fbpx
Informacje prasowe

Największe targi EXPO Sport&Fitness tej wiosny w Hali Torwar podczas 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Już za kilka dni, 3 kwietnia, ulicami stolicy pobiegną uczestnicy 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Zanim jednak to nastąpi Fundacja „Maraton Warszawski” pragnie serdecznie zaprosić wszystkich ...
najwieksze targi expo sport fitness tej wiosny w hali torwar podczas 11 pzu polmaratonu warszawskiego 01

Już za kilka dni, 3 kwietnia, ulicami stolicy pobiegną uczestnicy 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Zanim jednak to nastąpi Fundacja „Maraton Warszawski” pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na targi EXPO Sport&Fitness Wiosna 2016 oraz seminaria biegowe, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia w Hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6A w Warszawie w ramach aktywnego weekendu z Półmaratonem Warszawskim.

W piątek i sobotę (1-2 kwietnia) Hala Torwar wypełni się ponad 100 stoisk wystawców, którzy będą oferowali najwyższej jakości sprzęt sportowy, akcesoria biegowe, odżywki, żywność, odzież sportową, gadżety czy programy treningowe. Wszyscy którzy interesują się sportem i aktywnym trybem życia znajdą w tych dniach na Torwarze coś dla siebie. Na EXPO znajdą się również przedstawiciele specjalistycznych poradni medycznych i centrów odnowy. Na ich stoiskach będzie można wykonać profesjonalne badania wydolnościowe oraz zasięgnąć porady jak skutecznie regenerować siły po wysiłku czy intensywnym treningu biegowym.

W Hali Torwar nie zabraknie również stoiska sponsora tytularnego Półmaratonu Warszawskiego – firmy PZU, która będzie zapraszać wszystkich odwiedzających do swojej specjalnej strefy PZU Zdrowie, gdzie wszyscy odwiedzający EXPO będą mieli szansę skorzystać z porad lekarzy specjalistów, przyłączyć się do akcji „Podziel się kilometrem” oraz poćwiczyć w mobilnej strefie zdrowia. Wytrwali biegacze będą mieli również możliwość zapisania się na największe imprezy biegowe w Europie takie jak: maraton w Hamburgu, w Wenecji czy Wilnie oraz na wydarzenia sportowe w polskich miastach takich jak: Wrocław, Łódź, Białystok, Szczecin czy Krynica Zdrój.

Adidas, Dextro Energy, Garmin Polska, SklepBiegacza.pl, Saturn, 5150 Warsaw Triathlon, Pro Wellness, Bio Medical Pharma, Polar, Calypso Fitness, Foot Medical czy Tom Tom to nazwy tylko niektórych wystawców, którzy będą mieli swoje stoiska podczas największych targów EXPO Sport&Fitness Wiosna 2016. Na wszystkich odwiedzających 1-2 kwietnia Halę Torwar czeka również szereg konkursów i atrakcji towarzyszących. Chcecie wymienić swoją sportową garderobą, być na bieżąco z najnowszymi trendami biegowymi, sprawdzić swoją formę przed rozpoczęciem sezonu czy po prostu spędzić miło czas w sportowej atmosferze?
Przyjdźcie w weekend na Łazienkowską 6A.

Targi EXPO Sport&Fitness to nie jedyna atrakcja jaka czeka na uczestników sportowego weekendu z PZU Półmaratonem Warszawskim. W przedstartową sobotę (2 kwietnia) w godzinach 12:00 – 18:00 na warszawskim Torwarze odbędzie się również cykl seminariów biegowych, który poprowadzą eksperci z magazynu Bieganie. Na wykłady, panele dyskusyjne czy spotkania w ramach biegowego weekendu wstęp jest całkowicie bezpłatny. Seminaria są dedykowane zarówno tym osobom, które złapały już biegowego bakcyla i chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, jak i osobom, które dopiero zaczęły lub planują zacząć swoją przygodę z tym sportem.  Spotkania z ekspertami z magazynu Bieganie to możliwość zgromadzenia rzetelnej wiedzy, przydatnej na każdym etapie treningu maratończyka, przed startem, po biegu, a nawet na trasie, gdy coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem.

Program seminariów został rozbudowany z myślą o tych, którzy dopiero łyknęli bakcyla joggingu i są na etapie odkrywania różnorodnych aspektów tej przygody. Ci, którzy jeszcze nie mierzyli się z maratonem, czy nawet półmaratonem, będą mogli dowiedzieć się praktycznych rzeczy przydatnych podczas startów, jak również w dniu powszednim biegacza – amatora. Przykładowe tematy seminariów to np. „Biegaj z głową! Jak sprawić by głowa była naszym sprzymierzeńcem podczas biegu”, „Jak zacząć biegać i… zaraz nie skończyć” czy „Kuchnia długodystansowców, czyli co jeść, aby dobiec”.

Zapraszamy serdecznie!

Program seminariów biegowych

Sala C. Operacja Maraton

12.00-12.45 – „Biegaj z głową! Jak sprawić, by głowa była naszym sprzymierzeńcem podczas biegu” – Natalia Koperska, psycholog sportowy i trener rozwoju osobistego

13.00-13.45 – „Jak nie nabiegać sobie biedy, czyli kontuzje u biegaczy” – Łukasz Chojecki, lekarz, specjalista ortopeda i traumatolog, Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh

14.00-14.45 – „Kuchnia długodystansowców, czyli co jeść, aby dobiec” – Dorota Silarska, dietetyk, ekspert adidas Running

15.00-15.45 – „Jak pobiec maraton? Szybko!” – Marcin Nagórek, trener, ekspert magazynu Bieganie

16.00-16.45 – „Przygotuj się na wysiłek. Rzecz o przygotowaniu do biegów długodystansowych.” – Paweł Szynal, mistrz długich dystansów (biegi ultra/ bieg 24-godzinny)

17.00-17.45 – „Trenuj jak amator, startuj jak profesjonalista. Różnica w treningu triathlonowym amatora i profesjonalisty” – Jakub Bielecki, trener triathlonu, Trinergy

Sala A. Biegowe Inspiracje

13.00-13.45 – „O bieganiu, które nauczyło mnie wygrywać: z wagą, strachem i przeciwnościami.” – Anna Kamińska, biegaczka, blogerka, inspiratorka dobrej zmiany

14.00-14.45 – „Radość z sukcesu to wyznaczyć cel, zaplanować i wyruszyć – Ty też możesz!” – Andrzej Suwald, biegacz-obieżyświat, uczestnik maratonu po lodzie przez jezioro Bajkał

15.00-15.45 – „Jak dbać o sylwetkę i zdrowo jeść, dobierając produkty z tego, co na półkach w osiedlowym sklepiku i supermarkecie?” – Katarzyna Biłous, dietetyczka Dietovita.pl

16.00-16.45 – „Jak zacząć biegać i… zaraz nie skończyć” – Anna Pawłowska-Pojawa, biegaczka, blogerka, dziennikarka, PRowiec, autorka książki „Bieganie. Kobieca strona mocy”

17.00-17.45 – „Bieganie to więcej, niż bieganie” – spotkanie z partnerami akcji Biegam Dobrze

Kink do zapisów znajdziesz tutaj a najważniejsze informacje: klik

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Adidas będzie sponsorem technicznym największego półmaratonu w Polsce – 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego
Następny wpis
Trening regeneracyjny czy dzień wolny? Co i kiedy wybrać?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu