fbpx
Informacje prasowe

Przymierzaj Przemierzaj

Jesień to z reguły najmniej lubiana pora roku, z jednej strony potrafi być niezwykle kolorowa i piękna, z drugiej często powoduje, że nasze działanie nieco spowalnia, a my wpadamy w nostalgiczne czy nawet ponure nastroje. Mamy na to rozwiązanie!
przymierzaj przemierzaj 02

Jesień to z reguły najmniej lubiana pora roku, z jednej strony potrafi być niezwykle kolorowa i piękna, z drugiej często powoduje, że nasze działanie nieco spowalnia, a my wpadamy w nostalgiczne czy nawet ponure nastroje. Mamy na to rozwiązanie!

Spadek temperatury czy krótszy dzień nie jest usprawiedliwieniem dla porzucenia wszelkich form aktywności fizycznej. Zamiast szukać wymówek, korzystajmy z pogody. Po upalnym i dusznym lecie jesień przynosi miłą odmianę. Powietrze jest rześkie, podczas ćwiczeń nie pocimy się tak jak latem, a w parkach i na ścieżkach rowerowych jest mniejszy ruch. Jesień to dobry czas dla piechurów i biegaczy. Szczególnie godne polecenia są piesze wędrówki. Zwykle jesienna aura zniechęca nas do wychodzenia z domu. Ten rok może być inny. Zamiast narzekać, wykorzystajmy potencjał jesiennej pogody.

Przymierzaj Przemierzaj

Nie musisz wspinać się na najwyższe szczyty świata, biegać maratonów, wędrować przez pustynie czy też pokonywać dziesiątek kilometrów dziennie by zacząć prawdziwie PRZEMIERZAĆ. Wyjdź z domu, załóż wygodne buty i zacznij odkrywać – park, który jest tuż za rogiem, nową ścieżkę powrotną do domu, podmiejski las, który na jesień zachwyca kolorami, łąki, alejki spacerowe wzdłuż rzeki, szlaki turystyczne w najpiękniejszych parkach krajobrazowych czy też szlaki górskie, które dotąd wydawały Ci się nieosiągalne albo zatłoczone. Nie siedź w domu – odkrywaj!

Jak mówi Andrzej Bargiel – ambasador marki Salomon – „Nie trzeba osiągać wysokich szczytów, ważne, żeby być aktywnym bo daje nam to pozytywną energię do życia, satysfakcję i radość”.

przymierzaj-przemierzaj-03

Podczas przemierzania nowych miejsc nie musimy przejmować się również pogodą! W dzisiejszych czasach dobry sprzęt ochroni nas przed każdym deszczem, śniegiem i zawieruchą. Słyszeliście powiedzenie: „nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani” Prawda, że coś w tym jest? Nie siedź w domu – pędź do sklepu – przymierz nowe buty Salomona i zaplanuj swoją własną wycieczkę. Nie zapomnij podzielić się z nami wrażeniami na profilach społecznościowych używając hasztagów #salomon #przemierzaj.

Codziennie do wygrania, testowane w górach, techniczne buty marki Salomon, zaprojektowane specjalnie na kiepską pogodę. Sprawdź na stronie www.konkurs-salomon.pl

Jeśli nie masz pomysłów, gdzie można się wybrać, nie przejmuj się. Już wkrótce rozpoczynamy cykl artykułów z propozycjami na fajne, jednodniowe i weekendowe wypady. Znajdziecie w nim opisy wycieczek w miejsca zarówno te znane i popularne jak i w te nieco bardziej sekretne. Doradzimy też co zabrać ze sobą na jesienną wycieczkę.

Dla wszyskich, którzy chcieliby z nami przemierzać góry, specjalnie na ten sezon przygotowaliśmy klasyk X Ultra 3 GTX w nowych, jeszcze lepszych wersjach.

przymierzaj-przemierzaj-01

Salomon X Ultra 3 GTX – dla fanów lekkości i wolności

Niski but trekkingowy wyposażony w super trwałą, syntetyczna cholewkę, osłony na palcach i pięcie chroniące przed kamieniami oraz membranę Gore-Tex® będącą niezawodną barierą dla wilgoci. Pełną przyczepność zarówno na mokrych kamieniach jak i śniegu czy błocie zapewnia podeszwa Contagrip™. O doskonałe dopasowanie dba system SensiFit™ wsparty nowoczesnym wiązaniem Quicklace™.

Salomon X Ultra 3 MID GTX – wyższa wersja dla miłośników pełnej ochrony

Profil średniej wysokości zapewnia lepsze wsparcie dla kostki i jednocześnie lepiej chroni przed wnikaniem wody lub śniegu. Posiada wszystkie nowoczesne rozwiązania z modelu niższego, a dodatkowo cholewka wzmocniona została nieprzemakalną skórą pokrytą warstwą poliuretanu.

Te dwa wybrane modele to jedynie część serii X Ultra 3. Szczegóły i inne wersje sprawdźcie na www.salomon.com. Oczywiście kolekcja trekkingowego obuwia marki Salomon to nie tylko nowości z tej serii.

Dla wszyskich poszukujących maksymalnej ochrony przygotowaliśmy pancerny QUEST 4D 3 GTX

Wysoka cholewka doskonale zabezpiecza kostkę, a mocno zabudowane palce i pięta chronią przed uderzeniami. Zaczerpnięte z butów biegowych systemy amortyzacji gwarantują pełen komfort przemieszczania się nawet z ciężkim plecakiem. Przed śniegiem i wilgocią chroni z kolei niezawodna Membrana GORE-TEX® Performance Comfort.

OUTPATH GTX to z kolei niemalże biegowy but w kolekcji trekkingowej

Bardzo lekki, super elastyczny, ale jednocześnie odpowiednio wzmocniony, aby sprostać trudom kamienistych szlaków. Jeśli lubisz przemieszczać się „na lekko” i każdy gram ekwipunku ma dla ciebie znaczenie Outpath mogą okazać się optymalnym wyborem.

Po więcej informacji na temat butów trekkingowych zapraszamy na www.salomon.com. Chcielibyście zgarnąć któryś z tych modeli? Sprawdźcie na www.konkurs-salomon.pl. Codziennie ktoś wygrywa, ale musisz się spieszyć – akcja trwa od 7 listopada do 15 grudnia!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Rolowanie rolowaniu nierówne, czyli techniki do wykorzystania podczas automasażu
Następny wpis
Na przekór malkontentom - biegająca mama i żywe srebro w wózku

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu