Launch produktowy X-Bionic 2018

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Samorin. Niedługo sława tej niewielkiej miejscowości leżącej niemalże na przedmieściach Bratysławy może przyćmić co sławniejsze zabytki stolicy Słowacji. To tu ma swoją siedzibę ośrodek testowy X-Bionic Sphere, gdzie mieliśmy przyjemność testować  najnowsze, przedpremierowe technologiczne wynalazki tej szwajcarskiej marki.

launch-produktowy-x-bionic-2018-03

X-Bionic Sphere

To wybudowany za niemal 300 mln euro ośrodek, który bardzo szybko stał się centrum słowackich przygotowań olimpijskich.

launch-produktowy-x-bionic-2018-06

Każdy fascynat zdrowego stylu życia, jak i profesjonalista z wielkimi celami, znajdzie tu warunki, aby popracować nad sobą. Położone na obszarze 100 hektarów obiekty sportowe dają możliwość przygotowań do przeróżnych dyscyplin: jeździectwa, pływania, biegania, piłki nożnej, gimnastyki, akrobatyki oraz szeroko pojętych sportów siłowych. Siłownia, o ile tak można powiedzieć o tym obiekcie, to 3 piętra przeróżnych maszyn do treningu, z osobną sekcją cardio oraz strefą ciszy do dbania o gibkość. Rzekłbym, miejsce do życia stworzone specjalnie dla takich osób jak my – sportowych zapaleńców. Może do życia to za dużo powiedziane, bo nie jest to tani ośrodek, ale od czasu do czasu na aktywne wczasy? Czemu nie.

launch-produktowy-x-bionic-2018-02

Co specjalnego znajdą tu dla siebie biegacze?

Stanowczo zdecydowana większość znanych mi biegaczy preferuje bieganie pośród natury. Oczywiście ośrodek w Samorin posiada pełnowymiarową tartanową bieżnię, jednak to, co mnie osobiście ujęło, to możliwość biegania wzdłuż Dunaju, który widoczny jest z okien hotelu położonego na terenie ośrodka. Zróżnicowane nawierzchnie: asfalt lub naturalne szutrowe ścieżki, dają możliwość wykonywania bardziej zróżnicowanych treningów, a i fani rolek, wrotek i rowerów będą mieli okazję spędzić czas po swojemu.

launch-produktowy-x-bionic-2018-09

Tym, co jednak zasługuje na wybitną uwagę biegaczy, jest tartanowa bieżnia o długości około 150 metrów i nachyleniu 10 stopni, gdzie, można trenować podbiegi. Przyznam szczerze na tak płaskim terenie, jakim jest Samorin, to pomysł iście mistrzowski.

launch-produktowy-x-bionic-2018-05

Przejdźmy jednak do sedna

Nie tak dawno, bo w marcu br. testowaliśmy zimowe wydania odzieży marki X-Bionic. Tym razem, przy blisko 27 stopniach na plusie (dla niektórych to już upał), sprawdzaliśmy czy również latem technologia może pomagać podczas treningu w niekorzystnych warunkach. Dziś oczywiście nie wydam werdyktu, bo test trwał zaledwie 90 minut, mogę jednak powiedzieć, że wygląda to obiecująco. Przewodzenie ciepła, strefowa kompresja, zastosowane materiały oraz krój robią wrażenie i nawet facetowi po czterdziestce bez wybitnie atletycznej budowy, pozwalają wyglądać… atletycznie. Takie małe technologiczne oszustwo w służbie lepszego nastroju.

launch-produktowy-x-bionic-2018-04

Gwóźdź programu

To niemal dwugodzinne show, którego nie powstydziłby się sam Steve Jobs, zostało poprowadzone przez CEO X-Bionic oraz X-Socks – Patricka Lambertza. Prezentacja składała się z 5 części, z których bez wątpienia najciekawszą była opowieść o technologiach użytych w odzieży X-Bionic oraz X-Socks.

launch-produktowy-x-bionic-2018-07

Nie wiem jeszcze wprawdzie czy to tylko marketingowy sposób na zdobycie rynku, to okaże się w testach. Sama jednak opowieść oraz poprowadzenie prezentacji zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Głośna muzyka, w dobrze nagłośnionej sali połączona z iluminacją świetlną, były doskonałym tłem do tego, co chcieli przekazać nam organizatorzy launchu produktowego. Całość zakończona prezentacją najnowszego asortymentu X-Bionic oraz X-Socks w otoczeniu nowoczesnych urządzeń multimedialnych. Warto było zrobić te niemal 1,5 tysiąca kilometrów, aby uczestniczyć w takim wydarzeniu.

launch-produktowy-x-bionic-2018-08

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?