fbpx
krakowskie granie w bieganie sprawdz swoje sily przed 15 pzu cracovia maraton gra interaktywna 05

Krakowskie granie w bieganie – sprawdź swoje siły przed 15. PZU Cracovia Maraton! Gra interaktywna

Dzisiaj w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się premierowa prezentacja gry interaktywnej promującej 15. PZU Cracovia Maraton. Krakowskie granie w bieganie to nie tylko …

Dzisiaj w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się premierowa prezentacja gry interaktywnej promującej 15. PZU Cracovia Maraton. Krakowskie granie w bieganie to nie tylko wirtualny udział w jednym z największych wydarzeń sportowych, ale również okazja do poznawania atrakcji architektonicznych i urbanistycznych naszego miasta oraz szansa na ciekawą rywalizację i zdobycie nagrody.

Idea

Stworzenie gry interaktywnej przeznaczonej dla użytkowników urządzeń mobilnych i komputerowych w związku z jubileuszową, 15. edycją krakowskiego maratonu.

krakowskie-granie-w-bieganie-sprawdz-swoje-sily-przed-15-pzu-cracovia-maraton-gra-interaktywna-04

Cel

  • Zwiększenie świadomości marki jaką jest Cracovia Maraton.
  • Zwrócenie uwagi odbiorców na aktywny tryb życia
  • Zainteresowanie bieganiem, w szczególności udziałem w Cracovia Maraton
  • Identyfikacja z Krakowem, poprzez wprowadzenie charakterystycznych elementów architektonicznych.
  • Silne nawiązanie do tematyki biegania w warstwie fabularnej
  • Elementy rywalizacji – wprowadzono elementy rankinguOpis gry:

Gra należy do rodziny gier referencyjnych (One Touch Game), polegającej na klikaniu w ekran lub za pomocą spacji. Gracz wciela się  biegacza uczestniczącego w krakowskim maratonie. Postać porusza się po drodze, która miejscami staje się węższa lub szersza. Wyjście poza granicę drogi powoduje koniec gry. Biegacz w ciągu gry nie zatrzymuje się. Może skręcić w lewo lub w prawo (za pomocą spacji lub uderzenia palcem w ekran telefonu). Gracz na swojej drodze spotyka przeszkody w postaci gołębi, a także bonusy. Im dłużej trwa gra, tym szybciej biegnie maratończyk, dzięki temu rozgrywka z czasem staje się coraz trudniejsza.

Gra jest stworzona w technologii HTML5, co pozwala zapewnić kompatybilność ze wszystkimi systemami operacyjnymi na urządzeniach stacjonarnych oraz mobilnymi systemami operacyjnymi Android i iOS. Zostanie umieszczona i rozpowszechniona na stronie internetowej 15. PZU Cracovia Maraton, na Facebooku Cracovia Maraton oraz w sklepach Google Play i App Store.

krakowskie-granie-w-bieganie-sprawdz-swoje-sily-przed-15-pzu-cracovia-maraton-gra-interaktywna-02

Zasady gry

Celem gry jest pokonanie przez Uczestnika  jak najdłuższego odcinka trasy. Gracz musi odpowiednio zmieniać kierunek ruchu widocznego na ekranie zawodnika poprzez kliknięcia prawym klawiszem myszy, wciśnięcia spacji (komputery) lub dotknięcia ekranu (urządzenia mobilne). Im większy odcinek trasy pokona Uczestnik, tym większa będzie jego zdobycz punktowa. Uczestnik  nie może dopuścić, aby widoczny na ekranie zawodnik wyszedł poza oznaczoną szarym kolorem trasę lub zetknął się z przeszkodą w postaci gołębia. Powoduje to utratę szansy i konieczność rozpoczęcia gry od nowa z zerowym dorobkiem punktowym. Uczestnik  rozpoczyna rozgrywkę z jedną szansą na koncie.

Trasa podzielona jest na etapy (zwane „poziomami”). Po pokonaniu każdego etapu (czyli po przebiegnięciu mety) Uczestnik  dostaje możliwość zdobycia dodatkowej szansy poprzez udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wyświetlone na ekranie pytanie. Gracz może posiadać maksymalnie 5 szans. Po zakończeniu każdego etapu prędkość poruszania się zawodnika zostaje zwiększona, przez co gra staje się trudniejsza.

krakowskie-granie-w-bieganie-sprawdz-swoje-sily-przed-15-pzu-cracovia-maraton-gra-interaktywna-03

Na trasie co jakiś czas pojawiają się bonusy oznaczone logotypem 15. PZU Cracovia Maraton. Zebranie bonusu powoduje chwilowe spowolnienie prędkości ruchu zawodnika, a przez to ułatwienie samej gry. Uczestnik  ma możliwość zapisu swojego wyniku w ogólnodostępnym rankingu i tym samym zgłoszenia swojego udziału w konkursie, w którym nagrodami są pakiety startowe 15. PZU Cracovia Maraton oraz gadżety.

Zasady wyłaniania zwycięzców, którzy otrzymają darmowe pakiety startowe 15. PZU Cracovia Maraton i gadżety

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród Uczestników, którzy w określonych poniżej terminach uzyskają najwyższe wyniki:

  • I termin w dniu 15.03.2016 r. o godzinie 15.00 – 15 pierwszych Uczestników otrzymuje nagrody
  • II termin w dniu  15.04.2016 r. o godzinie 15.00 – 15 pierwszych Uczestników otrzymuje nagrody
  • III termin w dniu   5.05.2016 r. o godzinie 15.00 – 5 pierwszych Uczestników otrzymuje nagrody

Organizator danego dnia skontaktuje się ze zwycięzcami konkursu – na adres mailowy podany w rankingu w celu weryfikacji oraz udzielenia informacji dotyczących zasad odbioru nagrody.

15. PZU Cracovia Maraton 

15. PZU Cracovia Maraton zorganizowany zostanie 15 maja 2016 roku. Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (13 maja) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (14 maja) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński). W przeddzień zmagań na trasie maratonu, na Błoniach Krakowskich zaplanowane są również biegi na krótszych dystansach, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin. Na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla najmłodszych.

 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
dzwiganie na lepsze bieganie ogolnorozwojowy trening silowy dla biegaczy zestaw cwiczen 15

Dźwiganie na lepsze bieganie - ogólnorozwojowy trening siłowy dla biegaczy + zestaw ćwiczeń

Następne
przed nami kolejne starty w lebie bieg o palme pierwszenstwa i iscie sportowy weekend 06

Przed nami kolejne starty w Łebie - Bieg o Palmę Pierwszeństwa i iście sportowy weekend

Powiązane artykuły

bieg rokity po diabelskiej rownicy juz 16 09 2017 01
Czytaj dalej

Bieg Rokity po Diabelskiej Równicy – już 16.09.2017

Sercem Ustronia jest malownicza Równica, gdzie zarówno profesjonalni jak i amatorscy biegacze mogą zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i słabościami. Tam według legendy diabeł Rokita chciał postawić młyn, w którym zamierzał mleć ludzkie grzechy na czarną mąkę, by ją potem rozsiewać po szerokim świecie.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM