fbpx
Golden Trail World Series. Fot. Philipp Reiter

Golden Trail National Series z nowym kalendarzem zawodów

Cykl zawodów The Golden Trail World Series powraca w 2023 roku z nowym kalendarzem i nowymi procedurami mającymi na celu promocję widowiska i zwiększenie widoczności sportowców. Nie inaczej dzieje się z zawodami cyklu Golden Trail Series National będącymi kuźnią biegowych talentów w poszczególnych krajach.

Cykl GTNS odbywający się na terenie Czech, Słowacji i Polski w bieżącym roku będzie składał się z czterech wyścigów oraz zawodów finałowych rozgrywanych w ramach Jesenickiego Maratonu.

Golden Trail World Series została zaprojektowana, aby sprostać oczekiwaniom najlepszych sportowców, którzy chcieli regularnie ścigać się ze sobą w zawodach na najwyższym poziomie. Cykl Golden Trail World Series udowodnił w ostatnich latach, że można te zawody również określić jako największe na świecie show w środowisku trail runningu. Szeroka komunikacja w mediach i sieciach społecznościowych, a także wysokiej jakości transmisję na żywo zwiększyły popularność serii w świecie biegaczy górskich.

Kalendarz zawodów Golden Trail Series w 2023 roku

14/05/2023 – Zegama (Hiszpania)
25/06/2023 – Marathon du Mont-Blanc (Francja) 15/07/2023 – Dolomyths Run (Włochy)
12/08/2023 – Sierre Zinal (Szwajcaria)
06/09/2023 – Pikes Peak Ascent (Stany Zjednoczone) 23/09 2023 – Mammoth 26K (Stany Zjednoczone)
Wielki Finał Golden Trail Series odbędzie się 19 października 2023 we Włoszech w ramach – Il Golfo Dell Isola Trail Race

GTWS dąży do zwiększenia udziału publiczności, kibiców w całym wydarzeniu. Jednym ze sposobów jest tworzenie i rozwijanie Golden Trail Series National. Podczas gdy celem GTWS jest zgromadzenie najlepszych sportowców z całego świata, to celem GTNS jest zaproszenie do rywalizacji najlepszych sportowców krajowych i umożliwienie im wejścia do elity poprzez start w Wielkim Finale i zmierzenie się z najlepszymi sportowcami świata. Edycje narodowe są rozgrywane między innymi: we Francji i Belgii, Hiszpanii i Portugalii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie, Japonii, Niemczech i Austrii oraz Czechach-Słowacji-Polsce (wspólna edycja). W Polsce wyścig GTNS odbywa się od kilku lat w Lądku – Zdroju w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

W ramach czesko-słowackiej-polsko GTNS w tym roku rywalizacja odbędzie się na trasach następujących zawodów:
15/04/2023 – Salomon JEŠTĚD SKYRACE (Czechy)
30/04/2023 – Salomon Dragon Trails (Słowacja)
27/05/2023 – Salomon VALAŠSKÝ HRB (Czechy)
14/07/2023 – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (Polska) 19/08/2023 – SALOMON JESENICKÝ MARATON – FINAŁ (Czechy)

5492D790 071B 4B7C A078 2270DABCDDBD

Zasady rywalizacji zostały jak co roku lekko zmodyfikowane. Dosypano do puli więcej pieniędzy, zmieniono regulamin cyklu w taki sposób, aby zwiększyć rywalizację wśród biegaczy, zapowiedziano bardziej rygorystyczne kontrole antydopingowe. Wszystko zakończy się Wielkim Finałem we Włoszech. Podobna rewolucja jest w edycjach narodowych. Golden Trail National Series również są rozgrywane według nowych zasad, bardziej przyjaznych dla biegaczy, a Wielki Finał będzie odbywał się w tym samym czasie co finał światowy.

Warto pamiętać, że narodowość zawodnika nie determinuje go do startów w konkretnej lidze. Biegacze mogą wybrać dowolną ligę na świecie i starać się o kwalifikacje walcząc w jej ramach. Zwycięzcy każdego wyścigu otrzymują gratyfikacje finansowe. Oczywiście główną nagrodą jest tak zwany Złoty Bilet dla najlepszych zawodniczek i zawodników danego cyklu.

Złoty Bilet to nie tylko zaproszenie na Welki Finał w postaci nadania numeru startowego. Organizatorzy Golden Trail Series chcą wspierać najlepszych biegaczy górskich i stwarzać im warunki do rozwoju. Dlatego Złoty Bilet to możliwość zaprezentowania się i rywalizacji z najlepszymi biegaczami górskimi na świecie. W praktyce oznacza to pokrycie całkowitego kosztu pobytu i transportu na czas Wielkiego Finału, który w 2023 roku odbędzie się we Włoszech.

Szczegóły znajdują się na stronie https://www.goldentrailseries.com/

Zasady kwalifikacji na Wielki Finał GTNS

Aby zostać sklasyfikowanym w końcowym rankingu GTNS, należy wziąć udział w 2 z 4 biegów w serii narodowej. Jeśli w którymś z biegów serii zawodnik/zawodniczka znajdzie się w pierwszej trójce kobiet lub mężczyzn – organizator na własny koszt zaprasza do udziału w krajowym finale GTNS. Warto zaznaczyć, że finał krajowy jest obowiązkowy, jeżeli rywalizuje się o Złoty Bilet. Jeśli biegacz nie spełnia kryterium wysokiego miejsca w rankingu, a chce jednak rywalizować o „złoty bilet”, wówczas przyjeżdża i startuje na swój koszt. Należy pamiętać, że punkty zdobyte w finale krajowym liczone są podwójne! Zasady punktacji i szczegóły kwalifikacji na Wielki Finał są umieszczone na stronie internetowej cyklu https://www.goldentrailseries.com/

Wielki Finał we Włoszech to z kolei walka nie tylko o wysokie gratyfikacje finansowe, ale kolejne Złote Bilety, tym razem na światową edycje serii.Trzech najszybszych mężczyzn i trzy najszybsze kobiety w kategorii open zostanie zaproszonych na trzy biegi z cyklu Golden Trail World Series w kolejnym roku
Więcej informacji znajdziecie na: https://www.goldentrailseries.com/series/gtns-cze-sk-pol.htm
Strona internetowa: goldentrailseries.com

Golden Trail World Series. Fot. Jordi Saragossa
Golden Trail World Series. Fot. Jordi Saragossa
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Warsztaty Wybiegaj w Przyszłość

SOCIAL MEDIA BEZ TAJEMNIC! Warsztat Wybiegaj w Przyszłość

Następne
Marcin Dulnik. Fot. archiwum prywatne / Sportograf

Co zrobić, żeby bieganie mogło złapać drugi oddech? IX Ogólnopolska Konferencja Biegowa „Game Changer na rynku imprez biegowych. Czas na zmiany”

Powiązane artykuły

festiwal biegowy im mikolaja kopernika w lidzbarku warminskim 04
Czytaj dalej

Festiwal biegowy na Warmii – pomysł na niezapomniany kwietniowy-weekend

Pięknie położony Lidzbark Warmiński doczekał się imprezy biegowej z prawdziwego zdarzenia. Można mieć wrażenie, że zeszłoroczna impreza zorganizowana przez Biegaj’My z DEM’a była jedynie próbą siły dla tego regionu, aby wprost wystrzelić w tym roku. Już sama nazwa imprezy sugeruje, że to już zupełnie inna ranga wydarzenia. W połowie kwietnia w ramach Festiwalu Biegowego Im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim odbędą się cztery biegi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a na uczestników i ich rodziny czekać będzie cała masa atrakcji, o których opowiedział nam organizator Daniel Milewski.
amberexpo polmaraton gdansk morze biegaczy po raz czwarty wybiegnie na ulice gdanska 04
Czytaj dalej

AmberExpo Półmaraton Gdańsk – morze biegaczy po raz czwarty wybiegnie na ulice Gdańska

AmberExpo Półmaraton Gdańsk wpisał się już na stałe w sportowe oblicze Gdańska. Tegoroczna impreza będzie miała miejsce 5 listopada i odbędzie się już po raz czwarty. Zawody co roku przyciągają tysiące zawodników i nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji – listy startowe cały czas się wypełniają, a na zawodników czeka aż 5000 pakietów startowych.