Nocny Bieg Świętojański – kup pakiet podczas… zakupów

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Słychać już dźwięk dzwonka, który oznacza, że jesteśmy na ostatnim okrążeniu. Meta, a właściwie start Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas, aby dołączyć do imprezy zaplanowanej na 22 czerwca. Od wtorku (12 czerwca) można to zrobić w gdyńskim centrum handlowym Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2). Stanowisko zlokalizowane na parterze, tuż obok fontanny, funkcjonować będzie do środy, 20 czerwca w godzinach otwarcia galerii (poniedziałek-sobota 10:00-21:00). Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) oraz na marsz nordic walking (40 złotych).

Należy jednak pamiętać, że w Rivierze można zakupić pakiet i od razu zabrać go do domu, ale nie można odebrać pakietu zamówionego drogą elektroniczną.

nocny-bieg-swietojanski-kup-pakiet-podczas-zakupow-03

Po 20 czerwca pakiety startowe Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim będzie można odebrać w biurze zawodów znajdującym się w Hali Gier przy ul. Olimpijska 5/9:

  • 21 czerwca (czwartek) w godzinach 15:00-20:00;
  • 22 czerwca (piątek) w godzinach 18:00-23:30
  • Odbiór numerów startowych do marszu nordic walking będzie możliwy w czwartek oraz w piątek od godziny 18:00 do 21:30.

Jest nas już ponad 4 tysiące

Wszystko wskazuje na to, że niepowtarzalny klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim poczuje większa liczba uczestników niż rok temu. Przypomnijmy, że w 2017 w biegu głównym wzięło udział 4249 osób. Obecnie na elektronicznej liście zapisów widnieje 4132 nazwisk. Z kolei udział w marszu nordic walking wziąć ma 275 osób, czyli o ponad trzydzieści więcej niż przed rokiem.  Otwarte zapisy w Rivierze pozwalają wierzyć, że poprzedni wynik frekwencji zostanie poprawiony z nawiązką. Nic dziwnego, wszak cykl Grand Prix Gdyni cieszy się olbrzymią popularnością nie tylko wśród gdynian, ale również zawodników z całego województwa pomorskiego. 

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Trasa na medal

Na wszystkich, którzy ukończą zmagania czekać będą wspaniałe pamiątki, które są jednym ze znaków rozpoznawczych gdyńskiego cyklu. Na tegoroczną kolekcję składają się cztery medale zdobione trójwymiarowymi obiektami. Po przekroczeniu linii mety Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim uczestnicy otrzymają trofeum przedstawiające Gdyńskie Centrum Filmowe. Przypomnijmy, że na finiszujących w poprzednich biegach cyklu czekały medale z przedwojennym dworcem kolejowym oraz Gdynia Areną.

nocny-bieg-swietojanski-kup-pakiet-podczas-zakupow-02

Przypomnijmy, że podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim przewidziana jest „Premia Górska”. Otrzyma ją uczestnik, który najszybciej podbiegnie pod ul. Kielecką, na odcinku, około 1,5 kilometra, wyznaczonym przez rozstawione maty do pomiaru czasu. Oczywiście, jak zawsze, przewidziane są nagrody pieniężne za zajęcie poszczególnych miejsc. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet otrzymają po 3000 złotych.  

START:  Kazimierza Górskiego na wysokości Narodowego Stadionu Rugby – Kazimierza Górskiego – Śląska – Kielecka – Rolnicza – Małokacka – Stryjska – Aleja Zwycięstwa – Świętojańska – Jana Kilińskiego – Władysława IV – Śląska – Droga Gdyńska –  Kazimierza Górskiego – META: Kazimierza Górskiego na wysokości Narodowego Stadionu Rugby.