fbpx
cross festiwal nad pilica juz w czerwcu 01

Cross Festiwal nad Pilicą już w czerwcu …

Las, rzeka, zazwyczaj upał, dużo piachu, trochę podbiegów i pagórków do pokonania, wszędobylskie muchy i mrówki, medale, koszulki, scena zrobiona z naczepy tira … niby nic nadzwyczajnego, polowe warunki, tumany kurzu … jednak co roku w Nowym Mieście nad Pilicą odbywa się bieg, który łączy w sobie nie tylko wyżej wymienione aspekty, ale przede wszystkim zaangażowanie ludzi, którzy na co dzień sami biegają lub biegali pokonując tysiące kilometrów z północy na południe, ze wschodu na zachód, by pomóc dzieciom w rehabilitacji.

Las, rzeka, zazwyczaj upał, dużo piachu, trochę podbiegów i pagórków do pokonania, wszędobylskie muchy i mrówki, medale, koszulki, scena zrobiona z naczepy tira … niby nic nadzwyczajnego, polowe warunki, tumany kurzu … jednak co roku w Nowym Mieście nad Pilicą odbywa się bieg, który łączy w sobie nie tylko wyżej wymienione aspekty, ale przede wszystkim zaangażowanie ludzi, którzy  na co dzień sami biegają lub biegali pokonując tysiące kilometrów z północy na południe, ze wschodu na zachód, by pomóc dzieciom w rehabilitacji. 

Choć może już nie ma akcji „Biegiem  przez Polskę dla…” pozostał zapał, by dzielić się pasją do biegania i każdemu pomóc pokonać wymarzony dystans, dlatego już po raz szósty, a po raz pierwszy jako festiwal crossowy spotykamy się w sobotę 4 czerwca, by zmierzyć się ze ścieżkami nowomiejskich lasów.

cross-festiwal-nad-pilica-juz-w-czerwcu-04

W tym roku oprócz przemiłej i rodzinnej atmosfery, dużo wody do picia i polewania, punkty odżywcze że świeżymi owocami, rodzynkami, cukrem, ciastem i izotonikami, a wszystko po to, by biegacze mogli pokonać dystans „ulubionych” dyszek, „zaoszczędzić czas” biegnąc półmaraton czy zmierzyć się z królewskim dystansem. Tutaj znajdziesz link do zapisów. 

cross-festiwal-nad-pilica-juz-w-czerwcu-03

Zapraszamy do obejrzenia filmu z trasy tegorocznego Cross Festiwalu nad Pilicą

W tym roku nie zapomniano także o tych, którzy lubią chodzić z kijkami, a nagrody w kategoriach wiekowych powinny tylko wzmóc apetyt na nowe wyzwania. Sceneria lasu, świeże powietrze niezmącone miejskim gwarem, wylane hektolitry potu i spalone cukry tylko wzmagają głód, a zapach pieczonej kiełbaski z grilla zawsze pomaga ukończyć wybrany dystans. Serdecznie zapraszamy, bo Cross Festiwal nad Pilicą to wyzwanie do pokonania dla każdego!

cross-festiwal-nad-pilica-juz-w-czerwcu-02

Biegiem przez Polskę

Paulina Asendrych

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
plan 15 tygodniowy przygotowujacy do startu na dystansie 1 2 im 01

Plan 15- tygodniowy przygotowujący do startu na dystansie 1/2 IM

Następne
niewidzialne granice kup ksiazke kiliana jorneta i wygraj produkty prestizowych marek suunto salomon i lyofood konkurs 01

Niewidzialne granice – kup książkę Kiliana Jorneta i wygraj produkty prestiżowych marek Suunto, Salomon i Lyofood. KONKURS!

Powiązane artykuły

reso suwalki 10 5 miejskie swieto biegania 01
Czytaj dalej

RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania

17 czerwca 2017 w Suwałkach odbędzie się II edycja RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Data Festiwalu Biegów jest ruchoma. Miejskie Święto Biegania odbywa się w grodzie nad Czarną Hańczą zawsze w pierwszą sobotę po Bożym Ciele.