fbpx
Zapowiedzi imprez

W niedzielę wielkie lekkoatletyczne emocje na Golęcinie!

Już w niedzielę 18 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym POSiR Golęcin do czołówki polskich lekkoatletów dołączą goście z zagranicy…
Fot. Agnieszka Weber Ciereszko

Już w niedzielę 18 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym POSiR Golęcin do czołówki polskich lekkoatletów dołączą goście z zagranicy podczas piątej edycji Grand Prix Poznania rozgrywanej od tego roku jako Memoriał Czesława Cybulskiego. Czekają nas dalekie rzuty, wysokie skoki i szybkie biegi.

Poznańska publiczność z ciekawością będzie czekała zwłaszcza na popisy młociarzy. W stawce znajdą się najbardziej utytułowane nazwiska. Pojedynki Fajdek/Nowicki oraz Włodarczyk/Kopron z pewnością poderwą z krzesełek kibiców Królowej Sportu. Warto dodać, że aż troje z wymienionych gwiazd prowadził w przeszłości patron zawodów, trener Czesław Cybulski. 

Fot. Jakub Kaczmarczyk 1
W niedzielę wielkie lekkoatletyczne emocje na Golęcinie! 12

Poznaniacy będą również świadkami pierwszych startów Pii Skrzyszowskiej w tym sezonie. Po fantastycznych występach w hali oraz zeszłorocznych triumfach (mistrzostwo Europy) na otwartym stadionie najlepsza Polska płotkarka powraca do biegania. 

Powrót na golęcińską bieżnię po kontuzji zaliczy również Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Poznanianka wydłużyła dystans z koronnych dotąd 400m do dwóch okrążeń i z pewnością może liczyć na doping sympatyków. 

Szansę na przesunięcie się wyżej w światowych tabelach skoku o tyczce będzie miał Piotr Lisek, który obecnie zajmuje w nich 9 miejsce, a na poznańskim mityngu pojawi się po raz czwarty. Jednym z jego rywali w konkursie będzie Niemiec Raphael Holzdeppe, mający na swym koncie tytuł mistrza świata z 2013 roku. 

Fot. Jakub Kaczmarczyk 2
W niedzielę wielkie lekkoatletyczne emocje na Golęcinie! 13

Utytułowanych zawodniczek nie zabraknie na skoczni w dal. W tym konkursie stawce przewodzić będzie zapewne wielokrotna medalistka halowych mistrzostw świata i Europy Lorraine Ugen. Ostatnie z trofeów (brąz) zdobyła podczas zeszłorocznego czempionatu w Belgradzie. 

Bilety

Zakupu biletu można dokonać zarówno online (poprzez platformę ToBilet.pl), jak i stacjonarnie tuż przed imprezą. Miejsca na trybunę B (od strony wieży sędziowskiej) zostały wyprzedane, obecnie można zakupić wyłącznie bilet na trybunę A (od strony kortów tenisowych) w cenie 15 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Dodatkowe 25% zniżki są przewidziane dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym Poznania oraz uczestników programu OK Poznań. 

Program

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 16.50, ale jeszcze przed tą godziną miłośnicy Królowej Sportu będą mogli podziwiać popisy amatorskich sztafet biegowych oraz młodzieży w rzucie młotem. Pierwszą konkurencją po oficjalnym otwarciu będzie rzut młotem kobiet i mężczyzn zaplanowany na godz. 17.00. Tradycyjnie zawody będą również areną zmagania paralekkoatletów w konkurencjach biegowych oraz pchnięciu kulą. Zawody zakończą się o godzinie 20.00., a pełen program dostępny jest na stronie mityngu. Osoby, które nie będą mogły osobiście pojawić się na Golęcinie mogą oglądać relację z zawodów prowadzoną przez TVP Sport. Streaming z Memoriału Czesława Cybulskiego będzie również dostępny online

Ważne informacje dla kibiców

W dniu Memoriału od godziny 15.30. w okolicach obiektów sportowych na Golęcinie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ulica Warmińska od wiaduktu pod Niestachowską aż do Golęcińskiej będzie jednokierunkowa. Wyjazd z zawodów będzie zatem możliwy wyłącznie w ulicę Golęcińską przy przejeździe kolejowym. Dla kibiców dostępny będzie parking przy ul. Warmińskiej (okolice wejścia na stadion żużlowy), nie będzie natomiast możliwości zostawienia auta na parkingu przy boisku rozgrzewkowym (łącznik w stronę Rusałki), który zostanie oddany do użytku tylko zawodnikom, ekipom prasowym i organizatorom. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych wszystkim kibicom rekomendujemy przybycie na stadion komunikacją miejską. 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
9. Cracovia Półmaraton Królewski: zapisy rozpoczęte!
Następny wpis
100 dni do jubileuszowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu