fbpx
w slad za historia polmaraton w kozim grodzie 03

W ślad za historią – półmaraton w Kozim Grodzie

Bieganie w Polsce ma swoich zagorzałych sympatyków. Co decyduje że wybieramy w kalendarzu dużych i małych imprez biegowych właśnie ten a nie inny bieg? Dobra organizacja, popularność, a może idea przez duże „I”. Klimat i ludzie są też ważni.

Bieganie w Polsce ma swoich zagorzałych sympatyków. Co decyduje że wybieramy w kalendarzu dużych i małych imprez biegowych właśnie ten a nie inny bieg? Dobra organizacja, popularność, a może idea przez duże „I”. Klimat i ludzie są też ważni. 3 czerwca 5.PKO Półmaraton Solidarności. Wpisz na stałe nasz bieg w swój kalendarz startów? Czy o nas słyszałeś?

Jest dużo argumentów aby uznać nasz bieg jako imprezę na której musisz być. Bieg jest trudny technicznie  ale nieekstremalny. Lublin jak Rzym na siedmiu wzgórzach leży, a więc trzeba włożyć maksimum wysiłku i umiejętności, by dotrzeć do mety. To impreza z historią w tle. Bieg z racji trasy, na której się odbywa  i trudu jaki wkładamy w start – jest dla nas kultowym. Możesz pozostawić na stałe swój ślad i pot w Lublinie.

Stawiamy na zadowolenie zawodników 

Fajna atmosfera, dużo młodych ludzi pracujących jako wolontariusze, Sport Festiwal na mecie biegu powoduje że  biegacz spotyka na trasie i finiszu dużo uśmiechu i jest otoczony wschodnią gościnnością. Na Lubelszczyźnie półmaratony eksplodowały jak grzyby po deszczu. Na podstawie informacji od was, już myślicie o starcie w 5.PKO Półmaratonie Solidarności, największej imprezie biegowej Lublina. Od kilku lat nasz półmaraton upodobali sobie zawodnicy i zawodniczki z Kenii i Ukrainy. Dla nich to czysta komercja ale i wynik sportowy. My stawimy sobie inne cele. Jesteśmy przekonani że jak się już decydujesz na  start w Lublinie to dasz z siebie wszystko a twoje emocje związane z biegiem w dużej grupie zawodników dodadzą ci adrenaliny aby ukończyć bieg z uśmiechem i satysfakcją. Dla nas liczy się twoje zadowolenie i bezpieczeństwo.

5-pko-polmaraton-solidarnosci-bieg-pelen-niespodzianek-01

Pierwszy półmaraton w twojej karierze? Będzie trudno? 

Jeżeli liczysz na to że nasz bieg jest bez podbiegów,  trasa ma długie proste  to się przeliczysz. Startując, u nas nie zrobisz życiówki. Tutaj osiągniesz coś czego nie dostaniesz na innych biegach, to czysta  ale trudna przyjemność. Sprawdź swoje siły i daj od siebie sportowe serce  W ślad za historią w 700 – lecie Lublina.  Czy wiesz że to właśnie stąd ruszyła lawina potężnego buntu społecznego która najpierw popłynęła nad Polskie wybrzeże, aby swoim rozpędem dać wolność narodom Europy czego ostatecznym symbolem był upadek muru berlińskiego. Dlatego 5.PKO Półmaraton Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”  pozostanie kultowym biegiem na zawsze.

W ślad za historią

Start, meta lub fragmenty trasy prowadzą wyjątkowymi miejscami. Brama główna WSK PZL ŚWIDNIK to tutaj się zaczęło w lipcu 1980 roku. Droga Męczenników Majdanka , to tędy pędzono ofiary i więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego. W naszej biegowej imprezie „z ideą” rezygnujemy z „szybkiej trasy” licząc się z tym że w ten sposób nie ściągniemy tysięcy biegaczy. My postawiliśmy na to „coś’, co jest wyjątkowe – charakterystyczne tylko dla tego jedynego biegu w Polsce – czekamy na was.  

Zostań w Lublinie na dłużej – Noc kultury zaprasza

A kiedy już opadną startowe emocje. Po regeneracji sił, tego samego dnia wieczorem możesz przeżyć klimat wielokulturowego Lublina podczas całonocnej imprezy „ NOCY KULTURY” Miasto tętni życiem, radością i kulturalnymi spektaklami. Musisz to zobaczyć i przyłączyć się do całonocnej zabawy. Tysiące turystów i mieszkańców a wśród nich TY.

5-pko-polmaraton-solidarnosci-bieg-pelen-niespodzianek-04

Atrakcje? Podróże w czasie jak w filmie „O północy w Paryżu”? Wyobraź sobie, że takim wehikułem czasu będzie staromiejska uliczka, której odmieniony wygląd sprawi, że poczujemy się jak w latach 20-tych ubiegłego wieku. Rzeźba z lodu w czerwcową noc? Ogromny trawnik zamiast jezdni przed Bramą Krakowską? Brzmi nieprawdopodobnie, ale Noc Kultury to właśnie takie chwile. To festiwal, który nieustannie zaskakuje i dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe.

Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów. Noc Kultury inspiruje do odkrywania Lublina na nowo lub po raz pierwszy. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem, do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, a czas ograniczony. To przecież tylko jedna noc. Nie zwlekaj, zapisz się na bieg,  zabierz rodzinę i znajomych i przyjedź do Lublina.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
plan treningowy 12 km w 13 tygodni

Plan treningowy - 12 km w 13 tygodni

Następne
chudy wawrzyniec po raz szosty tansze wpisowe do 31 marca 01

Chudy Wawrzyniec po raz szósty! Tańsze wpisowe do 31 marca

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM