fbpx
CleanShot 2023 08 23 at 20.00.50

8. Bieg po Oddech już wkrótce! 

8. Bieg po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) już wkrótce! Rezerwujcie czas na 3 września 2023 w Zakopanem.

Już po raz 8 na zakończenie wakacji Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zaprasza do udziału w biegu charytatywnym, z którego całkowity dochód wesprze podopiecznych Towarzystwa.

  • W tym roku nasze wydarzenie pragniemy zadedykować pamięci Kacpra Tekielego, wieloletniego Ambasadora Biegu po Oddech, który zginął realizując swoje górskie marzenia – mówi Paweł Smoliński, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i biegacz ultra. – Dramatyczna wiadomość o śmierci Kacpra dotarła do nas krótko po zakończeniu zdjęć do filmu promującego Bieg, w którym Justyna Kowalczyk-Tekieli mówiła o tym, że całe życie musiała stawiać czoła wyzwaniom. 
  • Idea biegu pozostaje niezmienna. – dodaje Magdalena Czerwińska-Wyraz – Zbieramy środki na pomoc chorym na mukowiscydozę. Pochodzą one zarówno z wpisowego wnoszonego przez biegaczy, którzy staną na linii startu, w Zakopanem czy wirtualnie, ale też od Sponsorów. Pozyskanie środki pozwolą m.in na zatrudnienie psychologa, który będzie do dyspozycji chorych i ich rodzin oraz doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Co roku, razem z innymi uczestnikami stajemy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem, żeby wspólnie wspierać osoby chore na mukowiscydozę, a także promować sport i aktywny, zdrowy tryb życia  – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. Już od początku kwietnia, ponad 200 pracowników i pracowniczek naszego banku wzięło udział w wirtualnej formule biegu – cieszymy się, że razem możemy być częścią tej wyjątkowej inicjatywy i zaangażować się czynnie w ratowanie życia innych ludzi – to jest dla nas najważniejsze – dodaje.

Tegoroczna edycja biegu, w dniu 3 września,  rozpocznie się o godzinie 10.00. Tradycyjnie można przebiec lub przejść 5-kilometrową trasę ulicami Zakopanego! Na każdego uczestnika czekają zaprojektowane specjalnie na bieg techniczne koszulki Attiq i wyjątkowe medale, a po biegu w Zakopanem poczęstunek, a także charytatywny piknik rodzinny, w nim zabawy i konkursy z nagrodami dla uczestników biegu i ich rodzin.

Dla wszystkich, którzy nie mogą 3 września przybyć do Zakopanego organizatorzy proponują wirtualną formułę biegu, która świetnie się sprawdziła w ubiegłych latach. Miedzy 1 kwietnia a 31 sierpnia 2023 można pobiec w dowolnym miejscu na świecie. Uczestnik sam decyduje gdzie i kiedy pobiegnie 5 km, dedykując swój udział chorym na mukowiscydozę. Ciekawą opcją jest zachęcenie swoich najbliższych, przyjaciół, sąsiadów, a także lokalnych biegaczy, by dołączyli do wirtualnej edycji Biegu po Oddech. 

Im więcej nas będzie, tym większą pomoc otrzymają podopieczni Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy online na www.bieg.oddychaj.pl.

2023 07 25 plakat a3

Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. W wyniku defektu genetycznego organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia w wielu narządach, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. Jeszcze do niedawna jedyną szansą na przedłużenie życia był przeszczep płuc. Obecnie są już terapie, które działają na przyczynę choroby, a nie tylko łagodzą jej objawy. To leki, które zmniejszają liczbę zaostrzeń, poprawiają parametry funkcjonowania płuc, a w rezultacie wydłużają życie. Ten przełom w leczeniu dostępny jest tylko dla części chorych, z konkretnymi mutacjami. W Polsce na mukowiscydozę choruje blisko 2000 osób. 

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę. Od 35 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym i ich rodzinom.

