fbpx
plan 15 tygodniowy przygotowujacy do startu na dystansie 1 2 im 01

Plan 15- tygodniowy przygotowujący do startu na dystansie 1/2 IM

Rozpiska treningowa skierowana jest dla osób aktywnych, nie mających problemów z pływaniem, jazdą na rowerze czy bieganiem. Plan napisany jest w sposób przejrzysty i czytelny – każdy trening został opisany z osobna.

Dla kogo?

Rozpiska treningowa skierowana jest dla osób aktywnych, nie mających problemów z pływaniem, jazdą na rowerze czy bieganiem. Plan napisany jest w sposób przejrzysty i czytelny – każdy trening został opisany z osobna. W celu ułatwienia doboru intensywności, wszystkie rodzaje aktywności rozpisane są w oparciu o tętno z danej dyscypliny (pływanie, jazda na rowerze – celowo pominięty został pomiar mocy wyrażony w watach – oraz z biegania).

Masz pytania dotyczące tego planu? Kliknij banner i dołącz do naszej grupy na Facebooku: Bieganie – plany treningowe.

plany-treningowe-banner

Tętno Maksymalne – HR max – jest odpowiednie dla danej dyscypliny

Dla pływania twoja wartość tętna maksymalnego (HR max) wynosi 170 i z tej wartości wyciągasz procentowy przedział intensywności potrzebny do realizacji treningu pływackiego.

Podczas jazdy na rowerze odnotowałeś najwyższe HR max 160 to z niego wyciągasz kolejny przedział intensywności potrzebny do realizacji treningu jazdy na rowerze (HR max do jazdy na rowerze nie powinno być wzięte z jazdy pod górę tzw. wspinaczki, bowiem wartości będą wypaczone, najlepiej wziąć wartość z mocnego interwału na płaskim odcinku). Celowo nie podałem obciążeń w watach aby zachować prostotę treningu. Wiadomo, że jadąc z wiatrem tętno będzie niższe a prędkość wyższa ( mniej watt “na osi”) a walcząc pod wiatr prędkość spadnie a tętno wzrośnie (wartość watt poszybuje do góry). Dlatego nie przejmuj się skaczącą prędkością jazdy. Spokojnie trzymaj się założonych wartości tętna maksymalnego. Dzięki temu unikniesz przemęczenia/przetrenowania.

Podobnie z bieganiem – tu HR max możemy wyciągnąć z mocnego treningu interwałowego lub ze startu w zawodach biegowych.

WAŻNE!

Po każdym treningu pływackim na koniec pływania jak najszybciej wyjdź z wody i przejdź wokoło dwie niecki basenu lub jeżeli pływasz na otwartym akwenie po wyjściu z wody od razu przetruchtaj 300-500m. Chodzi o to aby przyzwyczaić organizm/mięśnie do zmiany pracy mięśni z pływania na dobiegnięcie do strefy zmian. Mały ale szalenie ważny szczegół!

Jeżeli zdecydowałeś się na pływanie na otwartym akwenie, realizuj trening z boją asekuracyjną lub w towarzystwie. Bez tego nie podejmuj treningu! Szkoda życia, nie tacy wysportowani jak ty potopili się! Bezpieczny trening jest podstawą!

Takie same zasady dotyczą jazdy na rowerze! Pamiętaj o światłach, odblaskach i o ograniczonym zaufaniu do kierowców! Zawsze zabieraj ze sobą telefon komórkowy i kilka drobniaków na ewentualne nieprzewidziane sytuacje. Po zakończeniu jazdy na rowerze staraj się jak najszybciej potruchtać (wszystko znajduje się w zaleceniach treningowych) aby przyzwyczaić mięśnie do zmiany pracy mięśniowej!

Wychodzisz z domu biegać? Załóż odblaski, ciuchy w jaskrawych kolorach! Bądź widoczny – nawet w lesie!

Na mocny trening interwałowy trzeba być odpowiednio “najedzonym”! Nie wykonuj mocnych akcentów na głodnego! Nie tędy droga do sukcesu!

KONIECZNIE!

Pamiętaj aby podczas treningów ćwiczyć żołądek poprzez przyjmowanie pożywienia w trakcie wysiłku (żele energetyczne, picie itd.). Jeżeli masz problem z żołądkiem przetestuj przyjmowanie no-spy na 30 minut przed wysiłkiem (zwłaszcza biegowym).

Ważnym aspektem w treningu jest robienie profilaktycznych badań morfologii krwi. Pamiętaj! Mocny trening, upały, zła dieta działają destruktywnie na najważniejsze z punktu widzenia treningowego parametry krwi. Badaj krew co 1,5-2 miesiące.

Staraj się raz, dwa razy w tygodniu rolować mięśnie a co 2-3 tygodnie pójść na przegląd do fizjoterapeuty. Pamiętaj, że nie ma lepszej inwestycji niż pieniądze wydane na swoje zdrowie! Profilaktyka jest dużo tańsza i bardziej przyjemna niż leczenie urazu.

Trening zakładkowy lub start. Kolejność jedzenia jest prosta. Jedź żele/odżywki przed pływaniem, na rowerze powinieneś zjeść “główny posiłek” i maksymalnie uzupełniać płyny. Ostatni żel i picie zjedź tuż przed zejściem z roweru abyś miał siły na początek biegu, podczas biegania dobierz taki żel aby nie zakleił ci ust. W przeciwieństwie do jazdy na rowerze nie masz picia pod ręką tu płyny czekają na ciebie co 5km lub rzadziej!

Wszyscy chcą zrobić wynik i bawić się świetnie!

Bądź miły dla współzawodników, pomagaj potrzebującym. Jak wymaga tego sytuacja zatrzymaj się i udziel pomocy!

TydzieńPONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTANIEDZIELA
1WolneRower 60 minut + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnią elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut10km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 300m (styl dowolnym) + 1200m na zmianę: 200m (50m kraul, 50m grzbietowy, 50m kraul, 50m grzbietowy) + 200m (50m grzbietowy, 50m żabka, 50m grzbietowy, 50m żabka), wszystkie odcinki pływackie powinny być wykonane na niskiej intensywności 60-70% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutWolne lub Rower 60 minut w dowolnej intensywności + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 1400m (styl dowolny) + Rower 45-50km szosa, niska intensywność 65-70% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) – jeżeli to możliwe, skróć przerwę pomiędzy pływaniem a jazdą na rowerze do minimum + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 300m (styl dowolny) + 8x50m kraul na 90% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie między odcinkami 25m stylem dowolnym na bardzo niskiej intensywności (55-60% HR max z pływania) + na koniec 300m stylem dowolnym + Bieg 8km na 75-78% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut
2Rower 60 minut + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczna lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutWolne lub Rower 60 minut szosa w dowolnej intensywności + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 75-78% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 500m (styl dowolny) + 5x100m kraulem na 85-90% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie 200m stylem dowolnym w takim tempie abyś odpoczął i był gotów na kolejny szybki 100m odcinek kraula (55-65% HR max z pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutWolne lub Rower 60-80 minut – szosa lub MTB – w dowolnej intensywności + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 2000m (styl dowolny) na niskiej intensywności 60-70% HR max pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + Rower 45-50km niska intensywność 65-70% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) – jeżeli to możliwe, skróć przerwę pomiędzy pływaniem a jazdą na rowerze do minimum + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 500m (styl dowolny), po rozpływaniu przerwa 5 minut podczas której porozciągaj się przy krawędzi niecki, po czym wykonasz 10x 25m kraul na 90-95% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie między szybkimi odcinkami 25m stylem dowolnym + Bieg 10-12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania), jeżeli to możliwe skróć przerwę pomiędzy pływaniem a jazdą na rowerze do minimum + na koniec treningu stretching 10 minut
3WolneRower 60 minut na 70% HR max z jazdy na rowerze + 20 minut na 85% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 15-18km na 75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 75-78% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 400m (styl dowolny) + 6x200m kraul na 85-90% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie 100m stylem dowolnym w takim tempie abyś odpoczął i był gotów na kolejny szybki 200m odcinek kraula + na koniec treningu stretching 5 minutWolne lub Rower 60-90 minut – szosa lub MTB – w dowolnej intensywności + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 1400m (styl dowolny) + 300m kraul na maksa (po minięciu 1400m bez zatrzymywania się przyspieszasz i płyniesz 300m kraulem na maksymalnej intensywności) + Rower szosa lub MTB 90-110min + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 1800 – 2400m (styl dowolny) + Bieganie 8km na HR 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + stretching 5 minut + rytmy 5x200m na 85% możliwości szybkościowych na przerwie między odcinkami 200m truchtu + na koniec treningu stretching 10 minut
4Rower 60 minut na 70% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) + Bieg 12km na 75-78% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania + na koniec treningu stretching 5 minutRower 90 minut na 60 – 70% HR max z jazdy na rowerze + 5 minut na maksa + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 15 minutBieg 12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 20 minutRozpływanie 300m (styl dowolnym) + 1200m na zmianę: 200m (50m kraul, 50m grzbietowy, 50m kraul, 50m grzbietowy) + 200m (50m grzbietowy, 50m żabka, 50m grzbietowy, 50m żabka), wszystkie odcinki pływackie powinny być wykonane na niskiej intensywności 60-70% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutWolnePływanie – sprawdzian 1000m, przed przystąpieniem do sprawdzianu dobrze się rozgrzej – rozpływaj, porozciągajRower 60-90 minut na niskiej intensywności 55-70% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) Bieg 16km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut
5WolneRower 20 min rozjazdu + 8×5 minut na 85-90% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) na przerwie między odcinkami 2 minuty bardzo wolno abyś odsapnął na koniec jazdy na rowerze dokładasz 20-30min spokojnej jazdy na 55-65% HR max z jazdy na rowerze + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) z tym że od 6km co kilometr robisz rytm 200m na 80-85% możliwości szybkościowych (wbiegasz na 6km i robisz 200m szybko po czym wracasz do intensywności/tempa rozbiegania 70-75% HR max z biegania i biegniesz tak przez 800m, wbiegasz na 7km i robisz 200m szybko po czym wracasz do intensywności/tempa rozbiegania 70-75% HR max z biegania i biegniesz tak przez 800m itd.) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 300m (styl dowolnym) + 1200m na zmianę: 200m (50m kraul, 50m grzbietowy, 50m kraul, 50m grzbietowy) + 200m (50m grzbietowy, 50m żabka, 50m grzbietowy, 50m żabka), wszystkie odcinki pływackie powinny być wykonane na niskiej intensywności 60-70% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutRower sprawdzian na 30km, przed przystąpieniem do sprawdzianu dobrze się rozgrzej – solidny rozjazd z mieszaną intensywnością + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 3000m (styl dowolny) na niskiej intensywności 60-70% HR max pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 20km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut
6WolneRower 30 min rozjazdu + 10×5 minut na 85-90% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) na przerwie między odcinkami 2 minuty bardzo wolno abyś odsapnął na koniec jazdy na rowerze dokładasz 20-30min spokojnej jazdy na 55-65% HR max z jazdy na rowerze + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 14km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 15 minutRozpływanie 300m (styl dowolny) + 500m kraul na 80-85% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + 200m grzbietowy luźno tak abyś wypoczął przed następnym szybkim odcinkiem + 500m kraul na 80-85% HR max z pływania + 200m stylem dowolnym na niskiej intensywności + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) z tym że od 6km co kilometr robisz rytm 200m na 80-85% możliwości szybkościowych (wbiegasz na 6km i robisz 200m szybko po czym wracasz do intensywności/tempa rozbiegania 70-75% HR max z biegania i biegniesz tak przez 800m, wbiegasz na 7km i ponownie 200m szybko a po rytmie 800m w tempie rozbiegania, wbiegasz na 8km i znowu 200m szybko po czym 800m w tempie rozbiegania itd.) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 3000m (styl dowolny) + Rower 80km szosa na dowolnej intensywnościBieg 20km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut
7WolneRower 70 min rozjazdu + 4×5 minut na 85-90% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) na przerwie między odcinkami 2 minuty bardzo wolno abyś odsapnął na koniec jazdy na rowerze dokładasz 20-30min spokojnej jazdy na 55-65% HR max z jazdy na rowerze + na koniec treningu stretching 10 minutBieg 8km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + 4km na 85-88% HR max z biegania + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 2000m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutWolneRozpływanie 1500m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 3km na 70% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + 10km na 86-92% HR max z biegania LUB START W ZWODACH BIEGOWYCH 10-21km – po starcie w zawodach „wyciągnij” tętno maksymalne i skoryguj HR max w kolejnych tygodniach przygotowań + na koniec treningu/startu w zawodach stretching 5 minut
8WolneRower 60-80km rozjazdu + na koniec treningu stretching 10 minutBieg 10km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 15 minutRozpływanie 300m (styl dowolnym) + 1400m na zmianę: 200m (50m kraul, 50m grzbietowy, 50m kraul, 50m grzbietowy) + 200m (50m grzbietowy, 50m żabka, 50m grzbietowy, 50m żabka), wszystkie odcinki pływackie powinny być wykonane na niskiej intensywności 60-70% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutRower 60-80km rozjazdu + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 3000m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 5km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + 10km na 85-88% HR max z biegania + na koniec treningu stretching 15 minut
9Rower 70 min rozjazdu + 4×5 minut na 85-90% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) na przerwie między odcinkami 2 minuty bardzo wolno abyś odsapnął na koniec jazdy na rowerze dokładasz 20-30min spokojnej jazdy na 55-65% HR max z jazdy na rowerze + na koniec treningu stretching 5 minutRower 60-80km rozjazdu + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 10km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 500m (styl dowolny) + 8x100m kraul na 85-90% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie 100m stylem dowolnym w takim tempie abyś odpoczął i był gotów na kolejny szybki 100m odcinek kraula + na koniec treningu stretching 5 minutRower 50 minut rozjazdu + 15×1 minuta w stójce na 80-85% możliwości szybkościowych na rowerze na przerwie między odcinkami 2 minuty spokojnej jazdy tak abyś odsapnął i był gotów na kolejną minutową stójkę + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 4km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 2000m (styl dowolny) + Rower 80-100km na niskiej intensywności 65-75% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) + na koniec treningu stretching 5 minut – jeżeli istnieje taka możliwość zrób cały trening na zakładkę a jak nie to rano pływanie, po południu jazda na rowerzeBieg 15km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) z tym że od 5km co kilometr robisz rytm 300m na 80-85% możliwości szybkościowych (wbiegasz na 5km i robisz 300m szybko po czym wracasz do intensywności/tempa rozbiegania 70-75% HR max z biegania i biegniesz tak przez 700m, wbiegasz na 6km i ponownie 300m szybko a po rytmie 700m w tempie rozbiegania, wbiegasz na 7km i znowu 300m szybko po czym 700m w tempie rozbiegania itd.) + na koniec treningu stretching 5 minut
10WolneRower 50 minut rozjazdu + 15×1 minuta w stójce na 80-85% możliwości szybkościowych na rowerze na przerwie między odcinkami 2 minuty spokojnej jazdy tak abyś odsapnął i był gotów na kolejną minutową stójkę + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 4km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 1900m w tym: 300m styl dowolny + 500m kraul + 300m grzbietowy + 500m kraul + 300m styl dowolnym – cały trening na niskiej intensywności tzw. rozpływania + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 500m (styl dowolny), po rozpływaniu przerwa 3-4 minuty podczas której porozciągaj się przy krawędzi niecki, po czym wykonasz 10x 50m kraul na 90-95% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie między szybkimi odcinkami 25m stylem dowolnym + na koniec rozpływanie 300m stylem dowolnym + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 2500m (styl dowolny) + Rower 80-100km szosa, niska intensywność 65-70% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) + na koniec treningu stretching 5 minut – jeżeli to możliwe, skróć przerwę pomiędzy pływaniem a jazdą na rowerze do minimumBieg 3km jako rozgrzewka na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + bez zatrzymywania się 5x2km na 88-92% HR max z biegania na przerwie między odcinkami 1km luźnego biegu tak aby HR spadło do poziomu poniżej 78% HR max z biegania + na koniec treningu stretching 5 minut
11Rozpływanie 3000m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutRower 60-80km rozjazdu + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 65-70% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) tzw. aktywna regeneracja + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 400m (styl dowolny) + 2x400m kraul na 85-90% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie 300m stylem dowolnym w takim tempie abyś odpoczął i był gotów na kolejny szybki 400m odcinek kraula + na koniec treningu stretching 5 minutRower 50 minut rozjazdu + 15×1 minuta w stójce na 80-85% możliwości szybkościowych na rowerze na przerwie między odcinkami 2 minuty spokojnej jazdy tak abyś odsapnął i był gotów na kolejną minutową stójkę + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 4km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutWolneRower 80-100km na niskiej intensywności 65-75% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) + Bieg 15km na 72-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut – jeżeli istnieje taka możliwość zrób cały trening na zakładkę a jak nie, to rano jazda na rowerze, po południu bieganie
12WolneRower 50-60km rozjazdu + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) z tym że od 6km co kilometr robisz rytm 200m na 80-85% możliwości szybkościowych (wbiegasz na 6km i robisz 200m szybko po czym wracasz do intensywności/tempa rozbiegania 70-75% HR max z biegania i biegniesz tak przez 800m, wbiegasz na 7km i ponownie 200m szybko a po rytmie 800m w tempie rozbiegania, wbiegasz na 8km i znowu 200m szybko po czym 800m w tempie rozbiegania itd.) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 1200-1500m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutRower 40-50km rozjazdu + na koniec treningu stretching 5 minutWolneTrening Zakładka Sprawdzian (na maksa) na dystansie 1/4 IM lub START w zawodach na takim samym dystansie (ewentualnie 1/8 IM)
13WolneRower 45-60km rozjazdu + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 10km na 65-70% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) tzw. aktywna regeneracja + na koniec treningu stretching 10 minutRozpływanie 300m (styl dowolnym) + 1400m na zmianę: 200m (50m kraul, 50m grzbietowy, 50m kraul, 50m grzbietowy) + 200m (50m grzbietowy, 50m żabka, 50m grzbietowy, 50m żabka), wszystkie odcinki pływackie powinny być wykonane na niskiej intensywności 60-70% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) + na koniec treningu stretching 5 minutWolneRozpływanie 1400m (styl dowolny) + 600m kraul na maksymalnej intensywności + 200m rozpływania (styl dowolny) + Rower 80-100km szosa, niska intensywność 65-75% HR max z jazdy na rowerze (tętna maksymalnego odnotowanego podczas jazdy na rowerze) + na koniec treningu stretching 5 minut – jeżeli to możliwe, skróć przerwę pomiędzy pływaniem a jazdą na rowerze do minimumBieg 5km jako rozgrzewka na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + bez zatrzymywania się 4x4km na 82-85% HR max z biegania na przerwie między odcinkami 1km luźnego biegu tak aby HR spadło do poziomu poniżej 75% HR max z biegania + na koniec treningu stretching 5 minut
14WolneRower 60-80km rozjazdu + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 12km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) z tym że od 6km co kilometr robisz rytm 200m na 80-85% możliwości szybkościowych (wbiegasz na 6km i robisz 200m szybko po czym wracasz do intensywności/tempa rozbiegania 70-75% HR max z biegania i biegniesz tak przez 800m, wbiegasz na 7km i ponownie 200m szybko a po rytmie 800m w tempie rozbiegania, wbiegasz na 8km i znowu 200m szybko po czym 800m w tempie rozbiegania itd.) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 300m (styl dowolny) + 8x100m kraul na 90% HR max z pływania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas pływania) na przerwie między odcinkami 50m stylem dowolnym na bardzo niskiej intensywności (55-60% HR max z pływania) + na koniec 300m stylem dowolnymRower 50 minut rozjazdu + 15×1 minuta na 90-95% możliwości szybkościowych na rowerze na przerwie między odcinkami 2 minuty spokojnej jazdy tak abyś odsapnął i był gotów na kolejną szybką minutę jazdy + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 2000m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutRower 60-80km rozjazdu + Bieg 12-15km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 10 minut – jeżeli to możliwe, skróć przerwę pomiędzy jazda na rowerze a bieganiem do minimum
15WolneRower 35-40km rozjazdu + natychmiast po zakończonej jeździe na rowerze wchodzisz na bieżnię elektryczną lub wychodzisz w teren i biegniesz 2km na 75-80% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minut + na koniec treningu stretching 5 minutBieg 8km na 70-75% HR max z biegania (tętna maksymalnego odnotowanego podczas biegania) + na koniec treningu stretching 5 minutRozpływanie 1000m (styl dowolny) + na koniec treningu stretching 5 minutWolneRozruch w formie luźnego biegu 4-6km na intensywności 70-75% HR maxSTART 1/2 IM
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biegna po wygrana i by pomoc innym kto powalczy w wings for life world run 2016 01

​Biegną po wygraną i by pomóc innym. Kto powalczy w Wings For Life World Run 2016?

Następne
cross festiwal nad pilica juz w czerwcu 01

Cross Festiwal nad Pilicą już w czerwcu …

Powiązane artykuły

ultramaraton gorski 100km plan treningowy
Czytaj dalej

Ultramaraton górski 100km – plan treningowy

Przebiegłeś maraton a śni ci się pokonanie górskiego biegu ultra? Teraz jest to możliwe! Przygotuj się z nami do bezpiecznego, a zarazem efektywnego przebiegnięcia 100km w górskich warunkach! Plan dedykowany jest osobom, które maraton pokonują w okolicach 3:30:00 - dla osób, które kochają przekuwać marzenia w czyny! Zakasaj rękawy i jedziemy z tym wyzwaniem – bo kto przebiegnie ultramaraton ten jest gość, ale ten co pokona ultramaraton w górach jest kosmitą.
silesian highland marathon poziom hardcore
Czytaj dalej

Silesian Highland Marathon – poziom hardcore

Plan jest dla miłośników biegania w terenie - nie znajdziesz w nim biegania odcinków na konkretny czas a na intensywność w oparciu o Twoje tętno maksymalne! Piach, leśne dukty, miękka ściółka, podbiegi, oraz pogoda - na to wszystko musisz być odpowiednio przygotowany.
w 80 dni do maratonu 3h 4 i 5 treningow w tygodniu
Czytaj dalej

W 80 dni do maratonu – 3h – 4 i 5 treningów w tygodniu

Próbowałeś już atak na magiczne 3 godziny? Spróbuj z nami! Jeżeli posiadasz bogate doświadczenie w półmaratonie i wiesz z czym się je maraton a czujesz, że w Twoim treningu brakuje tego czegoś co pozwoli na realizację biegowego marzenia to nie zwlekaj! Bierz się za nasz plan treningowy.