fbpx
w grupie sila tak rodzi sie grupa biegowa

W grupie siła. Tak rodzi się Grupa Biegowa

Bieganie to nasza pasja…. tak wypadałoby zacząć standardowo. W przypadku naszej grupy pewnie tez tak jest lecz my różnimy się tym, że to nasza wschodząca pasja.

Bieganie to nasza pasja…. tak wypadałoby zacząć standardowo. W przypadku naszej grupy pewnie tez tak jest lecz my różnimy się tym, że to nasza wschodząca pasja. Naszą przygodę z bieganiem większość z nas zaczyna lub zaczęła niedawno. Część z nas zaczęło przygodę z bieganiem rok temu lub nawet z początkiem roku 2012.       

W kwietniu zrodził się pomysł stworzenia grupki, która mogłaby się identyfikować pod jednymi barwami, wspólną nazwą. Grupki, która oprócz biegania mogłaby dzielić się swoimi pasjami, doświadczeniami, która wreszcie wspierałaby się na trasach biegowych jak i poza nimi. Na początku było nas 9 osób, które znały się z różnych sytuacji. Bardziej poznaliśmy się na biegach organizowanych w styczniu w Gliwicach. Dowiedzieliśmy się, że nasza miejscowość też biega. I tak minął czas do początku kwietnia. Jeździliśmy na różne zawody jako uczestnicy i kibice. Przez cały ten czas pomysłodawcy stworzenia grupy biegowej chodziły po głowie myśli “Dlaczego nie u nas?”, “Na takie biegi można jeździć razem…”, “Jak to fajnie biec w kilku w tych samych koszulkach”. Wtedy własnie padła pierwsza iskra nawołująca do połączenia swoich sił. Powstała strona, zorganizowaliśmy pierwszy wspólne biegi (ale o tym w następnych artykułach). W ten spób zebralismy na dzień dzisiejszy 18 zapaleńców chętnych by dalej się rozwijać. Tak narodziła się Grupa Biegowa “Luxtorpeda” z Czerwionki – Leszczyn w woj. Śląskim. Niewielkiej górniczej miejscowości, która jak tlenu potrzebuje takich grup jak nasza by wreszcie u nas “zaczęło się coś dziać”. Ludzi biegających na naszym terenie jest coraz więcej. Zauważyliśmy to podczas treningów. Naszym celem jest wciągnąc do biegania jak największą liczbę osób. Chcemy by te osoby reprezentowały nas na zwodach i wspólnie tworzyły coś pozytywnego naszej gminie. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nas tak jak TreningBiegacza.pl zachęcamy do kontaktu.

Teraz jesteśmy na etapie tworzenia stowarzyszenia i stąd zrodził się pomysł współpracy z serwisem treningbiegacza.pl. Z nami poznacie krok po kroku jak wygląda droga do założenia stowarzyszenia. Niemal na żywo przekazywać będziemy Wam nasze potyczki z systemem prawnym, z nami przejdziecie przez gąszcz dokumentów które trzeba wypełnić. Podzielimy się doświadczeniem i wiedza, która niejednokrotnie ktoś z nam przekazał. W zwartej, prostej formie dowiecie się od czego zacząć i “jak to się robi”. Przyświeca nam cel by w prosty i zwięzły sposób pomóc innym, którzy chcieliby zacząć działać w formie stowarzyszenia. Będziemy relacjonować wam nasze imprezy i akcje, nasze postępy, sukcesy ale również porażki.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
konsekwencja w biegowej znakomitosci 01 01

Konsekwencja w biegowej znakomitości

Następne
efekt jo jo a bieganie poradnia biegaczai 01 01

Efekt jo-jo a bieganie - Poradnia Biegacza

Powiązane artykuły

pacemaker czyli pomocnik na trasie01
Czytaj dalej

Pacemaker – czyli pomocnik na trasie

Oglądając transmisję z Tour de Pologne niejednokrotnie zobaczyć można peleton kolarzy. Zawodnicy świadomie tworzą jeden organizm, wspierając się nawzajem na trasie. Prowadzący bierze na siebie...