Justyna Kowalczyk-Tekieli od wielu lat aktywnie wspiera działalność Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Jej pomoc to zarówno – w miarę możliwości czasowych – bezpośredni kontakt z chorymi, poświęcanie prywatnego czasu na odwiedziny, rozmowę i dodanie otuchy pacjentom w trakcie leczenia, jak i bardzo wymierne wsparcie finansowe działalności Towarzystwa. 

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów, który obejmuje kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty na zakup towarów i usług, karty kredytowe i lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe. Więcej na www.santanderconsumer.pl.

Nosalowy Dwór Resort & Spa to lider wśród hotelowych obiektów Podhala. Czterogwiazdkowy rodzinny resort w wyjątkowy sposób łączy zakopiańskie elementy z eleganckim stylem najlepszych alpejskich kurortów. Doskonała lokalizacja, basen, luksusowe NABE SPA, restauracje, lobby bary, wyjątkowa oferta dla dzieci, bogata infrastruktura, zaplecze konferencyjne, doskonała lokalizacja – to wszystko, by zadbać o komfort gości. 

Fundacja Inter Cars została powołana w maju 2021 roku, w ramach realizacji założeń strategii zrównoważonego rozwoju firmy Inter Cars S.A. Naszą misją jest wspieranie rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności, dla ludzi i klimatu. W ramach obszarów naszej działalności dbamy o rozwój kompetencji przyszłości, promujemy troskę o środowisko naturalne, działamy w obszarze ochrony zdrowia, odpowiadając na problemy społeczne związane z mobilnością, a także wspieramy działania służące poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Od lutego 2022 r. realizujemy program Inter Cars – Solidarni z Ukrainą.

Vertex to globalna firma biotechnologiczna, która inwestuje w innowacje naukowe w celu tworzenia przełomowych leków dla osób cierpiących na poważne choroby. Firma już posiada w swoim portfolio wiele zatwierdzonych leków, które leczą podstawową przyczynę mukowiscydozy – rzadkiej, zagrażającej życiu choroby genetycznej – oraz prowadzi kilka programów klinicznych i badawczych w zakresie tej choroby. Oprócz doświadczenia w zakresie leczenia mukowiscydozy, Vertex ma bogate doświadczenie kliniczne w zakresie badania małych cząsteczek, mRNA, terapii komórkowych i genetycznych (w tym edycji genów) w innych poważnych chorobach. Może poszczycić się dogłębną wiedzę na temat biologii człowieka oraz leczenia takich chorób, jak anemia sierpowata, talasemia beta, choroba nerek spowodowana przez gen APOL1, ostre i neuropatyczne bóle, cukrzyca typu 1 oraz niedobór alfa-1 antytrypsyny.

Vertex został założony w 1989 roku w Cambridge w stanie Massachusetts. Jego główna siedziba znajduje się obecnie w Dzielnicy Innowacji w Bostonie, a siedziba międzynarodowa w Londynie. Ponadto firma posiada placówki badawcze i rozwojowe oraz biura handlowe w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Ameryce Łacińskiej. Vertex regularnie jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc pracy w branży, m.in. przez 13 kolejnych lat wymieniany był na liście najlepszych pracodawców magazynu Science oraz na liście Najlepszych Firm do Pracy według rankingu Fortune 100. Najbardziej aktualne informacje o firmie i jej innowacjach można znaleźć na www.vrtx.com.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
DJI 0013

Niespełna 3 tygodnie dzielną nas od wyjątkowego 12. Półmaratonu Dwóch Mostów

Następne
tired young male athlete sits in the stadium on th 2023 03 03 23 42 58 utc

Zły trening? Cztery powody, dla których był dobry

Powiązane artykuły

kopiec
Czytaj dalej

Niecodzienne wydarzenie – I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Już 8 października br. w godzinach 15:00 – 22:00 odbędzie się pierwszy, niesamowicie klimatyczny Bieg Pamięci, odbywający się na Kopcu Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie zachowa swój patriotyczny charakter, dzięki licznym inscenizacjom walk powstańczych obecnych w okolicach startu, jak i na trasie biegu.