🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

8 tysięcy zapisanych

Już prawie 8 tysięcy osób zapisało się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. 27 lipca wspólnie, w sportowym duchu…
bieg powstania warszawskieg medal 1

Już prawie 8 tysięcy osób zapisało się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. 27 lipca wspólnie, w sportowym duchu i podniosłej atmosferze oddamy hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego i upamiętnimy wydarzenia z 1944 roku. Pamiątkowe medale dla uczestników łączą pamięć o Warszawie oraz przewodni dla tegorocznego wydarzenia — motyw olimpijski.

Pamiątkowy medal dla każdego

Każdy uczestnik, który przekroczy metę, otrzyma pamiątkowy medal. Projekt łączy  w sobie elementy nawiązujące  do Powstania Warszawskiego oraz do Igrzysk Olimpijskich. Na awersie widnieje symbol – rzeźba znaku PW z Kopca Powstania Warszawskiego. Na rewersie zobaczycie nawiązanie do rozpoczynających się niebawem Igrzysk. Płonący po obu stronach ogień to jednocześnie płomień trawiący miasto, znak pamięci o poległych, jak i ogień olimpijski.

#OlimpijczycyWPowstaniu

33. Bieg Powstania Warszawskiego, kultowy stołeczny bieg, ma swój motyw przewodni – „Olimpijczycy W Powstaniu”. W ramach wybranego na ten rok tematu przybliżane zostaną postaci, które zostawiły swój ślad zarówno w historii sportu, jak i w stołecznym zrywie niepodległościowym. Na kontach organizatorów na Instagramie publikowane są tematyczne odcinki przybliżające sylwetki powstańców.  

bieg powstania warszawskieg medal 2
Bieg Powstania Warszawskiego


Zachęcam wszystkich miłośników biegania do zapisów na tegoroczny Bieg Powstania Warszawskiego. W tym roku atmosfera będzie wyjątkowo podniosła, bo nie dość, że obchodzimy okrągłą 80. rocznice bohaterskiego zrywu warszawianek i warszawiaków, to zawody biegowe upamiętniające to historyczne wydarzenie, przypadają na czas Igrzysk Olimpijskich. W związku z tym na pamiątkowych medalach, które wręczymy uczestnikom, pojawi się motyw olimpijski. Tak by uhonorować tych, którzy nie tylko walczyli o medale, ale i o wolność. Do zobaczenia! – zaprasza Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

bieg powstania warszawskieg medal 3

#BiegamDobrze dla Bohaterów

#BiegamDobrze dla Bohaterów to akcja charytatywna, w której wspieramy Powstańców – podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski, zgromadzonych wokół Domu Powstańców Warszawskich. To grupa najmłodszych uczestników Powstania.

W tym roku już po raz trzeci zbieramy środki, które wesprą zdrowie i poprawią komfort życia Bohaterów. W poprzednich dwóch edycjach, dzięki wpłatom uczestników zebrano niemal… 30 tysięcy złotych! Fundusze pozwoliły na zakup okularów korekcyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików, ciśnieniomierzy i aparatów słuchowych. Zbiórkę może założyć każda osoba mająca numer startowy na bieg.

Dla tych, którzy na zbiórce zgromadzą co najmniej 300 zł, przygotowano upominki – bilety wstępu do warszawskich instytucji kultury.

Dzięki #BiegamDobrze dla Bohaterów możemy w namacalny sposób wesprzeć uczestników wydarzeniach z 1944 roku. Obok pielęgnowania pamięci o historycznych wydarzeniach, chcemy zadbać również o ludzi i w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność i szacunek. Uczestnicy łączą bieganie z pomaganiem i patriotyzmem, to piękny moment. – mówi Magda Skrocka, dyrektor Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

Dołącz!

Bieg na 5 km rozpocznie się o godz. 20.30, zaś start biegu na 10 km przewidziany jest na 21.15. Biegacze zmierzą się z wybranymi dystansami na nowych trasach. Zapisy trwają – dostępnych jest jeszcze około 4000 miejsc na listach startowych.  

W Biegu Powstania można wziąć udział także wirtualnie – z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualna edycja wydarzenia rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Uczestnicy mogą pobiec wybrany dystans w dogodnym dla siebie dniu. Dla biegaczy „wirtualnych” przygotowano odrębną klasyfikację oraz trzy rodzaje pakietów.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: www.biegpowstaniawarszawskiego.pl 

Link do rejestracji na maraton: www.rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Stolica gotowa na sportowe emocje! Znamy trasy 46. Nationale — Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz Nice To Fit You Warszawskiej Dychy!
Następny wpis
Dieta wegańska dla biegacza: jak zbilansować zapotrzebowanie na składniki odżywcze?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.