🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

Bieg Firmowy we Wrocławiu znów pobił rekord startujących!

Rekordowa liczba 5000 biegaczy reprezentujących swoje firmy weźmie w tym roku udział w 4. wrocławskiej edycji Biegu Firmowego. Impreza odbędzie się 14 maja przy Stadionie Olimpijskim. Jak co roku biegowi przyświeca szczytny cel .
bieg firmowy we wroclawiu znow pobil rekord startujacych 01

Rekordowa liczba 5000 biegaczy reprezentujących swoje firmy weźmie w tym roku udział w 4. wrocławskiej edycji Biegu Firmowego. Impreza odbędzie się 14 maja przy Stadionie Olimpijskim. Jak co roku biegowi przyświeca szczytny cel . 

Co roku lista startowa na Bieg Firmowy we Wrocławiu zapełnia się po brzegi. Po ubiegłorocznym sukcesie 3500 biegaczy, organizatorzy podnieśli poprzeczkę wysoko ustalając limit miejsc na poziomie 5000. Chociaż ciężko w to uwierzyć lista uczestników znów została zapełniona – 1000 5-osobowych drużyn stanie na starcie największej sportowej imprezy firmowej na Dolnym Śląsku. Zapisy na bieg zakończyły się na prawie 3 tygodnie przed imprezą właśnie z powodu wyczerpania miejsc. Nie da się ukryć, że pracownicy wrocławskich firm są aktywni i chętni by pomagać. Tak trzymać!

Bieg Firmowy co roku wspiera chore dzieci finansując im leczenie, rehabilitację lub potrzebny sprzęt. W tym roku Fundacja Everest, organizator biegu, wspiera dwóch podopiecznych.  Jednym z nich jest Hubert Urbaniak z Wrocławia – 7-latek cierpiący na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Dzięki uczestnikom biegu, sponsorom oraz darczyńcom Hubert zostanie wyposażony w dostosowany do jego potrzeb specjalistyczny wózek i będzie mógł skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów. Drugim podopiecznym, którego w tym roku wspiera Bieg Firmowy jest Oliwier Kłodziński cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. Oliwiera samotnie wychowuje mama. Aby swobodnie się poruszać Oliwier potrzebuje specjalnego chodzika a także sfinansowania kosztownej rehabilitacji.

Zawodnicy prócz wspierania szczytnego celu będą mieli o co walczyć. Organizatorzy nagrodzą firmowe drużyny w 3 kategoriach – drużyn damskich, męskich i mieszanych. Nagrodzeni zostaną także najszybsi biegacze oraz biegaczki. Jednak nie tylko na nich czekają nagrody. Każdy uczestnik biegu ma szanse na nagrodę, wystarczy zostać do końca imprezy aby się o tym przekonać.

bieg-firmowy-we-wroclawiu-znow-pobil-rekord-startujacych-02

W tym roku przygotowaliśmy dla zawodników dodatkowe atrakcje, które uświetnią imprezę. Oprócz wpisanego już na stałe w program – Biegu Krasnala dla najmłodszych, będzie też kilka konkursów i zabaw dla dorosłych., m.in. konkurs wiszenia na drążku i przeciąganie liny – tłumaczy Ewa Mróz, Prezes Fundacji Everest – Na imprezie tak jak co roku panować będzie piknikowa atmosfera, po biegu będzie można wziąć udział we wspólnym stretchingu lub zrelaksować się podczas masażu.

Bieg Firmowy aktywnie wspierają sponsorzy. Już po raz czwarty Złotym Sponsorem biegu została grupa KRUK S.A.  Dołączyły do niej firmy: 3M, AmRest oraz Credit Suisse. Każda z firm wystawia do tegorocznej edycji biegu ponad 100 zawodników.

W 3M pracownicy bardzo chętnie wspierają różne inicjatywny, którym przyświeca cel charytatywny, dlatego jesteśmy dumni, że 100 naszych koleżanek i kolegów pojawi się na starcie biegu. Osoby towarzyszące zapraszamy do naszego namiotu 3M, w którym czekać będą drobne upominki dla kibiców – mówi Ewa Jaxa-Jankowska, Koordynator ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy w 3M.

bieg-firmowy-we-wroclawiu-znow-pobil-rekord-startujacych-03

11 czerwca odbędzie się warszawska edycja Biegu Firmowego. Czy w Warszawie również uda się pobić rekord frekwencji? Zapisy nabierają tempa, więc zachęcamy do zgłaszania swoich drużyn!

Do zobaczenia na starcie!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
85-letni Ed Whitlock i półmaraton w 1.50 h. Nigdy nie jest za późno, wystarczy mieć apetyt na życie!
Następny wpis
​Biegną po wygraną i by pomóc innym. Kto powalczy w Wings For Life World Run 2016?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.