbiegiem na most  rywalizować będzie 1000 biegaczy. Limit czasu to 90 min, a w dotarciu w wyznaczonym tempie pomogą biegaczom liczne Zające (czasy od 40 do 90 min). 

Walka o  podium  rozegra się pomiędzy najszybszymi i najwytrwalszymi, warto też pamiętać o przewidzianej dodatkowej kategorii „najszybszego biegacza na odcinku specjalnym PRZEZ MOST”, dzięki której będzie można zdobyć statuetkę oraz dodatkowe nagrody.

Odcinek specjalny Biegu prze Most
Odcinek specjalny Biegu prze Most

Bieg wystartuje 12 września 2021 r. o godz. 11:00 przy Galerii Północnej (od strony ul. Szafrańców u zbiegu ul. Trakt Nadwiślański). Start/Meta wraz z całym Miasteczkiem Biegowym  zlokalizowane będą przy Galerii Północnej, dzięki temu z jednej strony łatwo będzie się do nas dostać środkami transportu miejskiego, z drugiej – nie zabraknie miejsc parkingowych.

ZGŁOSZENIA, OPŁATY STARTOWE

Udział w biegu wymaga rejestracji internetowej i dokonania opłaty startowej. Zapisy on-line będą prowadzone do 5 września, a po tym terminie rejestracja będzie możliwa w biurze zawodów. Wysokość opłaty startowej do 25.08.2021 – 40 zł, po 25.08.2021 – 50 zł. Zapisy w biurze zawodów – 60 zł. 

PAKIETY, NAGRODY

Dla wszystkich zawodników przygotowane zostaną pakiety startowe, a w nich imienny numer startowy, czip do elektronicznego pomiaru czasu, komin wielofunkcyjny oraz upominki od Partnerów wydarzenia (m.in torby Galerii Północnej, karty rabatowe 4F). Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój oraz posiłek regeneracyjny.

Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach: OPEN, Najszybszy/Najszybsza na odcinku specjalnym (trasa przez most), ok 2,5 km), Samorządowcy oraz Mieszkańcy Białołęki. Nie zabraknie kategorii wiekowych (co 10 lat, nie dublują się z OPEN) i kategorii Senior. Osoby z miejsc I-III K/M  OPEN oraz I-III K/M “odcinek specjalny”  otrzymają puchary i nagrody, zaś zawodnicy którzy zajdą się na podium I-III K/M w pozostałych klasyfikacjach zostaną nagrodzeni statuetkami i atrakcyjnymi upominkami

SARS-CoV-19

Ze względu na sytuację epidemiczną program godzinowy i harmonogram startów może ulec zmianie stosownie do obowiązujących w dniu wydarzenia obostrzeń epidemicznych. W przypadku nowych obostrzeń, wpływających na zasady organizowania wydarzeń sportowych, Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany formuły bądź odwołania imprezy.

BIURO ZAWODÓW, TRASA I UTRUDNIENIA W RUCHU

Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 11 września od godziny 14.00 do godziny 18.00. W dniu biegu biuro będzie czynne w godz. 8.00 -10.00

Bieg przez Most przebiegać będzie ulicami Świderską, Nowodworską, Odkrytą aż do skrzyżowania z ul. Śtefanika, gdzie będzie nawrotka. W drodze powrotnej, z ulicy Świderskiej zawodnicy wbiegną na most, żeby pokonać odcinek specjalny. Po kolejnej nawrotce ostatnia prosta poprowadzi ich do miejsca startu. Bieg będzie trwać od 11.00 do 12.30. W tym czasie zamknięte będą ulice dojazdowe, wyjazdy z osiedli. Można spodziewać się utrudnień.

ZAPRASZAMY!

Organizatorzy wydarzenia, Urząd Dzielnicy Białołęka wraz z głównym partnerem wydarzenia – Galerią Północną, serdecznie zapraszają na start!

Regulamin i rejestracja: biegprzezmost.pl 

Mapa i najważniejsze punkty Biegu przez Most.
Mapa i najważniejsze punkty Biegu przez Most.
Meta Biegu przez Most.
Meta Biegu przez Most.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>