fbpx
Zapowiedzi imprez

Ostatnie dni na dołączenie do Ligi Biegowej!

Udało Ci się ukończyć w tym roku nieco biegów? Zarejestruj się na Lidze Biegowej do końca września i…
wybiegaj w przyszlosc z oshee 2

Udało Ci się ukończyć w tym roku nieco biegów? Zarejestruj się na Lidze Biegowej do końca września i sprawdź, jak wysoko w rankingach jesteś! Zabawa jest bezpłatna i dostępna dla każdego – bez względu na wiek, poziom sportowy czy miejsce zamieszkania. Co więcej, ma również wymiar charytatywny! 

O co chodzi? Załóż bezpłatnie konto na www.ligabiegowa.pl. W ciągu 48 godzin zobaczysz wyniki wszystkich swoich startów na dystansach 5 km, 10 km, półmaratonów i maratonów od początku roku. Wyniki przeliczają się na punkty, a Ty automatycznie dołączasz do rywalizacji z biegaczami z całej Polski, porównujesz statystyki i zyskujesz dodatkową motywację do treningów.

Punkty z tegorocznych biegów otrzymasz jednak tylko wtedy, gdy zarejestrujesz się do dnia
30 września 2023 r. Po tym czasie również możesz założyć konto, jednak do rywalizacji dołączysz od nowego roku.

Fot. Emma Simpson unsplash
Ostatnie dni na dołączenie do Ligi Biegowej! 15

Czym dokładnie jest Liga Biegowa?

Liga Biegowa to wyjątkowa, bezpłatna platforma dla biegaczy. Dotychczas zgromadziła prawie 9,5 tysiąca biegaczy z całej Polski!

  • zasady są bardzo proste, można dołączyć w dowolnym momencie
  • Liga jest całkowicie bezpłatna, wystarczy się zarejestrować na stronie www.LigaBiegowa.pl
  • można rywalizować na czterech najpopularniejszych dystansach: 5 km, 10 km, 21,1 km i 42,2 km, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo!
  • Wyniki z biegów automatycznie są zapisywane w systemie, aktualizowane na Twoim profilu i przeliczane na punkty – nie musisz nic robić!

W grudniu podsumujemy wyniki i ogłosimy zwycięzców. Nagrody zostaną przyznane nie tylko najbardziej wytrwałym, ale także najwytrwalszym uczestnikom. Co roku wyróżniamy ok. 140 osób! Zwycięzcy w ponad 80 kategoriach otrzymają unikalne, spersonalizowane medale.

wybiegaj w przyszlosc z oshee 1
Ostatnie dni na dołączenie do Ligi Biegowej! 16

Biegaj i pomagaj młodym sportowcom

Liga Biegowa ma również cel charytatywny. „WYBIEGAJ W PRZYSZŁOŚĆ z OSHEE” to akcja organizowana w ramach Ligi, we współpracy z marką Oshee. Dzięki niej wspierasz polską młodzież trenującą lekkoatletykę.

I tu zasady również są niezwykle proste: Ty biegasz, a my przeliczamy pokonane kilometry na napoje Oshee. Następnie przekazujemy je młodzieży trenującej w klubach lekkoatletycznych w całej Polsce. Dosłownie każdy kilometr ma znaczenie!.

Dołącz już dziś!

Pamiętaj, tylko do końca września możesz włączyć się do tegorocznej rywalizacji. Wejdź na stronę Ligi Biegowej, zarejestruj się i poczekaj, aż na Twoim profilu pojawią się wyniki z dotychczasowych startów.

Organizatorem akcji jest Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na: www.LigaBiegowa.pl.

Pasted Graphic 2
Ostatnie dni na dołączenie do Ligi Biegowej! 17

Ligę Biegową organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu jest marka Oshee oraz Enduhub. Więcej informacji na www.ligabiegowa.pl/ , Facebooku oraz Instagramie.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kenijczycy David Kiprono Metto i Philice Cheboriot Kipkerio zwycięzcami PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców
Następny wpis
Przed nami weekend ze świętem biegania z bazą w TAURON Arenie Kraków!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu