fbpx
Zapowiedzi imprez

Krakowskie granie w bieganie – sprawdź swoje siły przed 15. PZU Cracovia Maraton! Gra interaktywna

Dzisiaj w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się premierowa prezentacja gry interaktywnej promującej 15. PZU Cracovia Maraton. Krakowskie granie w bieganie to nie tylko ...
krakowskie granie w bieganie sprawdz swoje sily przed 15 pzu cracovia maraton gra interaktywna 05

Dzisiaj w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się premierowa prezentacja gry interaktywnej promującej 15. PZU Cracovia Maraton. Krakowskie granie w bieganie to nie tylko wirtualny udział w jednym z największych wydarzeń sportowych, ale również okazja do poznawania atrakcji architektonicznych i urbanistycznych naszego miasta oraz szansa na ciekawą rywalizację i zdobycie nagrody.

Idea

Stworzenie gry interaktywnej przeznaczonej dla użytkowników urządzeń mobilnych i komputerowych w związku z jubileuszową, 15. edycją krakowskiego maratonu.

krakowskie-granie-w-bieganie-sprawdz-swoje-sily-przed-15-pzu-cracovia-maraton-gra-interaktywna-04

Cel

  • Zwiększenie świadomości marki jaką jest Cracovia Maraton.
  • Zwrócenie uwagi odbiorców na aktywny tryb życia
  • Zainteresowanie bieganiem, w szczególności udziałem w Cracovia Maraton
  • Identyfikacja z Krakowem, poprzez wprowadzenie charakterystycznych elementów architektonicznych.
  • Silne nawiązanie do tematyki biegania w warstwie fabularnej
  • Elementy rywalizacji – wprowadzono elementy rankinguOpis gry:

Gra należy do rodziny gier referencyjnych (One Touch Game), polegającej na klikaniu w ekran lub za pomocą spacji. Gracz wciela się  biegacza uczestniczącego w krakowskim maratonie. Postać porusza się po drodze, która miejscami staje się węższa lub szersza. Wyjście poza granicę drogi powoduje koniec gry. Biegacz w ciągu gry nie zatrzymuje się. Może skręcić w lewo lub w prawo (za pomocą spacji lub uderzenia palcem w ekran telefonu). Gracz na swojej drodze spotyka przeszkody w postaci gołębi, a także bonusy. Im dłużej trwa gra, tym szybciej biegnie maratończyk, dzięki temu rozgrywka z czasem staje się coraz trudniejsza.

Gra jest stworzona w technologii HTML5, co pozwala zapewnić kompatybilność ze wszystkimi systemami operacyjnymi na urządzeniach stacjonarnych oraz mobilnymi systemami operacyjnymi Android i iOS. Zostanie umieszczona i rozpowszechniona na stronie internetowej 15. PZU Cracovia Maraton, na Facebooku Cracovia Maraton oraz w sklepach Google Play i App Store.

krakowskie-granie-w-bieganie-sprawdz-swoje-sily-przed-15-pzu-cracovia-maraton-gra-interaktywna-02

Zasady gry

Celem gry jest pokonanie przez Uczestnika  jak najdłuższego odcinka trasy. Gracz musi odpowiednio zmieniać kierunek ruchu widocznego na ekranie zawodnika poprzez kliknięcia prawym klawiszem myszy, wciśnięcia spacji (komputery) lub dotknięcia ekranu (urządzenia mobilne). Im większy odcinek trasy pokona Uczestnik, tym większa będzie jego zdobycz punktowa. Uczestnik  nie może dopuścić, aby widoczny na ekranie zawodnik wyszedł poza oznaczoną szarym kolorem trasę lub zetknął się z przeszkodą w postaci gołębia. Powoduje to utratę szansy i konieczność rozpoczęcia gry od nowa z zerowym dorobkiem punktowym. Uczestnik  rozpoczyna rozgrywkę z jedną szansą na koncie.

Trasa podzielona jest na etapy (zwane „poziomami”). Po pokonaniu każdego etapu (czyli po przebiegnięciu mety) Uczestnik  dostaje możliwość zdobycia dodatkowej szansy poprzez udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wyświetlone na ekranie pytanie. Gracz może posiadać maksymalnie 5 szans. Po zakończeniu każdego etapu prędkość poruszania się zawodnika zostaje zwiększona, przez co gra staje się trudniejsza.

krakowskie-granie-w-bieganie-sprawdz-swoje-sily-przed-15-pzu-cracovia-maraton-gra-interaktywna-03

Na trasie co jakiś czas pojawiają się bonusy oznaczone logotypem 15. PZU Cracovia Maraton. Zebranie bonusu powoduje chwilowe spowolnienie prędkości ruchu zawodnika, a przez to ułatwienie samej gry. Uczestnik  ma możliwość zapisu swojego wyniku w ogólnodostępnym rankingu i tym samym zgłoszenia swojego udziału w konkursie, w którym nagrodami są pakiety startowe 15. PZU Cracovia Maraton oraz gadżety.

Zasady wyłaniania zwycięzców, którzy otrzymają darmowe pakiety startowe 15. PZU Cracovia Maraton i gadżety

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród Uczestników, którzy w określonych poniżej terminach uzyskają najwyższe wyniki:

  • I termin w dniu 15.03.2016 r. o godzinie 15.00 – 15 pierwszych Uczestników otrzymuje nagrody
  • II termin w dniu  15.04.2016 r. o godzinie 15.00 – 15 pierwszych Uczestników otrzymuje nagrody
  • III termin w dniu   5.05.2016 r. o godzinie 15.00 – 5 pierwszych Uczestników otrzymuje nagrody

Organizator danego dnia skontaktuje się ze zwycięzcami konkursu – na adres mailowy podany w rankingu w celu weryfikacji oraz udzielenia informacji dotyczących zasad odbioru nagrody.

15. PZU Cracovia Maraton 

15. PZU Cracovia Maraton zorganizowany zostanie 15 maja 2016 roku. Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (13 maja) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (14 maja) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński). W przeddzień zmagań na trasie maratonu, na Błoniach Krakowskich zaplanowane są również biegi na krótszych dystansach, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin. Na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla najmłodszych.

 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Dźwiganie na lepsze bieganie - ogólnorozwojowy trening siłowy dla biegaczy + zestaw ćwiczeń
Następny wpis
Przed nami kolejne starty w Łebie - Bieg o Palmę Pierwszeństwa i iście sportowy weekend
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu