Ze Szczecina do Berlina! – niespodzianka dla uczestników 2. PZU Maratonu Szczecińskiego

Szczecin po raz drugi zaprasza maratończyków i znów szykuje dla nich niespodzianki. Jedną z nich jest możliwość wygrania startu w tegorocznym berlińskim maratonie. W komplecie, oprócz pakietu startowego, jest też nocleg i dojazd do Berlina. – To absolutnie niebywała okazja – zachęca Robert Szych, dyrektor 2. PZU Maratonu Szczecińskiego. – Listy startowe tegorocznej 43. edycji berlińskiego maratonu są już zamknięte. Nasz pakiet jest więc swoistym „białym krukiem”.

Jak go zdobyć? Najważniejszy warunek to rejestracja i opłacenie startu w 2. PZU Maratonie Szczecińskim. O „berliński pakiet” będą mogli zawalczyć wszyscy uczestnicy biegu. – Na razie więcej szczegółów nie zdradzę – mówi Robert Szych i zapowiada jednocześnie, że to nie koniec niespodzianek, jakie szykują się w Szczecinie. – Zapewniam, że warto śledzić nasz profil facebookowy, gdzie o wszystkim informujemy.

ze-szczecina-do-berlina-niespodzianka-dla-uczestnikow-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-03

Kiedy start w Szczecinie?

2. PZU Maraton szczeciński odbędzie się 26 czerwca. Start o godz. 9. Trasa łączy oba brzegi Szczecina i wiedzie przez najpiękniejsze zakątki miasta. Biegacze mają do pokonania jedną pętlę ulicami miasta, po drodze mijają m.in.: malownicze bulwary nadodrzańskie, gmach filharmonii uznany za najpiękniejszy w Europie, Zamek Książąt Pomorskich, katedrę św. Jakuba, Jasne Błonia i gwiaździste śródmiejskie place, dzięki którym Szczecin zyskał miano Paryża północy. Start i meta przy Azoty Arenie.

Sprawdź produkty w naszym sklepie!

– Taką trasą biegliśmy w ubiegłym roku i wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie ona przebiegała podobnie – przyznaje Robert Szych. – Jest ciekawa i wymagająca. Największe wrażenie podczas pierwszej edycji zrobił na biegaczach odcinek poprowadzony przez teren Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Wśród stoczniowych dźwigów i suwnic maratończycy prezentowali się wspaniale.

Na wszystkich uczestników oczywiście czekają najwyższej jakości pamiątkowe koszulki techniczne od New Balance, który jest partnerem technicznym wydarzenia, wyjątkowe medale na mecie, niespodzianki w pakiecie startowym i niepowtarzalna atmosfera na trasie.

ze-szczecina-do-berlina-niespodzianka-dla-uczestnikow-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-02

Szczecińscy zwycięzcy

Ubiegłoroczna edycja, która odbywała się pod hasłem „Wbiegnij do historii Szczecina” zgromadziła na starcie niemal tysiąc uczestników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Jurgiewicz (z czasem 2:36.52), szczecinianin – 1. PZU Maraton Szczeciński był pierwszym biegiem maratońskim, w jakim wystartował. Drugie miejsce zajął Michał Głowacki (2:40.57), trzeci był Jacek Sobas (2:43.27).

Wśród pań zwyciężyła szczecinianka Ewa Huryń z czasem 3:09.18. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Mróz (3:24.06), trzecie – Agnieszka Świderska (3:29.17).

ze-szczecina-do-berlina-niespodzianka-dla-uczestnikow-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-04

Imprezy towarzyszące

2. PZU Maratonowi Szczecińskiemu towarzyszą dwie imprezy biegowe. Fun Run, czyli bieg dla każdego, który zostanie rozegrany na dystansie 4,2 km oraz Kids Run dla maluchów, które będą rywalizowały na dystansie 195 m. Zapisy na wszystkie biegi trwają.

Przypominamy, że do 21 maja opłata startowa w maratonie wynosi 100 zł.

Partnerami 2. PZU Maratonu Szczecińskiego są Pomorze Zachodnie i Miasto Szczecin.

Zapraszamy do Szczecina. Podejmij wyzwanie! Czekamy na Ciebie.

Informacje i zapisy: www.PZUMaratonSzczecinski.pl