Jak daleko można zajść, trzymając stopę w drzwiach?

Pewnego dnia zacznę biegać, pewnego dnia zacznę się odchudzać, pewnego dnia rozpocznę inne życie, z dietą, sportem, w zgodzie z sobą. Pewnego dnia.

Iluż z nas takie “pewne dni” miało za codzienność? A to się nie chciało, a to za zimno, a to za mokro. W nieskończoność można sobie mnożyć trudności. Co jednak zrobić, aby tę stagnację przezwyciężyć?

Konfucjusz powiedział: „Daleka podróż zaczyna się od jednego kroku”. Nie ma lepszego sposobu niż stopa w drzwiach, by wreszcie wstać z kanapy i ruszyć w drogę.

Wywieranie wpływu na samego siebie, bo o tym tu mowa, to umiejętne podejście siebie, polegające na takim stawianiu własnej osobie niewygórowanych celów – na przykład dotyczących odchudzania lub rozpoczęcia biegania – by nie dało się wymyślić wymówki od wykonywania każdego z nich. Niech na początek takim zadaniem będzie krótki spacer dookoła dzielnicy, osiedla czy też parku. W momencie gdy określisz sobie zbiór takich niewymagających działań i będziesz się tego trzymać, po pewnym czasie odkryjesz, że twoje zaangażowanie w sprawę rośnie, pozwalając ci wykonywać coraz trudniejsze zadania i ćwiczenia.

Jak jednak tego dokonać, aby faktycznie mi się chciało?

Ustal sobie cel i własnoręcznie go zapisz. Jakikolwiek by ten cel był, ważne jest, aby go ustalić i wiedzieć dokładnie, do czego się zmierza, a następnie to zapisać. Jest coś magicznego w samym akcie zapisania. Tak więc zapisz swój cel. Gdy już go osiągniesz, znajdź sobie i zapisz cel następny. W ten sposób zawsze będziesz do czegoś zmierzał.

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Zapytacie jakie to ma znaczenie. Otóż ma!

Psychologowie udowodnili, że zobowiązanie podjęte w sposób aktywny jest znacznie trwalsze niż zobowiązanie podjęte pasywnie. Zbiór prostych sposobów postępowania z własnym sobą, może wpłynąć na nasze podejście do życia, co z pewnością odbije się na nim samym.

Na koniec zapamiętajcie!

Pewnego dnia – to niebezpieczny zwrot. Często znaczy nigdy.