fbpx
bieg firmowy we wroclawiu znow pobil rekord startujacych 01

Bieg Firmowy we Wrocławiu znów pobił rekord startujących!

Rekordowa liczba 5000 biegaczy reprezentujących swoje firmy weźmie w tym roku udział w 4. wrocławskiej edycji Biegu Firmowego. Impreza odbędzie się 14 maja przy Stadionie Olimpijskim. Jak co roku biegowi przyświeca szczytny cel .

Rekordowa liczba 5000 biegaczy reprezentujących swoje firmy weźmie w tym roku udział w 4. wrocławskiej edycji Biegu Firmowego. Impreza odbędzie się 14 maja przy Stadionie Olimpijskim. Jak co roku biegowi przyświeca szczytny cel . 

Co roku lista startowa na Bieg Firmowy we Wrocławiu zapełnia się po brzegi. Po ubiegłorocznym sukcesie 3500 biegaczy, organizatorzy podnieśli poprzeczkę wysoko ustalając limit miejsc na poziomie 5000. Chociaż ciężko w to uwierzyć lista uczestników znów została zapełniona – 1000 5-osobowych drużyn stanie na starcie największej sportowej imprezy firmowej na Dolnym Śląsku. Zapisy na bieg zakończyły się na prawie 3 tygodnie przed imprezą właśnie z powodu wyczerpania miejsc. Nie da się ukryć, że pracownicy wrocławskich firm są aktywni i chętni by pomagać. Tak trzymać!

Bieg Firmowy co roku wspiera chore dzieci finansując im leczenie, rehabilitację lub potrzebny sprzęt. W tym roku Fundacja Everest, organizator biegu, wspiera dwóch podopiecznych.  Jednym z nich jest Hubert Urbaniak z Wrocławia – 7-latek cierpiący na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Dzięki uczestnikom biegu, sponsorom oraz darczyńcom Hubert zostanie wyposażony w dostosowany do jego potrzeb specjalistyczny wózek i będzie mógł skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów. Drugim podopiecznym, którego w tym roku wspiera Bieg Firmowy jest Oliwier Kłodziński cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. Oliwiera samotnie wychowuje mama. Aby swobodnie się poruszać Oliwier potrzebuje specjalnego chodzika a także sfinansowania kosztownej rehabilitacji.

Zawodnicy prócz wspierania szczytnego celu będą mieli o co walczyć. Organizatorzy nagrodzą firmowe drużyny w 3 kategoriach – drużyn damskich, męskich i mieszanych. Nagrodzeni zostaną także najszybsi biegacze oraz biegaczki. Jednak nie tylko na nich czekają nagrody. Każdy uczestnik biegu ma szanse na nagrodę, wystarczy zostać do końca imprezy aby się o tym przekonać.

bieg-firmowy-we-wroclawiu-znow-pobil-rekord-startujacych-02

W tym roku przygotowaliśmy dla zawodników dodatkowe atrakcje, które uświetnią imprezę. Oprócz wpisanego już na stałe w program – Biegu Krasnala dla najmłodszych, będzie też kilka konkursów i zabaw dla dorosłych., m.in. konkurs wiszenia na drążku i przeciąganie liny – tłumaczy Ewa Mróz, Prezes Fundacji Everest – Na imprezie tak jak co roku panować będzie piknikowa atmosfera, po biegu będzie można wziąć udział we wspólnym stretchingu lub zrelaksować się podczas masażu.

Bieg Firmowy aktywnie wspierają sponsorzy. Już po raz czwarty Złotym Sponsorem biegu została grupa KRUK S.A.  Dołączyły do niej firmy: 3M, AmRest oraz Credit Suisse. Każda z firm wystawia do tegorocznej edycji biegu ponad 100 zawodników.

W 3M pracownicy bardzo chętnie wspierają różne inicjatywny, którym przyświeca cel charytatywny, dlatego jesteśmy dumni, że 100 naszych koleżanek i kolegów pojawi się na starcie biegu. Osoby towarzyszące zapraszamy do naszego namiotu 3M, w którym czekać będą drobne upominki dla kibiców – mówi Ewa Jaxa-Jankowska, Koordynator ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy w 3M.

bieg-firmowy-we-wroclawiu-znow-pobil-rekord-startujacych-03

11 czerwca odbędzie się warszawska edycja Biegu Firmowego. Czy w Warszawie również uda się pobić rekord frekwencji? Zapisy nabierają tempa, więc zachęcamy do zgłaszania swoich drużyn!

Do zobaczenia na starcie!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
edwithlok

85-letni Ed Whitlock i półmaraton w 1.50 h. Nigdy nie jest za późno, wystarczy mieć apetyt na życie!

Następne
biegna po wygrana i by pomoc innym kto powalczy w wings for life world run 2016 01

​Biegną po wygraną i by pomóc innym. Kto powalczy w Wings For Life World Run 2016?

Powiązane artykuły

6 bieg weganski latwiej niz myslisz juz 7 maja w warszawie 04
Czytaj dalej

6. Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!” już 7 maja w Warszawie

Bieg Wegański to impreza przeznaczona dla każdego, niezależnie od poglądów kulinarnych czy upodobań sportowych, która jednak skoncentrowana jest głównie na trzech tematach: bieganiu, pomocy zwierzętom oraz zdrowej żywności wegańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi obszarami. Z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego.