fbpx
warszawa gotowa na biegowe swieto sprawdz jakie niespodzianki czekaja na ciebie tej wiosny 01

Biegniesz w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim? Musisz o tym wiedzieć

Na konferencji prasowej przed 14. PZU Półmaratonem Warszawskim organizatorzy pochwalili się rekordową zbiórką w ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze oraz uzyskaniem prestiżowego certyfikatu Silver Label IAAF. Na malowniczej trasie znowu pojawi się rzeka biegaczy, którzy będą celebrować sportowe święto stolicy.

Na konferencji prasowej przed 14. PZU Półmaratonem Warszawskim organizatorzy pochwalili się rekordową zbiórką w ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze oraz uzyskaniem prestiżowego certyfikatu Silver Label IAAF. Na malowniczej trasie znowu pojawi się rzeka biegaczy, którzy będą celebrować sportowe święto stolicy.

W tym roku po raz pierwszy PZU Półmaraton Warszawski jest imprezą certyfikowaną odznaką Silver Label międzynarodowej federacji lekkoatletycznej (IAAF), wyróżniającą biegi uliczne zachowujące najwyższe standardy. W związku z tym, tegoroczna edycja imprezy jest bardzo mocno obsadzona. Wynoszący 1:00:48 rekord trasy jest zagrożony, gdyż na starcie pojawi się dwóch znakomitych Kenijczyków, Peter Cheruyot Kirui oraz Gilbert Masai. Obaj mają „życiówki” lepsze od dotychczasowego rekordu Półmaratonu Warszawskiego, udało im się w przeszłości złamać magiczną granicę godziny na trasie półmaratonu. Wśród kobiet również faworytkami będą Kenijki: Naomi Jebet (życiówka 1:08:19), Naomi Vaati (1:10:17) i Gladys Jeptepkeny Kipkoech (1:10:13). Szyki może im pomieszać pochodząca z Etiopii Ganet Gashie Beyene. Polskę w gronie najlepszych będą reprezentować Wojciech Kopeć i Kamil Karbowniak. Ten drugi jest mistrzem Polski w biegu na 10 kilometrów, w kategorii do lat 23. Obaj mają rekordy życiowe nieznacznie powyżej godziny i sześciu minut.

Odbiór pakietów startowych

Pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów wyłącznie 29 i 30 marca. Lokalizacja Biura Zawodów: COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a.

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

  • 29 marca (piątek) w godzinach 12.00 – 20.00
  • 30 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 20.00

Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (karta jest do pobrania z profilu zawodnika (na około 2 tygodnie przed biegiem) – po zarejestrowaniu się w zakładce TWOJE BIEGI) oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

#BiegamDobrze. Biegacze charytatywni! Podczas wizyty na Expo koniecznie pamiętajcie o odwiedzeniu stoiska organizacji dla której biegniecie. Przez cały czas pracy Biura Zawodów będą na Was czekać przedstawiciele wszystkich dziesięciu organizacji!

informator14-pzupw

Wielkie serca biegaczy

14. PZU Półmaraton Warszawski wygląda imponująco pod względem liczb. Na starcie pojawi się około 13 000 biegaczy, których będzie wspierać 1250 wolontariuszy na trasie liczącej dokładnie 21 km i 97,5 metra. Dla organizatorów inna liczba jest w tym roku najważniejsza. To 1000, bo po raz pierwszy tyle osób weźmie udział w akcji charytatywnej #BiegamDobrze.

[youtube]kADfHw6JRZc[/youtube]

Społeczność biegowa udowodniła, że ma nie tylko zdrowe, ale też wielkie serca. Po raz pierwszy wydamy ponad tysiąc pomarańczowych numerów, wyróżniających uczestników akcji Biegam Dobrze. Już w tym momencie pobiliśmy dotychczasowy rekord zebranej sumy, przekraczając 740 tysięcy złotych. A to na pewno nie koniec – cieszył się Marek Tronina. W ramach akcji #BiegamDobrze uczestnicy zbierają środki na jedną z dziesięciu dostępnych fundacji: PAH, Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Amnesty International, WWF Polska, Unicef, NON IRON, Fundacja Wcześniak czy Fundacja Spartanie Dzieciom. To największa akcja charytatywna w środowisku biegowym w Polsce. Do końca zbiórki pozostało dużo czasu, a już udało się zebrać więcej, niż w zeszłym roku.

Zapisy wciąż trwają >>>TUTAJ.

Nagrodą małe dzieło sztuki

Jedną z informacji zdradzonych na konferencji prasowej była ta, o wyglądzie medalu. Na pięknym krążku, który zaprezentował Marek Tronina, widoczna jest efektowna panorama stolicy, z Zamkiem Królewskim na pierwszym planie. Medal jest w kształcie Warszawy i będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich, którzy ukończą bieg. Dbałość o szczegóły zachwyca i to dzięki niej ten – w teorii prosty – przedmiot, jest małym dziełem sztuki. Wiele osób uważa, że to najpiękniejszy z dotychczasowych krążków.

warszawa-gotowa-na-biegowe-swieto-04

PZU również w maratonie

Kolejną dobrą informacją, którą mogli podzielić się organizatorzy półmaratonu jest przedłużenie współpracy z kluczowym partnerem, firmą PZU. Nie tylko zaplanowany na ostatni dzień marca półmaraton, ale także wrześniowy Maraton Warszawski będzie przeprowadzony wspólnie z tym ubezpieczycielem. – Bardzo się cieszę, że nadal idziemy razem. To będzie już szósta edycja półmaratonu, przy której jesteśmy sponsorem tytularnym. Mam nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele lat owocnej współpracy – cieszył się Mariusz Kowalczyk, przedstawiciel PZU.

