fbpx
3 pko nocnego wroclaw polmaratonu dotrzymaj kroku wroclawskim krasnalom 0120140614 0003

3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – dotrzymaj kroku wrocławskim krasnalom

Mamy dobre wieści dla biegaczy. Organizatorzy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu zapewniają, że w tym roku na uczestników obu biegów czeka sporo nowości i atrakcji…

Mamy dobre wieści dla biegaczy. Organizatorzy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu zapewniają, że w tym roku na uczestników obu biegów czeka sporo nowości i atrakcji. Wiadomo już, że będzie nowa i szybsza trasa, koszulka dobrej jakości w pakiecie startowym i wyjątkowy dwuczęściowy medal. 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 20 czerwca o godz. 21.00. Z kolei 33. PKO Wrocław Maraton 13 września o godz. 9.00. Aby zapewnić sportowcom wygodę i komfort, miasteczko biegowe przeniesiono na tereny należące do Akademii Wychowania Fizycznego (kompleks Stadionu Olimpijskiego).

Zgłosić można się już dziś

Z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy chcą zmierzyć się z dystansem półmaratońskim i maratońskim. Do tej pory do 33. PKO Wrocław Maratonu zgłosiło się blisko 3,5 tys. osób, zaś do 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu 7 tys. Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl. Przypominamy, że w drugim terminie zapisów obowiązują następujące opłaty. 

W 3. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie (II termin – do 10 czerwca 2015 r.) startowe wynosi 70 zł, zaś w 33. PKO Wrocław Maratonie (II termin – do 31 maja 2015 r.) to 100 zł. Zawodnicy, którzy zgłaszają się do startu zarówno w półmaratonie, jak i w maratonie, za pakiety startowe płacą łącznie 110 zł, a opłaty muszą być dokonane do 15 maja 2015 r.

Nowa trasa, klasyfikacje i medale

Nowa trasa ma być szybsza i łatwiejsza dla zawodników. Nitkę poprowadziliśmy tak, aby trasa nie straciła na swojej atrakcyjności. Biegacze nadal będą mogli podziwiać najpiękniejsze miejsca we Wrocławiu. Chciałbym, żeby do mojego miasta zawodnicy przyjeżdżali po życiówki, tak jak podróżują w tym celu do Berlina – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

3-pko-nocnego-wroclaw-polmaratonu-dotrzymaj-kroku-wroclawskim-krasnalom-0120141023-0002

Półmaratończycy na swojej trasie mają aż 8 mostów. W dniu zawodów na wrocławskich mostach będą odbywały się różne aktywności twórcze, a to wszystko za sprawą programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizatorzy półmaratonu i koordynatorzy wspomnianego projektu szykują niespodzianki dla biegaczy. Można się spodziewać „cudów”, ponieważ za organizację święta mostów we Wrocławiu odpowiada brytyjski reżyser Chris Baldwin.

W tym roku grono obdarowanych nagrodami finansowymi się powiększy, ponieważ zarówno w maratonie, jak i w półmaratonie zostaną wprowadzone nowe klasyfikacje: dla najlepszych polskich biegaczy, biegaczek oraz wspólna klasyfikacja dla organizatorów biegów i dziennikarzy sportowych.

A oto jak będą przedstawiać się nagrody finansowe:

  • najlepsza Polka i najlepszy Polak w półmaratonie: I miejsce – 3 000 zł, II miejsce – 2 500 zł, III miejsce – 2 000 zł, IV miejsce – 1 500 zł, V miejsce – 1 000 zł.
  • Najlepsza Polka i najlepszy Polak w maratonie: I miejsce – 5 000 zł, II miejsce – 4 000 zł, III miejsce – 3 000 zł, IV miejsce – 2 000 zł, V miejsce – 1 000 zł.

Ponadto dużą atrakcją dla uczestników obu biegów będzie składanka medali, czyli połączone dwa medale. – Medal za półmaraton będzie miał kształt krasnala. A nasze nowe hasło na obecny rok biegowy brzmi „Dotrzymaj kroku wrocławskim krasnalom” – mówi dyrektor Gęstwa.

3-pko-nocnego-wroclaw-polmaratonu-dotrzymaj-kroku-wroclawskim-krasnalom-0120150423-0012

Nagrody rzeczowe

Na uczestników wrocławskiego półmaratonu i maratonu czekają cenne nagrody. Wśród tych, którzy dobiegną do mety i poprawnie wypełnią kupon konkursowy zostaną rozlosowane iPady.

Nowi sponsorzy

Organizatorzy wrocławskich biegów pozyskali sponsora tytularnego, którym został PKO Bank Polski i po raz pierwszy sponsora technicznego – polską firmę Brubeck, która przygotowuje specjalne koszulki dla uczestników biegów. Obsługę logistyczną imprez zapewni partner flotowy – Kia GAM.

Półmaraton i maraton budują wokół siebie społeczność

Nowością jest także Wroclaw Marathon Team. To próba stworzenia grupy biegaczy i pasjonatów, którzy będą reprezentowali swoje miasto, Wrocław Maraton oraz Nocny Wrocław Półmaraton na innych biegach organizowanych w Polsce i na świecie. Nowy projekt ma na celu integrację wrocławskiego środowiska biegowego i jego współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Wrocław Maraton Team to również pakiet korzyści, czyli specjalne oferty dedykowane członkom WMT, w tym uczestnikom programu ITMZM. Będzie można z nich skorzystać po okazaniu specjalnej karty. I tak na przykład Hasta La Vista oferuje 20 proc. zniżki na siłownię i 20 proc. zniżki na zabiegi fizjoterapeutyczne. W Pubie Sportowym Warka mamy rabat w wysokości 15 proc. na konsumpcję. A Radio Taxi Expres 196-28 daje nam 15 proc. zniżki za każdy kurs taksówkami partnera. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.wroclawmarathonteam.pl.

Dołącz do programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”

Kto będzie chciał przygotować się pod okiem doświadczonego trenera do startów w półmaratonie i maratonie, może dołączyć do programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. W akcji mogą wziąć udział początkujący i doświadczeni biegacze. Zajęcia prowadzone są we Wrocławiu, Oławie i Sobótce. Każdy może wybrać miejsce, gdzie chce trenować.

Więcej informacji na temat wrocławskich biegów można znaleźć na stronach www.wroclawmaraton.pl i www.pol.wroclawmaraton.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
test odziezy brubeck czesc meska 0120150420 0006

BRUBECK - test odzieży dla biegaczy

Następne
plan dla klasy 7 8 szkoly podstawowej pod sprawdzian test coopera

Plan dla klasy 7-8 szkoły podstawowej pod sprawdzian Test Coopera

Powiązane artykuły

ze szczecina do berlina niespodzianka dla uczestnikow 2 pzu maratonu szczecinskiego 01
Czytaj dalej

Ze Szczecina do Berlina! – niespodzianka dla uczestników 2. PZU Maratonu Szczecińskiego

Szczecin po raz drugi zaprasza maratończyków i znów szykuje dla nich niespodzianki. Jedną z nich jest możliwość wygrania startu w tegorocznym berlińskim maratonie. W komplecie, oprócz pakietu startowego, jest też nocleg i dojazd do Berlina. - To absolutnie niebywała okazja – zachęca Robert Szych, dyrektor 2. PZU Maratonu Szczecińskiego. – Listy startowe tegorocznej 43. edycji berlińskiego maratonu są już zamknięte. Nasz pakiet jest więc swoistym „białym krukiem”.