​Trwają zapisy na 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Kto jeszcze nie podjął decyzji o starcie, a ma „chrapkę” na 42 kilometry, niech nie zastanawia się zbyt długo i przyjmie zaproszenie organizatorów poznańskiego maratonu. W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia zapisów swoją obecność potwierdziło już ponad 1100 zawodników.

19. PKO Poznań Maraton odbędzie się 14 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, a metę wzorem poprzednich edycji na Placu Św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. Targi Poznań Sport Expo, prelekcje dla biegaczy, pasta party oraz zostaną rozegrane w randze Mistrzostw Polski klasyfikacje m.in: klubów biegowych: Night Runners i KB Maniac, Drużyny Szpiku, policji, straży pożarnej, lekarzy, informatyków oraz osób niewidomych i słabowidzących.

trwaja-zapisy-na-19-pko-poznan-maraton-im-macieja-frankiewicza-konkurs-02

Zniżki, rabaty – czyli to co poznaniacy (i nie tylko) lubią najbardziej

Warto zapisać się już dzisiaj i skorzystać z promocyjnej oferty cenowej TUTAJ. Do 31 lipca podstawowa opłata startowa wynosi 120 zł. Poniżej stu złotych, a dokładnie 96 złotych zapłacą uczestnicy, którzy poprzez uczestnictwo w tegorocznym poznańskim półmaratonie lub uiszczenie startowej opłaty zagwarantowali sobie rabat w wysokości 20%. Wysokość wpisowego uzależniona jest od terminu zapisu.

Przy zgłoszeniach:

  • do 31 lipca – 120 zł,
  • od 1 sierpnia do 31 września – 150 zł,
  • od 1 do 13 października – 200 zł.

Prawo do niższej opłaty startowej mają:

  • zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat – 50% zniżki,
  • posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania – 25% zniżki,
  • osoby, które uiściły opłatę startową w 11. PKO Poznań Półmaratonie – 20% zniżki.

Prawo do bezpłatnego startu mają:

  • osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu,
  • osoby, które zajęły w 18.PKO Poznań Maratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych.

Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy są zwolnieni z opłaty startowej. Zapisy polegają na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz uiszczeniu opłaty startowej w ciągu 7 dni od momentu dokonania zgłoszenia. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej TUTAJ

trwaja-zapisy-na-19-pko-poznan-maraton-im-macieja-frankiewicza-konkurs-03

Wzrosła pula nagród finansowych do 120 000 złotych!

Premiowanych nagrodami finansowymi będzie aż 6 pierwszych miejsc w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Tegoroczny zwycięzca otrzyma 12 tysięcy złotych, wskakujący na drugi stopień podium zawodnik otrzyma 8 tysięcy złotych, a biegacz plasujący się na trzecim miejscu otrzyma 6 tysięcy złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano również bonusy finansowe. 10 000 złotych otrzyma pierwsza zawodniczka, która osiągnie czas poniżej 02:31:55 oraz pierwszy mężczyzna który złamie czas 02:11:53. Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą Maraton w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 10 nagród o wartości 1000 zł brutto każda oraz inne cenne nagrody, o których poinformujemy w późniejszym czasie.

Ubiegłoroczną edycję Maratonu zwyciężył zawodnik z Ukrainy – Mykola Iukhymchuk, wśród kobiet triumfowała Japonka – Haruna Takada. W sumie na mecie zameldowało się 6326 biegaczy. Tym samym Poznań Maraton w 2017 roku w rankingu biegów na dystansie 42,195 km uplasował się na najwyższym stopniu podium otrzymując tytuł Największego Maratonu w Polsce.

Serdecznie zapraszam do startu w 19. PKO Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza. Niezwykła atmosfera, doping kibiców oraz zapowiedź atrakcji jakie szykujemy niech będą zachętą dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o starcie w jesiennych zawodach – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Sponsorem Tytularnym Maratonu jest PKO Bank Polski. Impreza odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka. Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl