Cross Festiwal nad Pilicą już w czerwcu …

Las, rzeka, zazwyczaj upał, dużo piachu, trochę podbiegów i pagórków do pokonania, wszędobylskie muchy i mrówki, medale, koszulki, scena zrobiona z naczepy tira … niby nic nadzwyczajnego, polowe warunki, tumany kurzu … jednak co roku w Nowym Mieście nad Pilicą odbywa się bieg, który łączy w sobie nie tylko wyżej wymienione aspekty, ale przede wszystkim zaangażowanie ludzi, którzy  na co dzień sami biegają lub biegali pokonując tysiące kilometrów z północy na południe, ze wschodu na zachód, by pomóc dzieciom w rehabilitacji. 

Choć może już nie ma akcji „Biegiem  przez Polskę dla…” pozostał zapał, by dzielić się pasją do biegania i każdemu pomóc pokonać wymarzony dystans, dlatego już po raz szósty, a po raz pierwszy jako festiwal crossowy spotykamy się w sobotę 4 czerwca, by zmierzyć się ze ścieżkami nowomiejskich lasów.

cross-festiwal-nad-pilica-juz-w-czerwcu-04

W tym roku oprócz przemiłej i rodzinnej atmosfery, dużo wody do picia i polewania, punkty odżywcze że świeżymi owocami, rodzynkami, cukrem, ciastem i izotonikami, a wszystko po to, by biegacze mogli pokonać dystans „ulubionych” dyszek, „zaoszczędzić czas” biegnąc półmaraton czy zmierzyć się z królewskim dystansem. Tutaj znajdziesz link do zapisów. 

cross-festiwal-nad-pilica-juz-w-czerwcu-03

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z trasy tegorocznego Cross Festiwalu nad Pilicą

W tym roku nie zapomniano także o tych, którzy lubią chodzić z kijkami, a nagrody w kategoriach wiekowych powinny tylko wzmóc apetyt na nowe wyzwania. Sceneria lasu, świeże powietrze niezmącone miejskim gwarem, wylane hektolitry potu i spalone cukry tylko wzmagają głód, a zapach pieczonej kiełbaski z grilla zawsze pomaga ukończyć wybrany dystans. Serdecznie zapraszamy, bo Cross Festiwal nad Pilicą to wyzwanie do pokonania dla każdego!

cross-festiwal-nad-pilica-juz-w-czerwcu-02

Biegiem przez Polskę

Paulina Asendrych