Stutysięczna osoba przejdzie do historii

Start 14. PZU Półmaratonu w niedzielę, 31. marca, o godzinie 10. Tegoroczna impreza jest wyjątkowa z jeszcze jednej przyczyny: jeden z jej uczestników zostanie stutysięczną osobą, która ukończy Półmaraton Warszawski. W poprzednich trzynastu edycjach tego biegu do mety dobiegło 95 970 osób.

Dla biegacza, który jako stutysięczna osoba ukończy półmaraton, mamy przygotowaną specjalną niespodziankę. Statystycznie patrząc będzie to jedna z osób, która będzie miała czas w okolicach 1 godziny i 50 minut – zdradza Marek Tronina.

W Warszawie trasy biegów miejskich przeważnie corocznie ulegają zmianom, jednak trasa PZU Półmaratonu będzie taka sama, jak w zeszłym roku. Biegacze wyruszą z ul. Konwiktorskiej i zakończą start przy Parku Fontann. Organizatorzy wyszli naprzeciwko oczekiwaniom uczestników, którzy niezwykle chwalili sobie zeszłoroczną trasę. Lepsze jest wrogiem dobrego. Biegacze byli bardzo zadowoleni z zeszłorocznej edycji, więc postanowiliśmy niczego nie zmieniać – tłumaczył Marek Tronina, który ma wiele powodów do dumy.

warszawa-gotowa-na-biegowe-swieto-01

Dołączają do największych

Na konferencji prasowej dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina opowiedział o podpisaniu umowy z nowym sponsorem technicznym, firmą New Balance.

Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z marką New Balance. Jej filozofia jest bardzo bliska naszej, chcemy wspólnie rozwijać społeczność biegową w Warszawie. Dyrektor marketingu New Balance Grzegorz Pocztarski zwrócił uwagę na to, że dzięki tej współpracy PZU Półmaraton i Maraton Warszawski będę mogły być wymieniane jednym tchem z największymi imprezami biegowymi na świecie. – Marka New Balance jest partnerem maratonów w Nowym Jorku, Londynie, czy Rotterdamie. Jesteśmy dumni, że Warszawa to kolejne wspaniałe miasto, w którym możemy wspierać bieganie – stwierdził Grzegorz Pocztarski.

Królewskie bieganie w Łazienkach

Spotkanie z mediami, zapowiadające 14. edycję PZU Półmaratonu Warszawskiego, odbyło się w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. To miejsce nie zostało wybrane przez przypadek, gdyż już w XX-leciu międzywojennym było silnie związane z bieganiem. 

warszawa-gotowa-na-biegowe-swieto-sprawdz-jakie-niespodzianki-czekaja-na-ciebie-tej-wiosny-02

To właśnie tutaj trenował przed igrzyskami w Los Angeles nasz złoty medalista w biegu na 10 kilometrów Janusz Kusociński. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prezydent Ignacy Mościcki uhonorował go, wręczając mu klucze do położonego właśnie na terenie naszego parku mieszkania – opowiadał Jakub Pawlak, kierownik działu marketingu muzeum Łazienki Królewskie.

Współpracę z New Balance nawiązały również Łazienki Królewskie, które mają stać się jeszcze lepszym miejscem dla biegaczy – rusza inicjatywa Royal Runners Club. Dzięki niej, na terenie parku powstaną nowe ścieżki biegowe. Będą również organizowane specjalne zajęcia z trenerami, mające wspomóc fanów biegania w dojściu do optymalnej formy

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
wyjatkowa impreza biegowa w konstancinie jeziornej tuz tuz konferencja blood brothers run 01

Wyjątkowa impreza biegowa w Konstancinie-Jeziornej tuż tuż! Konferencja Blood Brothers Run

Następne
scott jurek w polsce 26 marca 2019 01

Scott Jurek w Polsce - 26 marca 2019

Powiązane artykuły

festiwal biegowy im mikolaja kopernika w lidzbarku warminskim 04
Czytaj dalej

Festiwal biegowy na Warmii – pomysł na niezapomniany kwietniowy-weekend

Pięknie położony Lidzbark Warmiński doczekał się imprezy biegowej z prawdziwego zdarzenia. Można mieć wrażenie, że zeszłoroczna impreza zorganizowana przez Biegaj’My z DEM’a była jedynie próbą siły dla tego regionu, aby wprost wystrzelić w tym roku. Już sama nazwa imprezy sugeruje, że to już zupełnie inna ranga wydarzenia. W połowie kwietnia w ramach Festiwalu Biegowego Im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim odbędą się cztery biegi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a na uczestników i ich rodziny czekać będzie cała masa atrakcji, o których opowiedział nam organizator Daniel Milewski.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM