fbpx
Co warto wiedzieć o spożywaniu wody alkalicznej?

Woda alkaliczna do picia – wszystko, co warto wiedzieć o jej spożywaniu

Wysokiej jakości woda alkaliczna do picia cechuje się wysokim pH (wyższym niż 7,5, najczęściej wynoszącym 9, podczas gdy pH zwykłej wody oscyluje w granicach 7), które pomaga w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej całego organizmu. Wszelkiego rodzaju zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej zwykle wynikają z niezdrowej diety, braku aktywności fizycznej, braku snu czy narażeniu na ciągły stres. Oprócz tego woda alkaliczna do picia okazuje się niezwykle skutecznym sposobem na lepsze nawodnienie naszego organizmu, co staje się szczególnie ważne podczas intensywnego wysiłku fizycznego czy wysokich temperatur. Dlatego warto dowiedzieć się, kiedy i w jaki sposób spożywać wodę alkaliczną, aby w pełni odczuć jej wszystkie prozdrowotne właściwości.

Kiedy warto spożywać wodę alkaliczną do picia?

Ze względu na wysokie pH wody alkalicznej nie zaleca się jej spożywania podczas posiłków lub bezpośrednio po nich. Dzieje się tak, ponieważ pH soku żołądkowego oscyluje w granicach 1,5-3,5, a jego podwyższenie mogłoby negatywnie wpłynąć na cały proces trawienia. Z tego powodu woda alkaliczna do picia świetnie sprawdza się na czczo, na przykład niedługo po przebudzeniu. Wówczas skutecznie pomaga w lepszym nawodnieniu organizmu i w rozpoczęciu nowego dnia w dobrym humorze. Oprócz tego woda o wysokim pH to idealny wybór na dłuższy spacer lub trening na siłowni czy w domu. Badania przeprowadzone przez Instytut AWF w Katowicach z wykorzystaniem wody Alcalia potwierdzają bowiem, że woda alkaliczna:

  • bardzo dobrze nawadnia podczas wysiłku,
  • skutecznie redukuje stres metaboliczny,
  • wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej ze względu na lepsze wykorzystanie tłuszczy zamiast węglowodanów w długotrwałych wysiłkach.
Co warto wiedzieć o spożywaniu wody alkalicznej?
Co warto wiedzieć o spożywaniu wody alkalicznej?

W efekcie woda alkaliczna spożywana podczas różnego rodzaju treningów czy innych form wysiłku fizycznego pomoże w szybszym uzupełnieniu odpowiedniego nawodnienia, co z kolei wpłynie na większą wydolność organizmu i na nasze lepsze samopoczucie.

Kto może spożywać wodę alkaliczną do picia?

Woda alkaliczna pozyskiwana z naturalnych głębinowych źródeł to godna uwagi propozycja zarówno dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i są aktywne fizycznie, jak i dla tych, które chciałyby lepiej zadbać o swój stan zdrowia oraz o lepsze nawodnienie. Z tego powodu woda alkaliczna bardzo dobrze sprawdzi się u wszystkich dorosłych osób, które nie zmagają się z problemami z nerkami lub poważnymi chorobami żołądka. Ponadto ze względu na zwiększoną ilość składników mineralnych nie powinniśmy popijać wodą alkaliczną wszelkiego rodzaju leków, ponieważ może ona osłabiać ich wchłanianie. Warto przy tym wspomnieć, że nie ma przeciwwskazań do stosowania wody alkalicznej przez kobiety w ciąży, które w tym okresie swojego życia powinny szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie.

Wybierając wodę alkaliczną do picia, warto również upewnić się, że posiada ona certyfikaty potwierdzające wysokość jej pH, od którego w dużej mierze zależą prozdrowotne właściwości każdej wody. Dlatego godną uwagi propozycją okazuje się między innymi woda Alcalia, której skuteczność potwierdzają zarówno certyfikaty, jak i badania przeprowadzone przez niezależny Instytut. Dzięki temu zyskamy pewność, że inwestujemy w wysokiej jakości wodę alkaliczną, która przy regularnym stosowaniu pomoże w zachowaniu zdrowej kondycji całego organizmu.

Materiał partnerski.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Black Week, Black Friday, Cyber Monday... Biegaczu, sprawdź te oferty!

Black Week, Black Friday, Cyber Monday... Biegaczu, sprawdź te oferty!

Następne
PUMA Velocity NITRO 2 - jeden detal od perfekcji

PUMA Velocity NITRO 2 - jeden detal od perfekcji

Powiązane artykuły

Jedną z głównych dziedzin specjalizacji ekspertów do spraw żywienia jest tak zwana dietetyka sportowa.
Czytaj dalej

Pomoc dietetyka w diecie sportowca

Spis treści Ukryj Czym wyróżnia się dieta sportowca?Tryb życia, a zapotrzebowanie kaloryczne sportowcaIndywidualna dieta online dostosowana do potrzebDieta,…
Olej rzepakowy warto włączyć do swej codziennej diety. Dlaczego?
Czytaj dalej

Rzepakowe pola mocy

W teorii każdy biegacz wie, że jego jadłospis powinien zawierać odpowiednią ilość wszystkich niezbędnych makro- i mikroelementów, a…
Odbierz Indywidualny Plan Treningowy z 53% zniżką 📣📣📣 Zostało tylko 5 miejsc❗️
Tak, chcę zniżkę na trenera