Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Przed nami kolejne starty w Łebie - Bieg o Palmę Pierwszeństwa i iście sportowy weekend

Przed nami kolejne starty w Łebie -  Bieg o Palmę Pierwszeństwa i iście sportowy weekend

W ostatnich latach Łeba stała się prężnie działającym ośrodkiem sportowym, czego doskonałym przykładem jest nadchodzący drugi weekend marca, gdzie w sobotę (12.03) odbędą się biegi przełajowe (rozgrzewka przed Pucharem Bałtyku) i Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking (inauguracja PB w nordic walking). Ponadto na niedzielę (13.03) zaplanowano Duathlon na Wydmach i Maraton MTB. Zatem jeśli uprawiasz sport, to w tym czasie musisz być w Łebie, nie ma innej opcji.

Aktywny weekend i wiele niemalże jednocześnie odbywających się wydarzeń sportowych to spore wyzwanie organizatorskie. Sprawcą całego sportowego zamieszania jest ponownie hotel Zdrowotel Łeba, który od 5 lat nie ustaje w zacięciu i tworzy coraz to nowe i lepsze zawody dla miłośników różnych dyscyplin. Na miejscu zawsze znajdą się prysznice, depozyt, różne nagrody, ciekawe medale i dwudaniowy posiłek z deserem. Czym dokładnie ugoszczą nas gospodarze tegorocznej edycji? Okaże się niebawem.

przed-nami-kolejne-starty-w-lebie-bieg-o-palme-pierwszenstwa-i-iscie-sportowy-weekend-01

Trasa biegu będzie wiodła malowniczymi leśnymi ścieżkami wzdłuż jeziora Sarbsko, po czym uczestnicy wbiegną na plażę, by pokonać ostatni odcinek 10 kilometrowego dystansu. Nie da się ukryć, że Bieg o Palmę Pierwszeństwa to mały klimatyczny bieg dla lubiących trasy przełajowe koneserów pięknych widoków.

przed-nami-kolejne-starty-w-lebie-bieg-o-palme-pierwszenstwa-i-iscie-sportowy-weekend-03

Część biegaczy z pewnością planuje start zarówno w sobotę, jak i niedzielę, na Biegu o Palmę i Duathlonie. Duathlony przyciągają jak magnes miłośników biegania. W tej konkurencji można dodatkowo się sprawdzić wsiadając na rower i zobaczyć, jak szybko uda się pokonać 10 km pieszo i 25 km na dwóch kółkach (liczy się czas, ważne więc też jak szybko zdążymy przebrać buty).

przed-nami-kolejne-starty-w-lebie-bieg-o-palme-pierwszenstwa-i-iscie-sportowy-weekend-05

Na tej imprezie nie może też zabraknąć morsowania, w końcu będziemy znajdować się w marcu nad Bałtykiem, a to przecież najlepsza pora, aby wskoczyć do wody. Łebskie morsy na pewno będą zachęcały niezdecydowanych, więc może warto się skusić?

przed-nami-kolejne-starty-w-lebie-bieg-o-palme-pierwszenstwa-i-iscie-sportowy-weekend-04

Bieg o Palmę Pierwszeństwa związany jest ściśle z okresem zbliżającej się Wielkanocy, zatem w miasteczku zawodów rozstawiony będzie kiermasz okolicznościowy, a zawodnicy rywalizować będą o ręcznie robione palmy wielkanocne.

Bieganie, nordic walking, rower i duathlon – sportowy weekend w Łebie – 12-13 marca 2016 r.

Zamknij