🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Buty do biegania

adidas SuperNova Glide 4 – TEST

SuperNova Glide 4 – TEST okiem Pawła Grzonki.
adidas supernova glide 4 test

SuperNova Glide 4 – TEST okiem Pawła Grzonki.

Pierwsze wrażenia:

Kiedy otworzyłem karton moją uwagę przykuł jaskrawy, czerwony kolor. Wziąłem buty do ręki – są lekkie, odetchnąłem z ulgą. Bez zastanowienia się ubrałem biegowy strój, nałożyłem SuperNova Glide 4 i ruszyłem testować nowe dziecko adidasa.

Na dzień dzisiejszy mam pokonane w nich 650 km po asfalcie, przełaju i żużlowej bieżni. Zanim opiszę pełną charakterystykę nadmienię, że w ciągu roku zużywam około 7-8 par butów biegowych. Ostatnie buty z trzema paskami, w których biegałem to następujące modele: AdiZero CS, AdiZero Mana, AdiZero Boston, AdiZero tempo 4- z nich najlepiej wspominam te pierwsze.

Trening po mokrym i suchym asfalcie:

Buty świetnie spisują się na suchej i mokrej nawierzchni. Gwarantuje to dobrze skonstruowana podeszwa – dzięki niej ma się wrażenie, że „płyniemy”. Nawet na ostrych zakrętach przy bardzo szybkich przebieżkach trzymają się szosy jak przyklejone. Po 35 kilometrowym treningu moje stopy nie były w połowie tak zmęczone jak w innych modelach. Nie trafiłem jeszcze na buty w tej klasie, które gwarantowałyby podobne wrażenia.

Trening przełajowy:

SuperNova Glide 4 bardzo dobrze spisują się na ubitych i piaszczystych leśnych dróżkach. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o duktach obfitujących w liczne korzenie. Tutaj but wypada przeciętnie-  ale nie ma się co dziwić. W końcu to nie jest typowa „leśna trailowa konstrukcja”, tylko obuwie przeznaczone na równe nawierzchnie.

Żużlowa bieżnia:

Komfort porównywalny do treningu na asfalcie. Podeszwa dobrze sobie radzi, minimalizując poślizg stopy.

Wentylacja:

Zakładając SuperNova Glide 4 miałem wrażenie, że stopy mi się w nim ugotują. Na szczęście myliłem się! Zastosowany materiał oraz jego charakterystyczny wzór „plastra miodu” nie pozwolił się spocić nodze nawet w 30 stopniowych upałach! Co ciekawe podczas „przymrozków” w stopy nie było zimno – (jak oni to zrobili?).

Język i wiązanie:

Jak dla mnie język buta, a w zasadzie jego końcowa część mogłaby być ciut cieńsza. W żaden sposób nie uwiera stopy, ale ma się wrażenie, że but waży więcej niż w rzeczywistości. Wiązanie tradycyjnie zapewnia prawidłowe ułożenie obuwia na stopie, daje uczucie pewności.

Pięta:

Dla mnie bomba! Wygodna, dobrze spasowana. Do tej pory nie zrobiła mi nawet jednego najmniejszego odcisku. Wcięcia na kostkę wystarczająco głębokie – ma się pewność, że nie poranią dolnych części kostki.

Wkładka:

Po 650 km i mojej wadze słonia ma typowe ślady zużycia 😉

Design:

To rzecz gustu. Mi się ten but podoba! Jest nietuzinkowy. Czerwień dodaje jemu sportowego pazura.

SuperNova Glide 4 to but dla osób ceniących sobie wygodę i dynamikę. Polecam go do codziennych treningów oraz startów, a to dzięki jego niewielkiej wadze. Szczęście w SuperNova Glide 4 odnajdą też osoby z nadwagą – but ma wystarczającą amortyzację, nawet ciężsi joggerzy szybko polubią tego treningowego partnera! SuperNova Glide 4 to przede wszystkim czysta frajda z przebiegniętych kilometrów!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jak skutecznie wizualizować? Technika wyobrażeniowa dla biegaczy
Następny wpis
Półmaraton Jawor - relacja
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.