31. stycznia zjeżdżamy do Łeby na II Karnawałowy Trail Półmaraton

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Karnawał tradycyjnie powinien być czasem dobrej zabawy, a jak można lepiej się bawić niż biegając nad morzem? Łeba ponownie powita półmaratończyków na Mierzei Sarbskiej, gdzie w otulinie lasu sosnowego i w otoczeniu jeziora Sarbsko będzie można zmierzyć się na 21 leśnych kilometrach.

Trasa będzie wiodła wzdłuż linii brzegowej, po czym zawodnicy dotrą do latarni morskiej Stilo, okrążą ją i zawrócą w stronę mety. Będą biegli po drodze gruntowej o miękkim podłożu (uwaga na korzenie!), częściowo ubitej, z fragmentami wydmowymi. Co ważne, tylko ostatnie 800 metrów poprowadzone zostanie po asfalcie. W tym aspekcie od zeszłego roku wiele się nie zmieniło.

Co oprócz miejsca wyróżnia II Karnawałowy Trail Półmaraton?

Po pierwsze, urządzony będzie konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe, w związku z czym Mierzeja Sarbska będzie się mienić od kolorowych biegaczy i biegaczek w najróżniejszych i często dziwacznych kreacjach.

Po drugie, miasteczko zawodów znajdzie się na terenie Zdrowotelu Łeba, co sprawi, że dostępne będą szatnie, prysznice oraz depozyt, a po zmaganiach na każdego uczestnika oczekiwać będzie pełny dwudaniowy obiad podawany w systemie „jedz ile chcesz”.

Kolejnym wyróżnikiem są Bałtyckie Kąpiele Morsów Cold Water, które odbędą się zaraz po biegu. Dzięki nim można wykonać odwrotność sauny i wykąpać się wraz z doświadczonymi morsami w cudownie lodowatym Bałtyku. Temperatura wody to tylko stan umysłu, jak mówią entuzjaści cold water, a zanurzenie się zimnej wodzie ożywia ciało i dostarcza niewyobrażalnej dawki endorfin.

31-stycznia-zjezdzamy-do-leby-na-ii-karnawalowy-trail-polmaraton-2

Dla każdego zawodnika przygotowany będzie pamiątkowy odlewany medal, a dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo puchary. Zwycięzcy w OPEN (najlepsze trzy osoby) otrzymają również nagrody pieniężne o łącznej wartości 2000 zł. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowany zostanie voucher na weekend w Pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Rywalizacja w Łebie ponownie będzie na wysokim poziomie, aby to zapewnić został wyznaczony limit czasowy na pokonanie całego dystansu, są to trzy godziny.

Podsumowując, aktywny karnawał będzie miał miejsce nad morzem – 31 stycznia widzimy się w Łebie!