fbpx
triathlon mistrzostwa 01

Polak srebrnym medalistą Mistrzosta Świata ITU Cross Triathlon!

W Kanadzie odbył się pierwszy w historii festiwal multisportu, a w jego ramach Mistrzostwa Świata ITU Cross Triathlon. I już mamy polski akcent! Grzegorz Zgliczyński – jedyny Polak biorący udział w imprezie – zdobył srebrny medal!

W Kanadzie odbył się pierwszy w historii festiwal multisportu, a w jego ramach Mistrzostwa Świata ITU Cross Triathlon. I już mamy polski akcent! Grzegorz Zgliczyński – jedyny Polak biorący udział w imprezie – zdobył srebrny medal!  

Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) zorganizowała pierwszy w historii festiwal multisportu. Impreza odbyła się w dniach 18-27 sierpnia 2017 roku, w Penticton (Kanada). Do tej pory mistrzostwa były rozproszone po całym globie, jednak tym razem zostały rozegrane w ramach 10-dniowego festiwalu.

Zawodnicy startowali w następujących dyscyplinach:

  1. Triathlon Długi Dystans (3 km pływanie, 120 km rower, 30 km bieg)
  2. Sprint Duathlon (5 km bieg, 20 km rower, 2.5 km bieg)
  3. Standard Duathlon (10 km bieg, 40 km rower, 5 km bieg)
  4. Cross Triathlon (1 km pływanie, 30 km rower górski, 8 km bieg przełajowy)
  5. Aquathlon (1 km pływanie, 5 km bieg)
  6. Aquabike (tylko Age Group) (3 km pływanie, 120 km rower)

W imprezie wzięło udział 3002 zawodników z 41 krajów świata. 60% mężczyzn i 40% kobiet. Najmłodszy sportowiec miał 15 lat, a najstarszy 89. 238 osób wystartowało w więcej niż jednym wyścigu. Rekordzistką okazała się Karsten Olsen z Danii wzięła udział aż w pięciu konkurencjach.

triathlon-mistrzostwa-02

W zawodach wziął udział tylko jeden Polak Grzegorz Zgliczyński, który zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Świata ITU Cross Triathlon (pływanie 1500 m, rower 31.5 km, bieg 8 km) w kategorii wiekowej M50-54! Polak uzyskał czas 2 godziny 43 minuty 46 sekund. Na mecie zameldował się niespełna 3 minuty po zwycięzcy – zmagania wygrał Niemiec Bernd Ubersezig.

Grzegorz Zgliczyński  pochodzi z Elbląga i w latach ’90 ubiegłego stulecia był członkiem reprezentacji Polski w triathlonie. Potem wyemigrował do USA, gdzie założył rodzinę i na własną rękę kontynuował karierę profesjonalnego triathlonisty. Może poszczycić się wieloma osiągnięciami, wśród których jest zwycięstwo w kategorii wiekowej w Hawaii Ironman – najbardziej prestiżowej imprezie triathlonowej na świecie. Obecnie z pasją trenuje profesjonalnych zawodników, jak również amatorów.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
jaka latarke wybrac do wieczornego biegania 01

Jaką latarkę wybrać do wieczornego biegania - na co zwrócić uwagę

Następne
koniec diamentowej ligi

Koniec Diamentowej Ligi

Powiązane artykuły

skocznie narciarskie rowniez dla biegaczy 01
Czytaj dalej

Skocznie narciarskie również dla biegaczy!

Skoki narciarskie i bieganie to dwie zupełnie różne dyscypliny. Jednak w lecie na skoczniach można spotkać również biegaczy. Co tam robią? Oczywiście, ścigają się – obiekt im. Adama Małysza w Wiśle po raz kolejny stał się terenem wyjątkowych zawodów Barbarian Hill i Barbarian Race!
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model