fbpx
nowy krasnal dla biegaczy

Nowy krasnal dla biegaczy

Zostajemy jeszcze chwilę przy 35. PKO Wrocław Maratonie, chociaż tym razem w temacie nieco odbiegającym od biegania. Otóż zajmiemy się… krasnalem.

Zostajemy jeszcze chwilę przy 35. PKO Wrocław Maratonie, chociaż tym razem w temacie nieco odbiegającym od biegania. Otóż zajmiemy się… krasnalem.

Wszyscy odwiedzający Wrocław wiedzą, że na turystów niemal na każdym kroku czekają wykonane z brązu krasnale. Do tej pory można było spotkać blisko 318 skrzatów, a od minionej soboty jest ich jeszcze jeden więcej.

W tym roku tuż przed 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem na cześć półmaratończyków tuż przy stadionie Olimpijskim postawiono skrzata, którego imię „Niewypałek” wymyślili biegacze (pisaliśmy o tym tutaj). Teraz dołączył do niego młodszy, ale za to wyższy brat – „Biegajło”. Po raz kolejny o wyjątkowe imię postarali się internauci, którzy głosowali na Facebooku Wrocław Maratonu.

„Biegajło” jest wyższy od „Niewypałka”, a jego wzrost odpowiada dystansowi maratonu, czyli mierzy sobie nieco ponad 42 centymetry. Dodatkowo wyposażony jest w sportowe buty biegowe, a na jego klatce znajduje się numer startowy – 35, czyli taki, jak tegoroczna edycja maratonu we Wrocławiu.

Na temat nowego krasnala wypowiedział się dyrektor Wrocław Maratonu Wojciech Gęstwa:

Poprzedni krasnal spotkał się ze znakomitym przyjęciem ze strony środowiska biegaczy. Podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu rzesze zawodników ustawiały się i robiły pamiątkowe zdjęcia z „Niewypałkiem”. To właśnie biegacze wymyślili zabawne imię skrzata, nawiązujące do pierwszej edycji półmaratonu. Tym razem także poprosiliśmy ich o pomoc w „ochrzczeniu” krasnala.

Skrzat „Biegajło” został uroczyście odsłonięty przed otwarciem Izby Pamięci Wrocław Maratonu, pod Trybuną Zachodnią Stadionu Olimpijskiego vis a vis stadionu lekkoatletycznego, w sobotę 9. września tuż przed godziną 18:00. Oprócz zrobienia sobie zdjęcia z krasnalami warto odwiedzić wspomnianą Izbę Pamięci, w której znajdziemy wiele ciekawych i archiwalnych eksponatów.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
weterani z medalami

Weterani z medalami

Następne
6 polmaraton dwoch mostow za nami 01

6. Półmaraton Dwóch Mostów za nami

Powiązane artykuły

diamentowa liga na finiszu
Czytaj dalej

Diamentowa Liga na finiszu

Nie tak dawno emocjonowaliśmy się mistrzostwami świata w lekkoatletyce rozgrywanych na stadionie olimpijskim w Londynie, a o medalistach MŚ znowu jest głośno. Tym razem za sprawą kończących sezon letni mityngów Diamentowej Ligi. Wczoraj w Zurychu poznaliśmy zwycięzców w 16 konkurencjach tych prestiżowych rozgrywek.